Uwaga! Zmiana w module śledzenia paczek GLS | Blog | Boxfox

Uwaga! Zmiana w module śledzenia paczek GLS

12 stycznia 2024

Uwaga! Zmiana w module śledzenia paczek GLS

Nadanie paczki kurierem GLS za granicę

Zmiana w module śledzenia paczek GLS

Uprzejmie informujemy, że od dnia 17 stycznia 2024 roku, nastąpi zmiana w module monitorowania przesyłek nadanych kurierem GLS. Aby sprawdzić aktualny status paczki potrzebny będzie nie tylko numer listu przesyłki, ale także kody pocztowy miejsca, do którego ma ona zostać doręczona. Wdrożenie takiego rozwiązania ma na celu poprawę bezpieczeństwa przesyłek oraz danych osobowych Odbiorców. W związku z tym w dniach, między 15 a 17 stycznia mogą pojawić się utrudnienia związane z monitorowaniem paczek.

Śledzenie przesyłki

Przypominamy, że monitorowanie przesyłki to narzędzie, które pozwala Nadawcy i Odbiorcy otrzymać informację, gdzie znajduje się wysyłka w danym momencie. Każda paczka otrzymuje niepowtarzalny numer trackingowy na etapie generowania zamówienia i etykiety, czyli jeszcze zanim zostanie przekazana kurierowi lub nadana w punkcie (GLS Szybka Paczka/GLS Parcel Shop). Śledzenie przesyłki jest możliwe na dwa sposoby:
  • Użytkownik otrzymuje od brokera kurierskiego BOXFOX.PL na wskazany adres mailowy dedykowany link do monitoringu danej przesyłki,
  • Bezpośrednio na stronie przewoźnika GLS po wprowadzeniu numer paczki (od dnia 17 stycznia 2024 r, należy dodatkowo wprowadzić kod pocztowy adresata).
Dzięki funkcjonalności śledzenia przesyłki Odbiorca otrzyma informację o planowanym dniu dostawy pod wskazany adres lub doręczenia paczki do punktu odbioru GLS. Jeśli paczka trafi do placówki GLS, z różnych przyczyn, Adresat otrzymuje również na monitoringu wskazanie lokalizacji danego punktu oraz godziny otwarcia. Zawiadomienie o adresie punktu GLS jest wysyłane również na adres mailowy osoby odbierającej. Funkcja śledzenia przesyłek cieszy się popularnością szczególnie podczas wysyłki paczek za granicę. Jest to związane z większą odległością pomiędzy Nadawcą, a Odbiorcą.

Zapoznaj się z Q&A

Jaki kod pocztowy muszę wpisać, aby sprawdzić status mojej paczki?

Aby sprawdzić status paczki, wpisz kod pocztowy miejsca, do którego ma ona zostać dostarczona (Odbiorcy).

Co w przypadku, gdy Odbiorca przekieruje przesyłkę do innego miasta lub ją zwraca? Jaki kod pocztowy należy wpisać?

Należy zweryfikować pierwotny kod pocztowy Odbiorcy przesyłki, zarówno w przypadku przekierowania, jak i zwrotów oraz doręczeń do punktów Szybkiej Paczki.

Ile przesyłek może śledzić Klient?

Klienci mogą sprawdzić jednocześnie status dwóch paczek lub więcej. Jeśli Klient wprowadzi 2 (lub 3, 4 itd.) numery przesyłek oddzielone przecinkiem lub średnikiem, musi również wpisać 2 (lub 3, 4 itd.) kody pocztowe oddzielone przecinkiem lub średnikiem. Każdemu numerowi paczki odpowiada jeden kod pocztowy.

Czy otrzymany link do statusu przesyłki będzie działał bez wprowadzenia kodu pocztowego?

Linki do statusu paczki nie muszą być sprawdzane pod kątem poprawności kodu pocztowego. Mają one indywidualną weryfikację i ich działanie nie podlega obecnej zmianie.

W jakich krajach lub filiach GLS zostanie wprowadzony nowy system śledzenia przesyłek?

Nowy system śledzenia przesyłek obejmuje wszystkie kraje i filie GLS. Nadaj z nami paczkę do wybranego kraju UE w najniższej cenie i otrzymaj bezgraniczny dostęp do etapów jej podróży!