GLS Point-to-Door - jak wysłać do Niemiec? | Blog | Boxfox

Jak wysłać paczkę do Niemiec w usłudze GLS Point-to-Door?

19 lutego 2024

Jak wysłać paczkę do Niemiec w usłudze GLS Point-to-Door?

GLS Point-to-Door Planujesz nadanie paczki do Niemiec i nie chcesz oczekiwać na kuriera aż odbierze ją od Ciebie? Skorzystaj z usługi GLS Point-to-Door (nadanie w punkcie GLS SzybkaPaczka, z doręczeniem pod wskazany adres odbiorcy), którą znajdziesz w ofercie BOXFOX.PL. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się krok po kroku, jak wysłać przesyłkę za pośrednictwem punktu nadania GLS.

Czym jest usługa kurierska Point to Door?

Obecnie rynek kurierski w obrocie zagranicznym przesyłek oferuje szeroki wybór usług, które są dopasowane do wymagań użytkowników. Oprócz standardowej usługi logistycznej Door to Door, pojawiły się również inne możliwości nadania i doręczenia, które dają e-konsumentom poczucie pełnej kontroli już na pierwszym etapie dystrybucji przesyłek kurierskich. Zatem usługa kurierska Point to Door to nadanie paczki przez nadawcę w punkcie danego przewoźnika i dostarczenie jej kurierem pod wskazany adres odbiorcy. Opisana metoda nadania i doręczenia może być realizowana dla przesyłek krajowych i międzynarodowych.

Paczka do Niemiec – jak zamówić usługę z nadaniem w punkcie GLS

NADANIE PACZKI DO NIEMIEC w ramach nowej usługi „z punktu na wskazany adres” możesz zamówić bez wychodzenia z domu. Wszystkie formalności wykonasz przez Internet. Należy wejść na stronę BOXFOX.PL i starannie uzupełnić formularz zamówienia:
 1. Wprowadź parametry przesyłki – wagę (kg) oraz wymiary poszczególnych boków paczki (cm).
 2. Wybierz kuriera GLS oraz sposób nadania – dostarczę przesyłkę do punktu nadania, nadawca drukuje i nakleja etykietę.
 3.  Wprowadź dane adresowe dla nadawcy i odbiorcy.
 4. Wypełnij opis zawartości wysyłki.
 5. Opłać usługę kurierską.
 6. Wydrukuj i naklej na paczkę wygenerowaną etykietę, którą otrzymasz na podany adres e-mail w szczegółach zamówienia.
 7. Zanieść przesyłkę do dowolnego punktu GLS SzybkaPaczka.


Jak nadać paczkę do Niemiec w punkcie GLS?

Rozpocznij od przygotowania paczki do nadania, czyli poprawnego zapakowania zawartości przesyłki oraz naklejenia etykiety w widocznym miejscu, na najdłuższym boku paczki. Pamiętaj, że opakowaniem zewnętrznym wysyłki powinno być pudełko kartonowe o kształcie regularnego prostopadłościanu. Następnie zlokalizuj najbliższy punkt GLS SzybkaPaczka. Po czym, udaj się do wybranego punktu nadawczo-odbiorczego przewoźnika GLS i nadaj przesyłkę do Niemiec. Są to najczęściej punkty własne przewoźnika lub placówki partnerskie m.in. sklepy, punkty handlowo – usługowe, kioski, a nawet stacje benzynowe. Paczkę wyślesz z pomocą pracownika punktu, który zeskanuje doczepiony list przewozowy oraz pokwituje nadanie. Gotowe!

Koszt paczki do Niemiec – Ile kosztuje nadanie przesyłki w punkcie GLS?

