Przesyłki do Włoch | Blog | Boxfox

Przesyłki do Włoch

27 sierpnia 2021

Przesyłki do Włoch

Paczka do Włoch

„Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”… Włochy, w skrócie…

 Włochy usytuowane są w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim. Sąsiadują z Francją, Szwajcarią, Austrią i Słowenią. Główne miasta to: Rzym, Mediolan, Neapol, Turyn, Palermo, Genua, Bolonia, Florencja oraz Bari. Kraj należy do UE, NATO oraz grupy najbogatszych państwa Świata, czyli G7. Przynależność do G7 świadczy o zaawansowaniu gospodarki Włoch.

Włochy są jednym z najbardziej popularnych turystycznie krajów Świata. Kraj ten kojarzy się najczęściej z wakacjami. Położenie geograficzne kraju dla urlopowiczów jest atrakcyjne, można powiedzieć że każdy znajdzie coś dla siebie. Linia brzegowa Italii jest bardzo długa, dobrze rozwinięta z szerokimi i piaszczystymi plażami. Słoneczna pogoda gwarantuje, że z wyjazdu wrócimy naładowani pozytywną energią! Na powierzchni kraju znajdują się dwa łańcuchy górskie: Alpy i Apeniny. Są świetną alternatywną dla osób które kochają aktywny wypoczynek i górskie wędrówki. Warto wybrać się również do Włoch dla białego szaleństwa – narciarze mogą tutaj skorzystać z świetnie przygotowanych tras zjazdowych.

Warto wspomnieć również o bardzo bogatej kulturze kulinarnej Włoch. Włoska kuchnia jest jedną z najbardziej popularnych w Europie. Jakość i smak dań jest nie do opisania. Włochy przodują w produkcji win, sprzyja temu klimat podzwrotnikowy.

Italia kojarzy się nie tylko z wakacjami, wypoczynkiem ale także z możliwościami pozyskania nowych kontrahentów biznesowych. Włosi chętnie kupują towary z innych krajów UE, m.in. z Polski. Włoskie firmy współpracują z partnerami Wspólnoty Europejskiej.

Wysyłka paczki z Polski do Włoch dla osób prywatnych

Szukasz możliwości nadania taniej przesyłki do Włoch? Wejdź na stronę Boxfox.pl i zamów kuriera do Włoch. Serwis kurierski Boxfox.pl jest adresowany również dla osób, które okazjonalnie wysyłają przesyłki. Z nami wyślesz ekonomiczną i terminową paczkę do Włoch.

Wysyłka paczki z Polski do Włoch dla firm

Prowadzisz sklep internetowy? Wyślij do nas zapytanie! Przygotujemy dla Twojej firmy atrakcyjną ofertę dla przesyłek do Włoch. Dzięki możliwości taniej wysyłki, będziesz mógł zwiększyć zysk e-sklepu. Twoja oferta stanie się bardziej konkurencyjna, dzięki obniżeniu cen dostawy. Nie wymagamy deklaracji liczby przesyłek, ani podpisywania umów.

Cena przesyłki z Polski do Włoch kurierem GLS

Cena paczki do Włoch zależy od wagi i wymiarów przesyłki. Najtańszą przesyłkę do Włoch nadasz już za 63,90 zł/netto. Jest to usługa od drzwi do drzwi, kurier przyjedzie po przesyłkę z wydrukowaną etykietą. Zamów kuriera w 5 minut, bez wychodzenia z domu. Ciesz się tanią i szybką wysyłką paczki do Włoch z firmy, biura lub domu. Nadawaj przesyłki tam gdzie chcesz!

Przesyłka do Włoch – czas doręczenia

Czas dostawy paczki do Włoch to nawet trzy dni robocze. Czas doręczenia ze względu na transport samochodowy, jest przewidywany. Pamiętaj również, że czasem opóźnienia w doręczeniu mogą być spowodowane utrudnieniami drogowymi oraz aktualnymi ograniczeniami z powodu pandemii COVID-19. Firmy regularnie wysyłające paczki na ten kierunek, najczęściej nadają paczki transportem lądowym. Dotyczy to również wysyłki okazjonalnej, przez osoby prywatne.

Śledzenie przesyłki kurierem GLS – kurier do Włoch

Jeśli za pośrednictwem Boxfox.pl nadasz paczkę kurierem GLS, możesz monitorować status przesyłki. GLS to sprawdzony i pewny przewoźnik. Już po złożeniu zamówienia otrzymujesz informację mailową z numerem listu przewozowego oraz linkiem do monitoringu Twojej przesyłki. Jest to ważne zarówno dla nadawcy jak i odbiorcy. Przeczytaj więcej informacji na ten temat – monitoring przesyłek zagranicznych.

