Przesyłki na trasie Szwecja – Polska | Blog | Boxfox

Przesyłki na trasie Szwecja – Polska, przewoźnik GLS

27 sierpnia 2021

Przesyłki na trasie Szwecja – Polska, przewoźnik GLS

Szwecja , w skrócie…

Szwecja jest jednym z największych krajów w UE. Sąsiaduje z Finlandią, Norwegią i Danią. Stolicą Królestwa Szwecji oraz centrum ekonomicznym jest Sztokholm. Warto zaznaczyć, że wspomniane miasto usytuowane jest aż na czternastu wyspach, połączonych mostami. Pozostałe większe miasta Szwecji to: Goteborg, Malmo, Uppsala. W Szwecji na dużą skale wydobywany jest surowiec naturalny do produkcji stali,  mianowicie rudy żelaza. Motoryzacja Szwecji może poszczycić się tak znanymi markami samochodów jak Volvo, Saab, Scania, które kojarzone są głównie z bezpieczeństwa i komfortu. Dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa pozytywnie wpływa na gospodarkę kraju, która jest na czołowym miejscu krajów UE. Szwecja przoduje również pod aspektem energetyki – wysoki procent energii elektrycznej wytwarzane jest z odnawialnych źródeł energii. Poprawna polityka prowadzenia państwa zachęca do migracji w celach nie tylko w celach zarobkowych ale także turystycznych. Czyste  środowisko naturalne dodaje animuszu do aktywności fizycznej w różnej formie, a w szczególności do sportów wodnych czy motorowodnych.

–> Chcesz wysłać paczkę z Polski do Szwecji? Nic trudnego!

Sprawdź cenę paczki do Szwecji i wyślij ją z BOXFOX! <–

 

Wysyłka paczki ze Szwecji do Polski

Import przesyłki ze Szwecji do Polski może być prosty, wystarczy wejść na stronę Boxfox.pl i zamówić kuriera online, bez wychodzenia z domu. Oferta jest kierowana do osób prywatnych oraz firm. Z nami zamówisz bezpiecznego i taniego kuriera.

Dany oddział po otrzymaniu zlecenia odbioru paczki wysyła wiadomość mailową do nadawcy w Szwecji z etykietą GLS. Załączana jest również instrukcja nadania.  Nadanie przesyłki jest kurierem, po uprzednim kontakcie zlecającego z oddziałem odbierającym paczkę w Szwecji. Podjazd kuriera pod wskazany adres jest dla każdego przedziału wagowego, niezależnie czy nadanie jest z firmy czy od osoby prywatnej. Do przesyłki należy doczepić etykietę wysłaną w załączniku drogą elektroniczną. Po przekazaniu paczki kurierowi, monitoruj swoją przesyłkę.

Koszt przesyłki ze Szwecji do Polski

Cena paczki ze Szwecji do Polski jest uzależniona od wagi oraz wymiarów przesyłki. Koszt najtańszego kuriera na trasie Szwecja – Polska dla paczki do 5 kg rozpoczyna się już od 118,79 zł netto. Oczywiście jest to cena dla osób, które wysyłają paczki okazjonalnie. Firmy importujące dobra ze Szwecji do Polski mogą liczyć na specjalną ofertę dla firm, Boxfox.pl przygotował dla firm gwarancję najniższej ceny.

Czas doręczenia przesyłki na kierunku Szwecja – Polska

Ile idzie paczka z Helsingborg czy Orebro do Krakowa czy Warszawy? Przesyłki na kierunku Szwecja -Polska dostarczane są od 4 do 6 dni roboczych do odbiorcy. Pamiętaj że jest to transport lądowy, który mimo dłuższej drogi, jest najbardziej ekonomiczny. Dzięki czemu możesz się cieszyć tanią wysyłką!

Czego nie można wysłać na trasie Szwecja – Polska?

Jeśli zdecydujesz się na wysyłkę paczki Szwecja – Polska, pamiętaj ze przewoźnik GLS w swoim regulaminie ma zapis o towarach wyłączonych z usług m.in. materiały wybuchowe, broń, biżuteria. Zanim przekażesz paczkę kurierowi, sprawdź czy zawartość przedmiotowa przesyłki jest poprawna.

Jak monitorować przesyłkę ze Szwecji do Polski?

Po złożeniu zamówienia otrzymujesz na adres mailowy numer listu przewozowego oraz link do monitoringu.  Dzięki temu możesz śledzić nadaną przesyłkę, w każdej chwili sprawdzić gdzie się znajduje. Odbiorca przesyłki również zostanie poinformowany o nadaniu paczki. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat śledzenia przesyłek zagranicznych – zapraszamy do lektury!

Jak zapakować paczkę na trasie Szwecja – Polska?

Przesyłka do Polski ze Szwecji powinna być zapakowana w pudełko kartonowe o kształcie regularnego prostopadłościanu. Dopasuj wielkość pudełka do wysyłanego przedmiotu. Zgodnie z wytycznymi zabezpiecz towar, aby się nie przemieszczał. Wolne przestrzenie wypełnił wypełniaczami m.in. kartony, papier, chipsy styropianowe, folia bąbelkowa itp. Dzięki poprawnemu zapakowaniu masz pewność że przesyłka zostanie doręczona do odbiorcy w Polsce szybko i bezpiecznie. Więcej informacji na ten temat – przeczytaj