Pamiętaj, że nadanie paczki do Niemiec w punkcie jest nie tylko wygodne, ale również zdecydowanie tańsze. Pewnie zastanawiasz się dlaczego? Kurierzy przewoźnika GLS są w stanie dystrybuować kilka razy więcej paczek skonsolidowanych w punktach nadawczo-odbiorczych, w porównaniu do tradycyjnej usługi kurierskiej door-to-door. Na dodatek placówki te to najczęściej lokale usługowo-handlowe. Dostępne czasem przez całą dobę, w których pierwszy etap „podróży” paczki jest realizowany przez pracownika obsługi – przyjęcie przesyłki. Teraz już wiesz, dlaczego koszt wysyłki paczki do Niemiec w punkcie jest niższy. W celu obliczenia dokładnych kosztów wysyłki paczki do Niemiec, z nadaniem w punkcie, skorzystaj z kalkulatora wyceny dostępnego na naszej stronie. Do określenia ceny, potrzebujesz parametrów przesyłki, czyli wagi (kg) oraz wymiarów opakowania zewnętrznego – długość (cm), szerokość (cm), wysokość (cm). Wprowadź te dane w wyznaczone pola, zaznacz – nadanie przesyłki w punkcie GLS i otrzymasz precyzyjną cenę usługi kurierskiej Point-To-Door. Do podanej ceny zaliczyliśmy już opłatę energetyczną, paliwową, powiadomienie e-mail oraz VAT. Jak widać, jeśli szukasz ekonomicznej usługi kurierskiej do naszych zachodnich sąsiadów, postaw na wysyłkę za pośrednictwem punktu GLS. Z nami wyślesz paczkę już od 73,80 zł/brutto.

Wysyłka paczki do Niemiec w punkcie GLS SzybkaPaczka – jak zapakować przesyłkę?

 1. Przygotowanie paczki do nadania w punkcie SzybkaPaczka GLS niczym nie różni się od standardowej wysyłki za pośrednictwem kuriera. Po pierwsze przygotuj opakowanie zewnętrzne do wielkości wysyłanego przedmiotu. Zwróć uwagę, że paczka do Niemiec musi pokonać wiele kilometrów, dlatego zaopatrz się w solidny karton, o grubych ściankach. Pamiętaj że pudełko kartonowe nie musi być nowe! Jeśli masz pod ręką stary karton, wykorzystaj go powtórnie. Jednak zanim zdecydujesz się go użyć, sprawdź jego stan oraz czy zostały usunięcie listy przewozowe z poprzedniej wysyłki.
 2. Zanim jednak umieścisz produkt w środku pudełka, zadbaj o jego odpowiednie zabezpieczenie. Szczególnie jeśli wysyłasz przedmioty delikatne. Dlatego zastosuj materiały ochronne i ułóż rzecz centralnie w środku pudełka. Pamiętaj, że ciężar zawartości paczki powinien być równomiernie rozłożony względem całej przesyłki.
 3. Wypełnij wewnątrz opakowanie materiałami wypełniającymi. Dzięki dodatkowym wypełniaczom przedmiotowa zawartości przesyłki będzie miała stabilne położenie. Dodatkowo, zamortyzują wstrząsy podczas sortowania, przekładania oraz innych czynności związanych z procesem dostawy.
 4. Zamknij opakowanie szczelnie szeroką taśmą pakową. W trakcie zaklejania paczki najlepiej zastosuj metodę H, czyli naklejenie taśmy do pakowania na każdej krawędzi pudełka oraz łączeniach.
 5. Jeśli paczka ma dotrzeć do odbiorcy w Niemczech terminowo i bez dodatkowych utrudnień, nie zapomnij o umieszczeniu listu przewozowego. Właściwe naklejenie etykiety adresowej na przesyłce pozwala przewoźnikowi GLS procesować Twoje zlecenie usługi kurierskiej.
Poniżej znajdziesz kilka ważnych wskazówek, jak należy umiejscowić etykietę przewozową na wysyłce:
 • Umieść etykietę na najdłuższym i największym boku paczki, najlepiej na górnej powierzchni,
 • Umieść etykietę na płaskiej powierzchni,
 • Na paczce powinien znajdować się tylko jeden list przewozowy (aktualny list przewozowy),
 • Dane adresowe oraz kod kreskowy na etykiecie powinien być czytelny, dlatego zadbaj o wydruk dobrej jakości,
 • Zabezpiecz etykietę kurierską przed wilgocią, jeśli drukujesz list przewozowy tradycyjną drukarką. Zastosuj przylgę kurierską (tzw. Kangurek),
 • Taśma pakowa nie powinna przykrywać etykiety. Dlatego najpierw zamknij paczkę, w dalszej kolejności naklej etykietę adresową.
Pamiętaj, że odpowiednio dobrane opakowanie chroni Twoją paczkę od momentu nadania do doręczenia. Dlatego tak ważne jest: staranne i prawidłowe przygotowanie wysyłki przed nadaniem w punkcie SzybkaPaczka GLS, poprawne wypełnienie formularza zlecenia i wprowadzenie właściwych danych adresowych oraz naklejenie listu przewozowego na przesyłkę.

