Jak wysłać paczkę do Niemiec w usłudze door to door? | Blog | Boxfox

Jak wysłać paczkę do Niemiec w usłudze door to door?

20 lipca 2023

Jak wysłać paczkę do Niemiec w usłudze door to door?

Jak wysłać paczkę do Niemiec w usłudze door to door?

Wysłanie paczki do Niemiec jest szybkie i łatwe, możesz to zrobić nawet bez wychodzenia z domu. Całe zamówienie możesz wykonać online za pośrednictwem serwisu BOXFOX.PL, który udostępnia wygodną usługę kurierską od drzwi do drzwi. Zatem pozostań z nami i dowiedz się, jak nadać przesyłkę kurierem do Niemiec w najniższej cenie, z wybranego przez Ciebie miejsca nadania.

Czym jest usługa kurierska door to door?

Usługa kurierska door to door, to inaczej dostawa paczki od drzwi do drzwi. Polega na odebraniu przesyłki od nadawcy kurierem z domu, biura lub innego wskazanego adresu i doręczeniu bezpośrednio do rąk odbiorcy.

Paczka do Niemiec – jak zamówić kuriera z domu do domu?

Jeśli planujesz nadanie paczki do Niemiec i chcesz wysłać przesyłkę z domu, cały proces zamówienia usługi kurierskiej złożysz za pośrednictwem serwisu BOXFOX.PL. Z nami komfortowo i niedrogo zamówisz kuriera z wydrukowaną etykietą, na wskazany przez Ciebie adres nadania. Aby wygenerować zlecenie usługi kurierskiej, potrzebujesz tylko dostęp do Internetu na komputerze lub urządzeniu mobilnym jak np. telefon. Jakich danych potrzebujesz by złożyć zamówienie? W celu złożenia zlecenia, uzupełnij formularz w zakładce „zamów kuriera” – wybierz poprawny kraj nadania i doręczenia, wprowadź prawidłowe parametry przesyłki – waga (kg) i wymiary (cm). Następnie podaj dane adresowe nadawcy i odbiorcy oraz numery telefonów. Najlepiej aby numer kontaktowy do odbiorcy był numerem lokalnym, w przeciwnym razie pamiętaj o kierunkowym „+48”. Na koniec opisz krótko zawartość przesyłki, dokonaj płatności za usługę kurierską na trasie Polska – Niemcy. Po opłaceniu otrzymasz fakturę VAT na podany adres e-mail zlecającego. W przypadku użytkowników zalogowanych możesz samodzielnie wybrać, czy chcesz otrzymać fakturę VAT po każdej płatności lub zbiorczą na koniec miesiąca. Informujemy, że nasz serwis dla wysyłki okazjonalnej realizuje usługę kurierską wyłącznie na zasadach przedpłaty. Adresat w dniu doręczenia nie może rozliczyć kosztów wysyłki.

Wysyłka paczki z domu do Niemiec – jak zapakować paczkę?

Zasady pakowania przesyłek do Niemiec są te same jeśli nadajesz spod wskazanego adresu lub w punkcie nadania. Podstawa to dopasowanie i przygotowanie pudełka o regularnym kształcie do wysyłanego przedmiotu, pod względem wielkości oraz grubości ścianek. Jeśli Twoja zawartość przesyłki charakteryzuje się dużą wagą rzeczywistą, idealnie sprawdzą się kartony 5-warstwowe. Dzięki zapakowaniu wysyłki w wytrzymały karton, chronisz zawartość przed uszkodzeniem podczas sortowania. Pamiętaj, że Twoja paczka powinna zostać zapakować przed przyjazdem kuriera, który przyjedzie po Twoją paczkę już na następny dzień roboczy, po złożeniu i opłaceniu zamówienia. Kurier nie ma obowiązku oczekiwać aż paczka zostanie zapakowana, dlatego zrób to odpowiednio wcześniej! Poniżej zapoznaj się z podstawowymi zasadami pakowania paczki do Niemiec:
 • Wszystkie rzeczy, które chcesz wysłać umieść w pudełku kartonowych o regularnym kształcie prostopadłościanu,
 • W przypadku wysyłki kilku mniejszych przedmiot, zastosuj separatory które oddzielą i zabezpieczą zawartość przesyłki,
 • Zanim włożysz przedmiot do pudełka, owiń go folią bąbelkową,
 • Wolne przestrzenie w pudełku wypełnij miękkimi i elastycznymi wypełniaczami,
 • Unieruchom wysyłany przedmiot wewnątrz paczki,
 • Karton zamknij szczelnie taśmą pakową,
 • Samodzielnie naklej na paczkę etykietę wysyłkową lub wspólnie z kurierem doczep dokumenty przewozowe przygotowane w oddziale danego przewoźnika (dla kuriera GLS). List przewozowy powinien być naklejony na najdłuższym boku paczki,
 • Jeśli wysyłasz paczkę w kartonie wielokrotnego użytku, usuń wszystkie poprzednie etykiety, które mogą być powodem błędnego procesowania paczki.


