Kurier Polska - Niemcy | Blog | Boxfox

Kurier Polska – Niemcy

27 sierpnia 2021

Kurier Polska – Niemcy

Niemcy, w skrócie…

Niemcy leżą w Europie Zachodniej. Graniczą z Dania, Polską, Czechami, Austrią, Szwajcarią, Francją, Luksemburgiem, Belgią i Holandią. Kraj administracyjnie podzielony jest na szesnaście landów. Największym miastem oraz stolicą kraju jest Berlin, liczący ponad 3 700 000 mieszkańców. Większe miasta Niemiec to: Hamburg, Monachium, Kolonia, Frankfurt nad Menem, Stuttgart, Dusseldorf, Dortmund, Essen, Brema, Drezno, Lipsk, Hanower. Niemiecka gospodarka jest jedną z czołowych w Europie i na Świecie. Kraj należy do strefy euro, strefy Schengen, jest również członkiem UE, ONZ, G7 oraz innych. Siła i zaawansowanie gospodarki Niemiec pozytywnie wpływa na import i eksport towarów, który jest fundamentem rynku naszych zachodnich sąsiadów. Firmy niemieckie nawiązują pozytywne stosunki handlowe z krajami UE, w tym również z Polską. Polscy przedsiębiorcy najczęściej eksportują towary właśnie do Niemiec. Jest to bezwzględnie najbardziej popularny kierunek.

Jak zamówić kuriera Polska – Niemcy?

Szukasz taniego i pewnego kuriera do Niemiec? To proste… zamów kuriera online w pięć minut, bez wychodzenia z domu za pośrednictwem Boxfox.pl:

1. Przygotuj przesyłkę – zapakuj wysyłany przedmiot do pudełka kartonowego o kształcie prostopadłościanu.
2. Uzupełnij formularz zamówienia – wprowadź dane adresowe, parametry przesyłki, informacje o zawartości przesyłki.
3. Zapłać na usługę kurierską – za pośrednictwem szybkiej formy płatności.
4. Przekaż przesyłkę kurierowi, kurier przyjedzie z wydrukowanymi etykietami.
5. Monitoruj drogę przesyłki do odbiorcy

Czas doręczenia przesyłki kurierem na trasie Polska – Niemcy

Przesyłka z Polski do Niemiec może zostać doręczona już w 48 godzin! Zazwyczaj ten przewidywany czas doręczenia się sprawdza. Jednak nie zapominaj, że czasem losowe sytuacje mogą mieć wpływ na opóźnienie w doręczeniu m.in. utrudnienia drogowe, warunki pogodowe.

Kurier Polska – Niemcy dla osób prywatnych

Boxfox.pl to serwis kurierski adresowy również dla nadawców prywatnych, którzy wysyłają paczki okazjonalnie. Kiedy najczęściej wysyłamy paczki do Niemiec? Przesyłki do Niemiec przeważnie wysyłamy w okresie świątecznym, jako forma prezentu do rodziny lub znajomego. Ponadto, w wielu przypadkach nadajemy przesyłki z rzeczami osobistymi do adresata, który wyjechał w celach zarobkowych lub turystycznych.

Kurier Polska – Niemcy dla biznesu i e-commerce

Optymalizacja kosztów wysyłki jest szczególnie ważna dla nadawcy biznesowego, który regularnie nadaje przesyłki do klientów. Jeśli prowadzisz sklep on-line lub planujesz wprowadzić swoje produkty na rynek niemiecki, napisz do nas! Boxfox.pl przygotuje dla Twojej firmy dedykowaną ofertę. Nie wymagamy podpisywania umów oraz deklaracji miesięcznych nakładów przesyłek. Pamiętaj że po dłuższej współpracy możesz z nami negocjować ceny przesyłek do Niemiec. Dla nadawcy masowego mamy również elastyczne rozwiązanie – konsolidacja oraz dystrybucja przesyłek z Polski do Niemiec z wykorzystaniem lokalnych przewoźników w Niemczech. Dzięki takiemu rozwiązaniu firmy z branży e-commerce mogą nie tylko zaoszczędzić na wysyłce ale również na czasie dostawy do odbiorcy. W tym modelu dostawy przesyłka już tego samego dnia kieruje się do oddziału doręczającego. Nie zwlekaj i skorzystaj z udogodnień dla sprzedawców e-commerce. Oszczędzaj na przesyłkach kurierskich i rozwijaj handel zagraniczny, właśnie dzięki niskim cenom wysyłki. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczaj na kampanie reklamowe oraz dostosowanie Twojej firmy tak, aby była przyjazna dla środowiska! Zostań Eko-przedsiębiorcą!