Jak poprawnie zapakować przesyłkę na trasie Polska – Włochy?

Poprawne zapakowanie przesyłki zagranicznej jest istotnym elementem nadania paczki. Można nawet powiedzieć że najważniejszym. Dzięki poprawnemu zapakowaniu unikniemy opóźnienia w doręczeniu, z powodu błędnego zapakowania np. karton o zbyt cienkich ściankach, błędnie dopasowane pudełko do zawartości paczki, przesyłka nienormatywna itp. Pamiętaj, przesyłka powinna być zapakowana do pudełka kartonowego o kształcie regularnego prostopadłościanu. Zabezpiecz odpowiednio wysyłany towar – jeśli jest to wysyłka firmowa, prezent do osoby bliskiej lub rodziny. Masz dalej wątpliwości jak zapakować paczkę, tak by szybko i bezpiecznie została doręczona do adresata? Koniecznie przeczytaj – podstawowe zasady pakowania!

Czy mogę wysłać paczkę do Włoch z całej Polski?

Jeśli chcesz nadać przesyłkę z Krakowa, Szczecina, Warszawy lub mieszkasz w mniejszym miasteczku czy wsi, nie martw się! Kurier GLS ma zasięg ogólnopolski. Nadasz przesyłkę z każdego miejsca w Polsce. W Boxfox.pl zamówisz kuriera GLS online do swojego domu, miejsca pracy. Dzięki szybkiej wycenie tanich przesyłek za pomocą kalkulatora sprawdzisz cenę przesyłki. Nie wymagamy zakładania konta w serwisie. Jeśli jednak zainteresowała Cię nasza oferta dla firm, napisz do nas, załóż konto i ciesz się dedykowanym cennikiem!

Czego nie można wysłać kurierem GLS do Włoch?

Przed nadaniem przesyłki do Włoch zapoznaj się dokładnie z regulaminem przewoźnika GLS. Znajdziesz tam listę przedmiotów wyłączonych z transportu są to m.in. żywe zwierzęta i rośliny, materiały łatwopalne, szkliwo, ceramika. Stosuj się do regulaminu, wtedy masz pewność że przesyłka zostaniesz dostarczona bezpiecznie do odbiorcy we Włoszech.

Zaadresuj paczkę do Włoch – wpisz poprawne dane adresowe!

W Boxfox.pl dzięki intuicyjnemu formularzowi zamówienia kuriera, wprowadzisz dane adresowe oraz parametry przesyłki w kilka minut. Krok po kroku poprawnie uzupełnij wszystkie pola obowiązkowe. Jeśli nie wprowadzisz danych wymaganych, otrzymasz komunikat. Poprawne dane adresowe są kluczowe, by przesyłka została nadana i doręczona terminowo oraz bez dodatkowego stresu dla zlecającego i odbiorcy. Dlatego zrób to dokładnie i nie śpiesz się.

Nadaj przesyłkę z Boxfox.pl do Włoch – atrakcyjne ceny, wysoka jakość usług w niskiej cenie!

Boxfox.pl to serwis kurierski z wysokimi opiniami na opineo.pl, współpracujemy z rzetelnym i sprawdzonym przewoźnikiem GLS. Dzięki zaufaniu wielu firm, możemy wynegocjować dla Twojego e-biznesu najtańsze przesyłki do Włoch u naszego partnera. Boxfox.pl to połączenie bezpieczeństwa i wygodnej wysyłki przy zachowaniu taniej usługi kurierskiej.

Kurier do Włoch – Sycylia, Sardynia

Zastanawiasz się czy możesz nadać paczkę na wyspy włoskie, a konkretnie na Sardynię i Sycylię w niskiej cenie? Wystarczy, że wejdziesz na stronę Boxfox.pl i ciesz się ekspresową wysyłką nawet do 3 dni roboczych! U nas cena przesyłki do Cagliari, Oristano, Sassari, Olbia, Palermo czy Katanii jest taka sama jak do innych prowincji Włoch północnych i środkowych. Doręczamy przesyłki w tej samej cenie niezależnie od kodu pocztowego odbiorcy. Jest to duże udogodnienie dla osób prywatnych, które często korzystają z usługi kurierskiej na ten kierunek jako alternatywy dla bagażu rejestrowanego w liniach lotniczych. Dla firm zwiększają zasięg sprzedaży do klientów  w niskiej cenie transportu przesyłek.