Czas doręczenia przesyłki zagranicznej | Blog | Boxfox

Czas doręczenia przesyłki zagranicznej

27 sierpnia 2021

Czas doręczenia przesyłki zagranicznej

Zastanawiasz się ile idzie paczka z Polski do wybranego przez Ciebie kraju UE? Czas dostawy paczki zagranicznej jest zależny od odległości Polski do kraju adresata. Przykładowo czas doręczenia przesyłki do Niemiec, Czech lub Słowacji to około 48 godzin, natomiast przesyłka do Włoch może zostać doręczona w terminie 3-4 dni roboczych. Przewoźnik GLS do większości krajów UE oferuje najszybszy transport samochodowy, który również jest najtańszy.

Szybka i tania paczka międzynarodowa dla e-commerce

Sektor e-commerce szczególnie stawia na przewoźnika GLS. Z uwagi na niskie koszty dostawy przesyłek, przy szybkiej realizacji usługi logistycznej. Jest to możliwe dzięki rozwiniętym strukturom sortowni, oddziałów oraz punktów odbioru tzw. GLS ParcelShop. Transport międzynarodowy przesyłek w krajach UE dla przewoźnika GLS to usługa EuroBusinessParcel.

Monitorowanie przesyłki międzynarodowej

Pamiętaj że nadając przesyłkę międzynarodową możesz śledzić status swojej przesyłki online. Mimo że każdy kraj w usłudze eksport do krajów UE ma szacunkowy czas doręczenia przesyłki, to dzięki monitoringowi łatwiej przewidzieć termin doręczenia paczki. Jeśli otrzymasz status przesyłki „w doręczeniu” tzn. że w tym dniu Twoja paczka jest wydana do doręczenia kurierem na wskazany adres w szczegółach zamówienia. Przewoźnik GLS wprowadził usługę FlexDeliveryService dla przesyłek krajowych i zagranicznych. Dzięki tej elastycznej funkcjonalności, odbiorca wybiera wygodną formę dostawy przesyłki m.in. doręczenie pod inny/nowy wskazany adres, doręczenie do punktu GLS ParcelShop.

Czas dostawy paczki zagranicznej – jak liczyć?

Twoja paczka jest już w drodze lub planujesz wysyłkę przesyłki zagranicznej? Zastanawiasz się jak liczyć czas dostarczenia przesyłki do wybranego przez Ciebie kraju UE… Po pierwsze, nie liczymy dnia nadania przesyłki. Kalkulujemy wyłącznie dni robocze. Również do czasu doręczenia przesyłki nie  wliczamy dni świątecznych, soboty, niedzieli, drugiej próby doręczenia jeśli podczas pierwszej próby doręczenia odbiorca był nieobecny oraz czasu na przekierowanie paczki na alternatywny adres dostawy – dotyczy usługi GLS FlexDeliveryService. Podana kalkulacji terminu doręczenia, dotyczy standardowej dostawy przesyłek w Europie. Dany oddział doręczający dostarczy przesyłkę od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 17:00.

Kiedy najlepiej nadać przesyłkę kurierską za granicę?

Planujesz wysyłkę paczki zagranicznej? Zastanawiasz kiedy zamówić kuriera, aby została doręczona jak najszybciej? Podczas zamawiania usługi kurierskiej, miej na uwadze że Twoja przesyłka zostanie odebrana na następny dzień roboczy po złożeniu i opłaceniu zamówienia. Kurier GLS przyjedzie po Twoją przesyłkę z wydrukowanymi etykietami i listami przewozowymi. Przesyłkę możesz nadać z dowolnego miejsca w usłudze „door to door” np. z domu, z biura, jednak zgodnie z adresem nadania wprowadzonym do szczegółów zamówienia. Najkorzystniej zamówić kuriera w piątek, sobotę lub w niedziele, z odbiorem w poniedziałek. Wtedy mamy pewność że przesyłka zostanie doręczona do odbiorcy w ciągu 48-96 godzin , w większości krajów w Europie. Nadanie przesyłki w środku tygodnia, wiąże się z ryzykiem doręczenia na kolejny tydzień. Jest to związane z tym, że dni weekendu nie liczymy do czasu dostawy. Szczyt nadań dla firm z branży e-commerce przypada również na początek tygodnia. Dotyczy to nie tylko usługi zagranicznej ale także krajowej. Dlatego zaplanuj z wyprzedzeniem zamówienie usługi kurierskiej dla przesyłek międzynarodowych. W Boxfox.pl możesz zamówić kuriera całodobowo, skorzystaj z wygodnej i szybkiej płatności online. Twój przelew zostanie zaksięgowany nawet w dni wolne i święta. Dzięki czemu masz pewność że Twoja przesyłka zostanie odebrana już na następny dzień roboczy. Nasza oferta eksportu przesyłek zagranicznych ma zasięg ogólnopolski. Możesz zamówić kuriera z domu, z pracy, z Krakowa, z Warszawy, z Gdańska oraz mniejszych miejscowości. Podjedziemy po Twoją przesyłkę pod wskazany adres. Twoja lokalizacja nie stanowi dla nas problemu!

Poniżej przedstawiamy przewidywany czas doręczenia przesyłki z Polski do krajów UE, liczony w dniach roboczych:

Austria – 2 dni 

Belgia – 3 dni

Bułgaria – 4 dni

Chorwacja – 3 dni

Czechy – 2 dni

Dania – 3 dni

Estonia – od 2 do 3 dni

Finlandia – od 4 do 6 dni

Francja – od 3 do 4 dni

Hiszpania – 4 dni

Holandia – 3 dni

Irlandia – 4 dni

Irlandia Północna – od 3 do 5 dni

Litwa – od 2 do 3 dni

Luksemburg – 2 dni

Łotwa – od 2 do 3 dni

Niemcy – 2 dni

Portugalia – od 4 do 5 dni

Rumunia – 3 dni

Słowacja – 2 dni

Słowenia – 3 dni

Szwecja – od 4 do 6 dni

Węgry – 2 dni

Włochy – od 3 do 4 dni


Leave a comment