Śledzenie statusu przesyłki: kurier Polska – Niemcy

Po złożeniu zamówienia i opłaceniu usługi kurierskiej każdy zlecający otrzymuje link do monitoringu. Dzięki czemu może monitorować przesyłkę od nadania do doręczenia. Zarówno nadawca jak i odbiorca w każdej chwili może sprawdzić online status przesyłki.

Ile kosztuje kurier Polska – Niemcy?

Koszt wysyłki paczki kurierem GLS z Polski do Niemiec rozpoczyna się już od 41,90 zł/netto. Cena zawiera: myto, opłaty paliwowe, podjazd kuriera z wydrukowanymi listami przewozowymi, nadanie i doręczenie kurierem. Pamiętaj że Twoja przesyłka będzie transportowana drogą lądową, która jest najbardziej ekonomiczna. Od czego zależy cena przesyłki kurierskiej zagranice? Głównym czynnikiem, który wpływa na cenę jest waga i wielkość przesyłki. Pamiętaj że firma GLS w przesyłkach międzynarodowych ma ograniczenia wagowe w eksporcie oraz imporcie. Maksymalna waga paczki to 30 kg. Pamiętaj o dokładnych pomiarach wagowych. Jeśli Twoja paczka do Niemiec przekroczy limit wagowy może zostać zwrócona do nadawcy. Dla przewoźnika GLS warto zaznaczyć że suma obwodu podstawy oraz najdłuższego boku przesyłki nie może przekroczyć 300 cm. Przy czym najdłuższy bok paczki nie powinien przekroczyć 200 cm. Przekroczenie gabarytu przesyłki oznacza status paczki nienormatywnej, czyli sortowanej ręcznie. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami dla nadawcy.

Podsumowując pamiętaj o poprawnym zapakowaniu przesyłki i dokładnych pomiarach wagowych oraz gabarytowych, dzięki czemu możesz cieszyć się najtańszą wysyłką paczki do Niemiec.

Kurier Polska – Niemcy, jak przygotować i zapakować paczkę do wysyłki?

Odpowiednie i dokładne pakowanie przesyłki jest szczególnie ważne. Dzięki poprawnemu zapakowaniu mamy pewność że przedmioty zostaną doręczone do odbiorcy bez jakichkolwiek uszkodzeń. Optymalnie przygotuj i dopasuj pudełko kartonowe o kształcie regularnego prostopadłościanu do wysyłanego produktu. Zapakuj przesyłkę bezpiecznie, tak by w środku zawartość nie przemieszczała się oraz zastosuj wypełniacze wolnych przestrzeni. Użyj również materiałów amortyzujących wstrząsy podczas sortowania przesyłek m.in. folie bąbelkowe, chipsy styropianowe, granulaty itp.

