Śledzenie przesyłek zagranicznych | Blog | Boxfox

Śledzenie przesyłek zagranicznych | Monitoring paczek międzynarodowych

27 sierpnia 2021

Śledzenie przesyłek zagranicznych | Monitoring paczek międzynarodowych

Bez względu na wielkość paczki oraz kraj docelowy za pomocą unikalnego numeru trackingowego możesz bez problemu śledzić przemieszczanie się przesyłki w drodze do swojego odbiorcy. Taka opcja daje nam pewność realizacji usługi, którą zamówiliśmy, a jednocześnie dla odbiorcy jest potwierdzeniem nadania zamówionego towaru. Każda ze stron może bez dodatkowych kosztów monitorować przesyłkę we własnym zakresie.

Jak działa śledzenie przesyłki zagranicznej?

Nadając paczkę przez serwis boxfox.pl, po wypełnieniu wszystkich danych adresowych oraz opłaceniu przesyłki zostaje wygenerowany dla niej unikalny numer, za pomocą którego możemy śledzić podróż swojej przesyłki kurierskiej do miejsca docelowego. Numerem tym może być numer paczki albo, w przypadku kuriera GLS, numer Track ID, który pozwala na śledzenie paczki w czasie rzeczywistym.

Jak śledzić przesyłkę zagraniczną?

Na stronie firmy kurierskiej, z którą współpracujemy, a dokładniej tutaj, można znaleźć intuicyjną w użytkowaniu podstronę, na której sprawdzenie statusu przesyłki jest możliwe 24h/dobę. I adresat i nadawca za pomocą unikalnego numeru przewozowego może we własnym zakresie sprawdzić, gdzie znajduje się jego przesyłka. Każdy znaczący moment na drodze przesyłki do adresata zostanie tam wyszczególniony, dając pewność dostarczenia i bezpieczeństwa paczki.

Monitoring przesyłki zagranicznej

Podróż paczki rozpoczynamy od wprowadzenia danych adresowych do naszego systemu. Jako potwierdzenie generowane jest podsumowanie zamówienia, które wraz z listem przewozowym jest wysyłane na adres skrzynki mailowej podany w trakcie wypełniania danych.

Następnie w wyznaczonym terminie paczka jest odbierana przez kuriera, który będzie posiadał ze sobą list przewozowy do naklejenia na paczce. W tym momencie otrzymamy pierwszą informację o statusie paczki, który będzie jednocześnie potwierdzeniem nadania przesyłki. W momencie, kiedy paczka trafi do oddziału firmy przewozowej jej status zmieni się na: „Paczka w tranzycie”, a w chwili dotarcia do docelowego oddziału najbliższego dla adresu doręczenia przesyłka otrzyma status zarejestrowanej w filii doręczającej.

Status  „Paczka w doręczeniu”  oznacza, że przesyłka została wydana kurierowi i jest w drodze do adresata. Ostatecznym komunikatem będzie „Paczka doręczona”, który kończy drogę przesyłki.

Czas dostarczenia przesyłki międzynarodowej

Na czas dostarczenia paczki do odbiorcy będzie miało wpływ wiele czynników. Paczki nadawane przez BoxFox to przesyłki dostarczane transportem lądowym, dla którego czas dostarczenia jest zależny od odległości, jaką musi pokonać przesyłka, czy warunków na drodze. Jeśli adresat znajduje się na terenie dużego miasta lub w jego najbliższym otoczeniu, paczka zostanie dostarczona zdecydowanie szybciej niż jeśli wysyłamy paczkę w odległe części Europy.

Na czas dostarczenia ma również wpływ termin nadania. Nadanie w godzinach porannych, w dniach roboczych zostanie natychmiastowo podjęte przez kuriera i paczka ruszy w swoją drogę. Nadanie w terminie piątek-niedziela może sprawić, że paczka spędzi w sortowni dodatkowy czas.

Podany w trakcie nadania czas jest czasem przewidywanym i generalnie większość przesyłek jest dostarczona w podanych ramach czasowych.

W jaki sposób paczka może zostać dostarczona do odbiorcy zagranicą?

Nadanie paczki w opcji B2C lub C2C poprzez nasz serwis daje gwarancję dostarczenia przesyłki pod wskazany  adres. Warto jednak znać specyfikację poszczególnych rynków, dla których warunki dostarczenia mogą być odmienne.

Dla przykładu, w Szwecji wysyłając paczkę klientowi indywidualnemu o wadze nieprzekraczającej 20kg, przesyłka jest dostarczana do najbliżej położonego dla adresata punktu ParcelShop i stamtąd , w dowolnej i dogodnej chwili może być odebrana przez odbiorcę. Paczki powyżej 20kg są dostarczane bezpośrednio pod adres odbiorcy. Inaczej sytuacja wygląda z przesyłkami biznesowymi – bez względu na wagę są one zawsze dostarczane bezpośrednio do siedzib firm.

W innych krajach europejskich, w których sieć punktów odbioru ParcelShop jest dobrze rozwinięta w sytuacji nieobecności odbiorcy pod adresem zamieszczonym na paczce, przesyłka zostanie umieszczona w w/w punkcie. Takie rozwiązanie jest elastyczne i dogodne dla odbiorcy.

Korzystając z usług BoxFox masz pewność ekspresowego nadania przesyłki międzynarodowej,  a jej drogę możesz na bieżąco śledzić w Internecie. Co najważniejsze, z naszych usług możesz skorzystać bez względu na ilośc wysyłanych paczek. Interesuje Cię wysłanie paczki do rodziny, a może szukasz nowych możliwości sprzedaży swoich produktów dla klientów zagranicznych? Z BoxFox wyślesz w dowolne miejsce w Europie, szybko i w najniższej cenie!