Kurier Polska - Rumunia | Blog | Boxfox

Kurier Polska – Rumunia

27 sierpnia 2021

Kurier Polska – Rumunia

Rumunia, w skrócie…

Rumunia położona w Europie południowo-wschodniej nad Morzem Czarnym. Graniczny z Bułgarią, Serbią, Węgrami, Ukrainą i Mołdawią. Główne miasta to: Bukareszt (București) – stolica Rumunii, Kluż-Napoka (Cluj-Napoca), Timișoara, Jassy (Iași), Konstanca (Constanța), Krajowa (Craiova), Braszów (Brașov), Gałacz (Galați), Ploeszti (Ploiești), Oradea. Na terytorium Rumunii znajduje się Delta Dunaju, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Delta Dunaju jest największą deltą w Europie, jest to jedna z głównych atrakcji turystycznych Rumunii. Turyści mogą tam zobaczyć różnorodną florę i faunę. Co jeszcze warto zwiedzić w Rumunii? Główne atrakcje turystyczne Rumunii to: Pałac Parlamentu w Bukareszcie, Zamek w Hunedoarze, Cerkiew w Curtea de Arges, Katedra św. Michała w Alba Lulia, Sighisoara oraz inne.

 Rumunia jest członkiem UE, ONZ, NATO. Przodujące sektory rumuńskiej gospodarki to: hutnictwo i górnictwo oraz turystyka ze względu na położenie geograficzne. Rumunia to jeden z biedniejszym krajów UE, jednak prognostyk rozwoju gospodarki jest optymistyczny, dzięki wymianie towarów z krajami wspólnoty. Kluczowi partnerzy Rumunii w wymianie handlowej to: Niemcy, Francja i Włochy.

Jak zamówić kuriera Polska – Rumunia? Jak nadać paczkę do Rumunii?

Szukasz najtańszego kuriera z Polski do Rumunii? Zamów kuriera online bez wychodzenia z domu za pośrednictwem Boxfox.pl:

1. Przygotuj przesyłkę – zapakuj wysyłany przedmiot do pudełka kartonowego o kształcie prostopadłościanu. 

2. Uzupełnij formularz zamówienia – wprowadź dane adresowe, parametry przesyłki, informacje o zawartości przesyłki.

3. Zapłać za usługę kurierską – za pośrednictwem szybkiej formy płatności.

4. Przekaż przesyłkę kurierowi, kurier przyjedzie z wydrukowanymi etykietami.

5. Monitoruj drogę przesyłki do odbiorcy.

Czas doręczenia przesyłki kurierem na trasie Polska – Rumunia

Czas przewidywany doręczenia przesyłki do Rumunii to 3 dni robocze. Zazwyczaj ten standardowy czas doręczenia się sprawdza. Jednak nie zapominaj, że czasem losowe sytuacje mogą mieć wpływ na opóźnienie w doręczeniu.

Kurier Polska – Rumunia dla osób prywatnych

Jesteś osobą prywatną i szukasz możliwości wysyłki paczki do Rumunii? Zamów kuriera w Boxfox.pl! Z nami możesz nadać paczkę okazjonalnie, bez dodatkowych formalności m.in. zakładania konta w serwisie, podpisywania umów. Mimo że nie prowadzisz działalności, nadając w Boxfox.pl kilka paczek na jednym zleceniu możesz liczyć na rabat. Wyślij do nas zapytanie przygotujemy dla Ciebie i Twoich bliskich ofertę dedykowaną. W Boxfox wysyłasz więcej, płacisz mniej!

Kurier Polska – Rumunia dla biznesu i e-commerce

E-sklepy z krajów UE a także z Polski decydują się na zwiększenie sprzedaży również o rynek rumuński. Jest to związane z poszukiwaniem nowych odbiorów, szczególnie tam gdzie konkurencja na dane produkty jest mniejsza. Mieszkańcy Delty Dunaju coraz częściej kupują online, dlatego potencjał w branży e-commerce jest wzrostowy. Na natężenie zakupów w sklepach internetowych również ma wpływ dynamiczny rozwój gospodarczy kraju, podwyżki w płacach, wymiana handlowa z krajami wspólnoty, popyt na towary zagraniczne, rozwój platform sprzedaży, przeniesienie tradycyjnego handlu do sieci, rozwój sektora usług turystycznych – zakup sprzętu turystycznego do aktywnego wypoczynku.

Kurier Polska – Rumunia, monitorowanie przesyłki

W Boxfox.pl nadając przesyłkę do wybranego kraju UE możesz śledzić aktualny status przesyłki. Monitoring jest pomocny dla nadawcy oraz odbiorcy. Pamiętaj że przewidywany czas dostawy paczki do Rumunii to 3 dni robocze. Aby sprawdzić tracking przesyłki do Rumunii należy otworzyć link do monitoringu otrzymaniu drogą mailową po złożeniu zamówienia w serwisie Boxfox.pl. Proces nadania i doręczenia przesyłki obsługuje sprawdzony przewoźnik, firma GLS. 

Ile kosztuje kurier Polska –Rumunii?

Najtańsza przesyłka kurierska do Rumunii rozpoczyna się już od 68,80 zł/netto. Podana cena zawiera już opłaty dodatkowe, takie jak: opłata paliwowa, opłata drogowa, podjazd kuriera, wydruk listów przewozowych, sms oraz email potwierdzający złożenie zamówienia. Całość usługi jest realizowana w usłudze od drzwi do drzwi. Jak obliczyć całkowity koszt transportu za przesyłkę do Rumunii? Cenę za paczkę do Rumunii można sprawdzić w kalkulatorze. Opata ustalana jest na podstawie wyższej wagi rzeczywistej paczki lub gabarytowej przesyłki. Opłaty dodatkowe lub dopłaty to np. dodatkowe ubezpieczenie przesyłki. Pamiętaj o dokładnych pomiarach wagowych i gabarytowych przesyłki.