Jeśli to możliwe bądź EKO – zapakuj przesyłkę ekologicznie, użyj karton ponownie, jeśli jest w dobrym stanie. Nie zapomnij o usunięciu starych etykiet z pudełka. Możesz wykorzystać także stare kartony jako wypełniacze. Upcycling, czyli ponowne wykorzystanie opakowań, staje się coraz bardziej popularne w branży e-commerce. Jest to związane z dbałością o środowisko ale również oszczędność środków na opakowania i wypełniacze w procesie pakowania zamówień. Zatem jak wykorzystać zużyte pudełko kartonowe w e-sklepie? To proste! Dzięki specjalnym maszyną do produkcji wypełniaczy ze starych kartonów otrzymujemy wypełniacz ochronno-amortyzujący nasze produkty. Świetnie sprawdzi się w zapełnieniu wolnych przestrzeni w paczce. Dzięki takiej proekologicznej maszynie, zredukujesz koszty związane z zakupem innych wypełniaczy takich jak: folia bąbelkowa, granulaty, chipsy styropianowe. Do ochrony wysyłanych produktów oraz wypełnienia wolnych przestrzeni możesz użyć również ścinków kartonu, papieru, starych kopert bąbelkowych… bądź kreatywny i dbaj o Matkę Naturę.

Czego nie mogę wysłać kurierem GLS Polska – Niemcy?

Zanim zdecydujesz się wysłać przesyłkę zagraniczną i zamówisz kuriera, sprawdź czy Twój przedmiot nie jest na liście rzeczy wyłączonych z usług. Dlatego zapoznaj się szczegółowo z regulaminem przewoźnika. GLS nie przyjmuje do doręczenia m.in. towarów szklanych, ceramicznych, rzeczy które mogą zabrudzić lub uszkodzić inne przesyłki.

Ubezpieczenie paczki, kurier Polska – Niemcy

W Boxfox.pl każda przesyłka jest ubezpieczona. Dlatego nadając przesyłkę do Niemiec masz pewność, że w razie zagubienia lub uszkodzenia przesyłki, zostanie wypłacone odszkodowanie w ramach rekompensaty. Pamiętaj że ubezpieczenia nie obejmuje przedmiotów wyłączonych z usług transportu. Dlatego zanim nadasz paczkę, uprzednio zapoznaj się z regulaminem przewoźnika GLS. Pamiętaj również o poprawnym zabezpieczeniu przesyłki do wysyłki. Niepoprawne zapakowanie przesyłki oraz wysłanie przedmiotów zabronionych może mieć negatywny skutek podczas postępowania reklamacyjnego.

Kurier Polska – Niemcy, reklamacja przesyłki

Jeśli Twoja przesyłka zostanie uszkodzona w transporcie, pamiętaj że możesz zgłosić reklamację. Reklamację należy zgłosić w serwisie Boxfox.pl do 7 dni od dnia doręczenia przesyłki. Pamiętaj aby w dniu doręczenia jeśli przesyłka ma widoczne uszkodzenia zewnętrzne kartonu np. rozerwania, wgniecenia itp. zgłosić te uwagi kurierowi. Należy spisać wszystkie adnotacje w protokole doręczenia. Będzie to przydatne w postepowaniu reklamacyjnym. Dodatkowo załącz fakturę lub paragon wartości towaru oraz zdjęcia gdzie widoczne są uszkodzenia. Opisz uszkodzenia oraz napisz kwotę roszczenia. W terminie do 30 dni od daty zgłoszenia reklamacji, zostanie podjęta decyzja.  

Elastyczność doręczeń w Niemczech, kurier Polska – Niemcy. Przewoźnik GLS.

 Jednym z popularnych rozwiązań doręczeń w branży kurierskiej jest PUDO (PickUp Drop Off), czyli możliwość odbioru paczki z punktu w dogodnym dla adresata momencie. Branża KEP musiała dostosować się do obecnych oczekiwań odbiorców. Czasem mimo próby doręczenia w usłudze „door to door”, kurier nie zastanie adresata w domu. Wtedy paczka jest przekierowana do punktu GLS ParcelShop, najbliższego miejscu zamieszkania odbiorcy. Elastyczność doręczeń jest doceniana przez klientów, dlatego nadawcy okazjonalni oraz firmy najczęściej wybierają przewoźników gdzie w razie nieobecności odbiorcy kurier przekieruje paczkę do punktu. Przewoźnik GLS dzięki mocno rozwiniętym strukturom ParcelShop na obszarze Niemiec, pozwala na odbiór paczki z punktu nawet w małych miasteczkach czy obszarach wiejskich. Odbiorca może odebrać przesyłkę do 6 dni z punktu ParcelShop w dogodnym dla siebie dniu. Czasem w wyjątkowych sytuacjach jeśli odbiorca wyrazi zgodę, kurier może zostawić paczkę u sąsiada w razie nieobecności adresata.

