Wysyłka odzieży i obuwia kurierem za granicę | Blog | Boxfox

Wysyłka odzieży i obuwia kurierem za granicę

12 maja 2023

Wysyłka odzieży i obuwia kurierem za granicę

Wysyłka odzieży i obuwia kurierem za granicę

Planujesz przeprowadzkę i chcesz nadać paczkę do Niemiec, Włoch lub Austrii z ubraniami, a możesz prowadzisz e-sklep z odzieżą? Przeczytaj poniższe porady jak prawidłowo zapakować odzież i obuwie, aby bezpiecznie dotarły do miejsca docelowego.

Jak zapakować ubrania do wysyłki kurierem?

Przygotowanie przesyłki z odzieżą nie należy do trudnych czynności. Nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń, jak przykładowo kruche i delikatne przedmioty. Na początek rozpocznij od przygotowania garderoby do wysyłki. Jeśli masz do nadania dużą ilość ubrań, postaw na solidne pudełko kartonowe. W dużym pudełku na pewno zmieścisz większość rzeczy, które planujesz wysłać. Zwróć uwagę aby karton był dopasowany wielkościowo do zawartości. Z kolei jeśli masz do wysyłki pojedynczą rzecz np. koszulkę, spodnie lub sukienkę, możesz wysłać przesyłkę bardziej ekonomicznie w kopercie bąbelkowej. Drugą formą opakowania, która idealnie sprawdzi się dla małych wysyłek odzieży jest foliopak kurierski. Pakowanie do foliopaku jest również traktowane jako usługa standardowa. Zanim włożysz ubrania do pudełka kartonowego lub koperty bąbelkowej umieść je w reklamówce. Zabezpieczy dodatkowo wysyłkę przed namoczeniem lub wilgocią. W zależności od wybranej formy nadania, możesz wygenerować etykietę wysyłkową samodzielnie lub zamówić usługę kurierską z gotowymi listami przewozowymi. Pamiętaj o prawidłowym doczepieniu etykiety wysyłkowej do przesyłki – powinna być doczepiona na najdłuższej powierzchni paczki, w widocznym miejscu.

+++

Chcesz tanio wysłać odzież lub obuwie za granicę?

Z BOXFOX nadasz przesyłki w dowolnym kierunku w korzystnej cenie!

Sprawdź ofertę dla firm

+++Jak zapakować buty do wysyłki kurierem?

Gdy kupujesz nowe buty, nigdy nie wyrzucaj opakowania. Pudełka są dostosowane do danego modelu obuwia i najlepiej zabezpieczą zawartość podczas wysyłki. Pamiętaj, że zanim nadasz obuwie u kuriera lub w punkcie nadania, oryginalne pudełko po butach umieść dodatkowo w drugim pudełku, o kształcie regularnego prostopadłościanu lub w foliopaku kurierskim. Jeśli zdecydowałeś się na dodatkowy karton, na koniec procesu pakowania zaklej szczelnie wszystkie klapy pudła wysyłkowego. Tak zapakowana przesyłka daje Ci poczucie pewności, że nie ucierpi podczas transportu. Jeśli nie posiadasz oryginalnego pudełka, wykorzystaj inne pudełko kartonowe o regularnych kształtach prostopadłościanu. Zwróć uwagę aby karton był gruby i solidny. Zadbaj o poprawne zabezpieczenie butów wewnątrz kartonu. Przykładowo, owiń oddzielnie każdego buta folią bąbelkową. Jest to szczególnie ważne, jeśli nadajemy obuwie delikatne, z dodatkowymi elementami dekoracyjnymi. Następnie je w środku pudełka i zastosuj wypełniacze dla pustych przestrzeni wewnątrz. Nadawca powinien dopilnować prawidłowego naklejenia danych adresowych do przesyłki, w formie etykiety przewozowej. Jest to dokument, który zapewnia prawidłowy transport paczki od nadawcy do odbiorcy. Listy przewozowe powinny być naklejone na górnej części paczki. Przed doczepieniem etykiety do przesyłki zwróć uwagę na jakość wydruku z drukarki. Dokumenty przewozowe powinny być czytelne, tak by kurier lub dany punkt nadania z łatwością zeskanował kod.

Przesyłki dla e-commerce – wysyłka odzieży za granicę

Mimo inflacji odzież to jedna z najczęściej kupowanych produktów online. Dlatego jeśli szukasz pomysłu na mały e-biznes, to postaw na sklep internetowy z odzieżą. Największą przewagą e-sprzedaży elementów garderoby są niższe koszty prowadzenia działalności:
  • Nie musisz wynajmować magazynu, ubrania i buty to towar o małych gabarytach. Mały e-biznes możesz prowadzić w domu lub w mieszkaniu.
  • Lekkie i małe przesyłki, dzięki temu koszt wysyłki jest niski.
  • Odzież to przedmioty łatwe w wysyłce, nie wymagają szczególnych zabezpieczeń przed nadaniem, w związku z tym zaoszczędzisz na materiałach do pakowania przesyłek.
  • Swoją sprzedaż możesz opierać na produktach ze sklepów stacjonarnych second-hand. W ten sposób nie potrzebujesz wynajmować powierzchni magazynowej.
  • Możesz bazować na modelu sprzedaży dropshipping.
Jeśli jeden z Twoich klientów zakupił produkt bezpośrednio z Twojego sklepu internetowego i szukasz taniej wysyłki paczki do Belgii, Danii, Finlandii lub innego kraju UE to nadaj paczkę z BOXFOX.PL. Na stronie brokera kalkulator wyceny przesyłki pozwoli obliczyć koszt usługi kurierskiej. Cały proces złożenia zamówienia i płatności wykonasz online. Pozostaje Ci tylko oczekiwać na kuriera w następnym dniu roboczym. Możesz również wygodnie zanieś paczkę do punktu. Dla opcji z nadaniem w punkcie, pamiętaj o samodzielnym wydruku etykiety przewozowej.

Jak najtaniej wysłać paczkę z ubraniami kurierem za granicę?

Jeśli Twoja paczka jest już zapakowana, pozostało Ci tylko zamówić usługę kurierską. Jak to zrobić by nie przepłacić? Zdecydowanie postaw na brokera kurierskiego BOXFOX.PL, który przygotował świetną ofertę dla wysyłki okazjonalnej. Nie musisz mieć umowy by nadać paczkę za granicę. Z nami wygodnie sam zdecydujesz jaką formę nadania wybierzesz – możesz zanieść przesyłkę do punktu lub nadać ją u kuriera, bez wychodzenia z domu. Z kolei jeśli nadajesz paczki z ubraniami lub obuwiem regularnie w obrocie międzynarodowym, wypełnij formularz kontaktowy i poproś o cennik dedykowany. Wysyłaj z nami i ciesz się elastyczną i dopasowaną ofertą do Twoich potrzeb!