Paczka do Niemiec – kiedy nadamy przesyłkę w punkcie GLS?

Śmiało możemy powiedzieć, że podczas poszukiwania i porównywania ofert przed nadaniem paczki do Niemiec, użytkownicy kierują się dwoma kryteriami – koszt wysyłki oraz wygoda na etapie nadania. Stąd właśnie na rynku kurierskim możemy znaleźć kilka opcji nadania przesyłki. Zatem, dowiedz się kiedy nadawca wyśle pakunek za pośrednictwem punktu GLS SzybkaPaczka:
 • Możliwość nadania paczki w drodze do szkoły, pracy, podczas zakupów lub spaceru,
 • Nadawca samodzielnie chce zdecydować o czasie nadania paczki,
 • Oszczędność czasu – nadawca nie musi oczekiwać na kuriera,
 • Zwrot zakupionego towaru w e-sklepie,
 • Nadawca szuka niedrogiej możliwości wysyłki paczki do Niemiec,
 • Nadawca prowadzi mały sklep internetowy i wysyła paczki do Niemiec okazjonalnie,
 • Nadanie paczki do Niemiec w punkcie jest wygodne szczególnie dla paczek o małej wadze rzeczywistej i gabarytowej oraz przesyłek kopertowych.


Przesyłka do Niemiec – zalety usługi Point to Door, kurier GLS

Dowiedz się dlaczego warto nadać paczkę do Niemiec w punkcie GLS:
 • Optymalizacja kosztów wysyłki dla małych firm z branży e-commerce, samodzielne dostarczenie paczek do punktu GLS,
 • Pełna elastyczność dla nadawcy w procesie nadania,
 • Nadanie paczki w punkcie SzybkaPaczka GLS zmniejsza ślad węglowy,
 • Niższe koszty wysyłki paczki dla osób prywatnych,
 • Nie musisz definiować adresu nadania, wybór punktu nadania należy do Ciebie,
 • Samodzielnie wybierasz termin nadania, uwzględniając ważność etykiety, czyli 30 dni.
Oczywiście każdy sposób nadania przesyłki ma swoje plusy i minusy. Wszystko zależy od naszych preferencji, parametrów przesyłki, miejscowości z jakiej chcemy wysłać paczkę, rodzaju nadawcy – indywidualny lub firmowy.

Czas doręczenia paczki do Niemiec, po nadaniu w punkcie GLS SzybkaPaczka

Nadanie paczki w punkcie GLS SzybkaPaczka wcale nie musi się wiązać z wydłużonym czasem doręczenia. Jeśli Twoja paczka zostanie poprawnie zapakowana oraz prawidłowo doczepisz etykietę, nawet w ciągu 48 godzin może być już w rękach odbiorcy w Niemczech. Dlatego, pamiętaj że w dużym stopniu szybkość doręczenia zależy od zlecającego usługę m.in. należyte zabezpieczenie zawartości przesyłki, nie umieszczanie w wysyłce przedmiotów wyłączonych z transportu, wydruk czytelnej etykiety, nie łączenie przesyłek taśmą, które zostały nadane na jednym numerze listu przewozowego. Opisane sytuacje, a także warunki drogowe i pogodowe mogą mieć wpływ na termin dostawy.