Usługa FlexDeliveryService pozwala również na ustalenie nowego, a zarazem najszybszego terminu doręczenia lub dostawy pod inny adres. Ponadto, w większych miastach w Niemczech jest również możliwość doręczenia lub przekierowania paczki w soboty do punktu odbioru. Usługa FlexDeliveryService dla przewoźnika GLS jest całkowicie bezpłatna, dzięki czemu daje w pełni poczucie zadowolenia klienta z usługi.

Tani kurier Polska-Niemcy, jak obniżyć koszty wysyłki dla e-commerce?

Jeśli prowadzisz firmę i regularnie wysyłasz przesyłki do Niemiec koniecznie postaw na brokera kurierskiego. Dzięki czemu możesz ekonomicznie nadawać przesyłki bez konieczności deklaracji wolumenu w skali danego okresu rozliczeniowego. Często u brokera możesz wynegocjować niskie stawki dla wysyłki do Niemiec, jest najbardziej popularny kierunek dla eksportu w przesyłkach zagranicznych. W Boxfox.pl otrzymasz możliwość wygodnego nadawania paczek do Niemiec – liczymy tylko wagę rzeczywistą przesyłki. Dlatego nie musisz się martwić o wagę gabarytową paczek. Jest to wygodnie dla sprzedawców e-commerce, którzy nadają przesyłki lekkie o dużej wadze wolumetrycznej. Nadawaj przesyłki do Niemiec łatwo, szybko i tanio!

Poprawnie pakuj przesyłki dla usługi standardowej. Pamiętaj że pakowanie przesyłek do pudełek kartonowych o kształcie regularnego prostopadłościanu pozwala na obniżenie kosztów wysyłki. Przesyłki lekkie możesz również zapakować do kopert bąbelkowych.

Wybieraj przewoźników dla transportu samochodowego. Transport lądowy przewoźnikiem GLS do Niemiec jest najtańszy, przy krótkim czasie doręczenia około 48 godzin!

Stosuj upcycling! Ponownie wykorzystuj materiały do pakowania m.in. kartony, folie bąbelkowe, chipsy styropianowe. Bądź eko i daj nowe życie produktom do pakowania.

Jeśli wysyłasz większe ilości paczek do Niemiec B2C lub B2B? Postaw na konsolidację przesyłek do Niemiec! Dzięki łączeniu przesyłek, cały proces wysyłki będzie tańszy i szybszy.

Kurier Niemcy – Polska, czyli jak wysłać przesyłkę z Niemiec do Polski?

Wysyłasz paczki z Polski do Niemiec i zastanawiasz się czy również możesz nadać paczkę w drugą stronę? Tak, za pośrednictwem serwisu kurierskiego Boxfox.pl wyślesz paczkę również z Niemiec do Polski. Całą usługę importu przesyłek z Niemiec do Polski zamówisz online. Za pomocą intuicyjnego kalkulatora, wycenisz koszt nadania paczki na trasie Niemcy – Polska. Czas doręczenia przesyłki z Niemiec do Polski to około 48 godzin. Cena przesyłki rozpoczyna się już od 78,79 zł/netto, usłudze od drzwi do drzwi. Nadając przesyłkę Niemcy – Polska za pośrednictwem Boxfox.pl masz pewność, że Twoja paczka zawiera darmowe ubezpieczenie w cenie usługi kurierskiej.  Nie masz drukarki? Nie martw się, przyjedziemy pod wskazany adres z wydrukowanymi etykietami i listami przewozowymi na paczkę.


Leave a comment