Kurier Polska – Rumunia, jak przygotować i zapakować paczkę do wysyłki?

Pamiętaj że zapakowanie i odpowiednie zabezpieczenie przesyłki ma wpływ na czas doręczenia paczki oraz to w jakim stanie przedmiotowa zawartość dojedzie do adresata. Wysyłka przesyłki zagranicznej jest znacząco inna niż usługa krajowa. Paczka do Rumunii musi przejść przez 3-4 sortownie, pokonać wiele kilometrów zanim zostanie dostarczona do odbiorcy. Przeczytaj nasze wskazówki jak poprawnie zapakować przesyłkę przed „podróżą” do Rumunii:

– Zapakuj wysyłany przedmiot do pudełka kartonowego o kształcie regularnego prostopadłościanu.

– Używaj nowych i wysokiej jakości kartonów, o grubych ściankach.

– Wypełnij wolne przestrzenie wewnątrz opakowania.

– Dobierz prawidłową wielkość kartonu do wysyłanego przedmiotu.

– Umieść przedmiot w środku pudełka kartonowego, dzięki czemu zostanie zachowana równowaga paczki.

– Nie łącz kilku paczek w całość, nadawaj paczki oddzielnie.

– Zamknij szczelnie karton mocną taśmą pakową.

– Stosuj separatory, jeśli w środku pudełka jest kilka przedmiotów.

– Upewnij się przy kurierze, że etykieta jest poprawnie doczepiona.

Czego nie mogę wysłać kurierem GLS Polska – Rumunia?

Przed zamówieniem kuriera przeczytaj regulamin danego przewoźnika, sprawdź czy Twój przedmiot nie jest na liście przedmiotów wyłączonych z usług. Do Rumunii przewoźnikiem GLS nie możesz wysłać m.in. wyrobów tytoniowych, alkoholu, szkliwa i ceramiki.

Ubezpieczenie paczki, kurier Polska – Rumunia

Przesyłki do Rumunii przewoźnikiem GLS za pośrednictwem serwisu Boxfox.pl są ubezpieczone w cenie dostawy. Jednak jeśli wysyłasz wartościowe przedmioty pamiętaj o dodatkowych ubezpieczeniu przesyłki. Właśnie dzięki ubezpieczeniu przesyłki już w cenie transportu paczki, warto zdecydować się na zamówienie kuriera w Boxfox.pl, masz pewność że płacisz już końcową kwotę i możesz cieszyć się bezpieczną i tanią wysyłką do Rumunii.

Kurier Polska – Rumunia, reklamacja przesyłki

Nadałeś przesyłkę do Rumunii? Przesyłka jest uszkodzona? Co należy zrobić? Dla każdego z nas otrzymanie uszkodzonej przesyłki nie jest przyjemnym uczuciem, tym bardziej gdy oczekujemy jej od dłuższego czasu. W dniu doręczenia pamiętaj o spisaniu protokołu szkody w obecności kuriera, jeśli zauważysz uszkodzenia zewnętrzne kartonu. Dołącz zdjęcia zewnętrzne paczki, z widoczną etykietą lub listami przewozowymi. Dodatkowo pamiętaj o zdjęciach uszkodzonego przedmiotu wraz z opisem. Cały formularz reklamacyjny jest dostępny w zakładce – reklamacje.

Tani kurier Polska-Rumunia, jak obniżyć koszty wysyłki dla e-commerce?

Szukasz taniej i szybkiej dostawy przesyłek do Rumunii dla swojej e-firmy? Jednocześnie zależy Ci na doświadczeniu i bezpieczeństwie Twoich towarów? Nie zastanawiaj się! Zacznij wysyłać przesyłki z Boxfox.pl do Rumunii bez zbędnych formalności i w atrakcyjnych cenach. Współpracujemy z wieloma sklepami z branży e-commerce, dlatego na ten kierunek może zaproponować elastyczne rozwiązania w niskiej cenie. Ofertujemy: ubezpieczenie w cenie, darmowe podjazdy kuriera, usługa „door to door”, szybka dostawa, integracja API, dodatkowo import przesyłek z Rumunii do Polski. Naszą ofertę opieramy na współpracy ze sprawdzonym przewoźnikiem GLS.

Kurier Rumunia – Polska, czyli jak wysłać przesyłkę z Rumunii do Polski?

Za pośrednictwem platformy wysyłkowej Boxfox.pl możesz importować przesyłki również z Rumunii do Polski. Wysłanie paczki z Rumunii do Polski jest szybkie i tanie, całe zamówienie kuriera wykonasz online. Po złożeniu zamówienia należy oczekiwać na kuriera z przygotowaną do wysyłki paczką. Kurier przyjedzie z wydrukowanymi listami przewozowymi. Oferta importowa jest dedykowana nie tylko dla klientów biznesowych ale również indywidualnych, którzy nadają przesyłki okazjonalnie. Najtańszy kurier GLS z Rumunii do Polski to świetna alternatywa również dla bagażu rejestrowanego podczas podróży powrotnej.

Pamiętaj że import towarów z Rumunii nie podlega odprawie celnej.  Zamówione produkty zostaną doręczone bez zbędnych formalności i opłat dodatkowych.


Leave a comment