Tania paczka do Niemiec – nadanie w punkcie GLS, doręczenie pod drzwi odbiorcy

Sieć punktów GLS SzybkaPaczka to ponad 6 000 placówek własnych przewoźnika oraz obiekty partnerskie rodzaju shop-in-shop, w których przy okazji możliwości nadania paczki do Niemiec, załatwisz sprawy codzienne. Cały proces nadania przesyłki za pośrednictwem punktu daje nadawcy nie tylko elastyczność ale także pozwala zaoszczędzić pieniądze. Wysyłka paczki do Niemiec w punkcie GLS jest tańsza niż opcja z nadaniem u kuriera. Jak widzisz dzięki punktom nadania unikasz opłaty paliwowej oraz dodatkowych dopłat za podjazd pracownika firmy kurierskiej. Dlatego coraz więcej nadawców wybiera właśnie ten niedrogi sposób wysyłki paczek do naszych zachodnich sąsiadów. W końcu nikt z nas nie lubi przepłacać.

Jak śledzić paczkę do Niemiec po nadaniu w punkcie GLS?

Niezależnie od wybranego modelu nadania paczki do Niemiec, możesz monitorować swoją przesyłkę. Pierwsze statusy Twojej wysyłki pojawią się po odbiorze jej przez kuriera z punktu nadawczo-odbiorczego GLS. Lokalizację paczki możesz sprawdzić na dwa sposoby. Pierwszy, za pośrednictwem linka, który otrzymałeś po złożeniu i opłaceniu zamówienia. Drugim sposobem jest wprowadzenia na stronie przewoźnika GLS numer listu przesyłki oraz kodu pocztowego adresata.

Punkty nadania przesyłek do Niemiec – jak je znaleźć?

Chcesz wysłać tanio paczkę do Niemiec blisko miejsca zamieszkania? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki punktów nadania. Wprowadź swoją lokalizację – kod pocztowy, miasto, ulicę i znajdź punkt GLS SzybkaPaczka blisko Ciebie . Ponadto, otrzymasz szczegółowe informację dotyczącej każdej placówki m.in. dni i godziny otwarcia. Dzięki temu nie musisz już czekać na kuriera w wyznaczonym przedziale czasowym. Sam zdecyduj kiedy chcesz nadać przesyłkę. Twoja etykieta na paczkę jest ważna aż 30 dni.

Wysyłka paczki do Niemiec w punkcie SzybkaPaczka GLS – czego nie mogę umieścić w przesyłce?

Każda firma kurierska ma wyszczególnione w regulaminie przedmioty, które są wyłączone z transportu. Pamiętaj, że towary zabronione nie są objęte ubezpieczeniem. Dlatego na wypadek zgubienia, uszkodzenia lub częściowego ubytku przedmiotowej zawartości przesyłki nie otrzymasz rekompensaty. Zatem, warto wcześniej zapoznać się z dokładną listą rzeczy niedozwolonych w transporcie międzynarodowym lub krajowym. Poniżej w skrócie dowiesz się czego nie możesz wysłać w paczce do Niemiec w usłudze GLS Point-To-Door:
 • Żywność,
 • Płyny,
 • Szkło i ceramika,
 • Produkty lecznicze i leki,
 • Przedmioty niebezpieczne m.in. materiały łatwopalne, amunicja,
 • Dowody tożsamości,
 • Karty płatnicze.


Podsumowanie

Jak widzisz nadanie paczki do Niemiec za pośrednictwem BOXFOX.PL jest zwykle proste. Z nami masz możliwość wyboru sposobu nadania przesyłki (w punkcie lub odbiór przez kuriera). Porównasz także ceny poszczególnych firm kurierskich i skorzystasz z opcji wysyłki, która jest najbardziej dopasowana do Twoich potrzeb!