Paczka do Niemiec – kiedy zamawiamy kuriera do domu?

Wysyłka paczki z domu, w dalszym ciągu jest chętnie wybieranym sposobem nadania przez użytkowników. Szczególnie jeśli mamy w planie wysyłkę kilku przesyłek np. podczas przeprowadzki z Polski do Niemiec lub gdy nasza przesyłka jest ciężka lub duża gabarytowo. Dzięki temu nie musimy już dźwigać ciężkich przedmiotów. Pracujesz do późnych godzin wieczornych i nie masz czasu być nadać paczkę? Usługa door-to-door to także idealne rozwiązane dla nadawcy, który pracuje zdalnie i nie czasu wyjść z domu, by nadać paczkę. Ty decydujesz kiedy i z jakiego miejsca chcesz nadać przesyłkę. Przyjedziemy po paczkę do Ciebie!

Paczka do Niemiec – ile kosztuje wysyłka z domu?

Koszt wysyłki paczki do Niemiec z domu, można określić przy pomocy kalkulatora wyceny dostępnego na naszej stronie. Pamiętaj, że cenę usługi kurierskiej warunkują trzy czynniki – waga rzeczywista, waga gabarytowa oraz kształt i rodzaj opakowania. Przykładowo, za paczkę lekką i małych rozmiarów zapłacimy na pewno mniej niż za wysyłkę ciężkiego i dużego przedmiotu. Ponadto koniecznie zapakuj wysyłany towar do pudełka kartonowego, dzięki czemu zapłacisz zdecydowanie mniej. Wszystkie paczki zapakowane w karton będą sortowane maszynowo, co obniża cenę transportu na trasie Polska – Niemcy.

Paczka do Niemiec – zalety usługi door to door

Mimo że na rynku pojawiło się dużo firm, które w ostatnim czasie rozwinęły formę nadania i doręczenia PUDO, wysyłka spod wskazanego adresu nadawcy i doręczenie paczki do rąk odbiorcy w dalszym ciągu jest wybierana przez zlecających. Szczególnie cieszy się popularnością dla wysyłki zagranicznej. Mocne strony wysyłki door to door:
 • Wygodne nadanie dla nadawcy i doręczenie dla adresata,
 • Dla sklepów z branży e-commerce to łatwy i komfortowy sposób wysyłki przesyłek do klientów, podjazd kuriera pod wskazany adres firmy,
 • Duże ułatwienie przy wysyłce ciężkich przesyłek,
 • Gdy nie posiadasz samochodu, którym możesz przetransportować paczkę o dużych gabarytach, większe paczki odbierze od Ciebie kurier,
 • Możliwość zamówienia kuriera bez konieczności wydruku etykiety,
 • Najlepsze rozwiązanie jeśli wysyłamy kilka paczek podczas wysyłki okazjonalnej.


Jak długo idzie paczka w usłudze door-to-door do Niemiec?

Przewidywany czas doręczenia paczki z Polski do Niemiec to 2 dni robocze, dla kuriera GLS. Ilość dni jest liczona tylko w dniach roboczych. Warto podkreślić, że dzień odbioru paczki przez kuriera spod wskazanego adresu nie jest zaliczany jako jeden z dni „podróży” pakunku, to tzw. dzień zero. Firmy przewozowe zastrzegają sobie, że orientacyjny czas dostawy może ulec wydłużeniu z różnych losowych przyczyn m.in. warunki drogowe lub pogodowe, niewłaściwego zapakowania, czy błędnego zaadresowania przesyłki przez nadawcę. Dla przewoźnika GLS czas prognozowany może zostać wydłużony maksymalnie o 3 dni robocze.

Paczka do Niemiec – w usłudze od drzwi do drzwi

Prowadzisz mały e-biznes lub jesteś osobą prywatną i chcesz wysłać paczkę bezpośrednio z domu? Dobrze trafiłeś! Nasza oferta zapewnia bezpieczny odbiór i doręczenie kurierem do rąk odbiorcy. Wysyłaj komfortowo przesyłki z domu, miejsca pracy, hotelu lub mieszkania podczas podróży. Nasz serwis współpracuje tylko z najlepszymi przewoźnikami, którzy zapewniają darmowe ubezpieczenie w razie uszkodzenia lub zagubienia przesyłki.

Wygodne nadanie paczki do Niemiec bez wychodzenia z domu

Wyślij z serwisem kurierskim BOXFOX.PL paczkę do Niemiec bez konieczności wychodzenia z domu. Zapewniamy komfortową wysyłkę bez zakładania konta. Wysyłaj wygodnie tak jak lubisz, nie trać czasu na stanie w kolejkach. Jeśli nie masz w domu drukarki, by przygotować etykietę, nie martw się! Dzięki naszej platformie możesz już teraz zamówić kuriera z listami przewozowymi w wybrane przez Ciebie miejsce.