Wysyłka felg kurierem za granicę | Blog | Boxfox

Wysyłka felg kurierem za granicę

4 października 2023

Wysyłka felg kurierem za granicę

Wysyłka felg kurierem za granicę

Robiłeś porządek w garażu i znalazłeś stare felgi, które są w dobrym stanie? Może warto zamieścić ogłoszenie i sprzedać je za granicę! Znajdź 5 minut, przygotuj opis, zrób atrakcyjne zdjęcia i zamieść ogłoszenie na platformach sprzedażowych w Szwecji, Niemczech lub innym kraju UE. Pamiętaj, że koszt wysyłki ponosi kupujący, natomiast po Twojej stronie jest wyłącznie zabezpieczenie przesyłki na czas transportu oraz zamówienie kuriera. Dlatego pozostań z nami i dowiedz się, jak prawidłowo zapakować felgi, zanim oddasz je firmie kurierskiej.

Jak przygotować felgi do wysyłki za granicę?

Jeśli nie sprzedajesz felg na co dzień, możesz mieć problem z odpowiednim zapakowaniem i zamówieniem usługi kurierskiej. Pamiętaj, że nadawca odpowiada za należyte zabezpieczenie i zapakowanie zawartości przesyłki, tak więc zrób to starannie. Jak zapakować felgi do wysyłki? Twoje felgi w obrocie zagranicznych mają do pokonania długą drogę, dlatego najlepszym sposobem będzie zapakowanie ich oddzielnie do pudełka kartonowego o kształcie prostopadłościanu. Zanim jednak umieścisz je w pudełku owiń każdą felgę folią bąbelkową lub otulinami. Wolne przestrzenie w opakowaniu wypełnij styropianem, ścinkami kartonu lub innymi wypełniaczami. W ostatnim etapie pakowania zamknij szczelnie pudełko kartonowe szeroką taśmą pakową. Użyj taśmy o mocnym kleju, pamiętaj że felgi należą do towarów o dużej wadze rzeczywistej. Właściwe zapakowanie daje gwarancje, że mimo wstrząsów podczas sortowania lub transportu zawartość paczki nie ulegnie uszkodzeniu.

Tania i bezpieczna wysyłka felg kurierem za granicę?

Rozważasz sprzedaż felg samochodowych za granicę? Szukasz taniego i zarazem bezpiecznego kuriera? Mamy dla Ciebie rewelacyjną wiadomość! Wysyłając przesyłki zagraniczne z BOXFOX.PL zyskujesz podwójnie. Po pierwsze możesz porównać oferty firm kurierskiej i wybrać dla siebie najtańszego kuriera międzynarodowego. Po drugie, wysyłając paczki z nami, masz pełne poczucie bezpieczeństwa, że Twoja wysyłka zostanie doręczona do adresata w idealnym stanie. Pamiętaj, że w razie uszkodzenia lub zagubienia, nasi partnerzy zapewniają bezpłatne, podstawowe ubezpieczenie w cenie usługi kurierskiej.

Ile kosztuje wysyłka felg kurierem za granicę?

Zastanawiasz się, jak wycenić koszt wysyłki felg do Danii, Holandii lub innego kraju UE? Najprościej zrobić to z pomocą kalkulatora BOXFOX.PL. W tym celu wystarczy wypełnić formularz zamówienia: wybierając poprawny kraj nadawcy i odbiorcy, uzupełniając parametry przesyłki – wagę rzeczywistą (kg) oraz wymiary paczki (długość, szerokość, wysokość). Dzięki podstawowym danym oszacujesz koszt międzynarodowej usługi kurierskiej. Nie zapominaj, że zewnętrznym opakowaniem Twojego pakunku powinno być pudełko kartonowe, o regularnych kształtach. Jeśli nie zapakujesz oddzielnie każdej z felg do pudełka kartonowego, Twoja przesyłka kurierska będzie skategoryzowana jako wysyłka niestandardowa. Oczywiście koszt wysyłki będzie znacznie wyższy. W pewnych przypadkach kurier może nawet odmówić przyjęcia takiej paczki.

Jak najlepiej wysłać felgi za granicę?

Ze względu na wagę felg, wiele osób decyduje się zamówić kuriera z odbiorem paczki z domu. Nic w tym dziwnego, wysyłka spod wskazanego adresu to wygodna opcja szczególnie dla ciężkich przedmiotów. Na etapie składania zamówienia pamiętaj, aby wybrać odpowiedni sposób nadania oraz ustalić dogodny termin podjazdu kuriera. Stosuj się do zaleceń przewoźników – zadbaj o staranne przygotowanie i zabezpieczenie przesyłki (pojedyncze pakowanie felg) oraz o prawidłowym naklejeniu listów przewozowych. Jak widzisz wysyłka felg nie jest prostym zadaniem. Specyfika produktu m.in. duża waga rzeczywista i wolumetryczna oraz delikatność, mogą być dla nadawcy nie lada wyzwaniem. Szczególnie podczas wysyłki okazjonalnej. Dalej masz wątpliwości, jak wysłać felgi kurierem za granicę? Zadzwoń lub napisz do nas!