Wysyłasz paczkę na Święta? Sprawdź, o czym należy pamiętać | Blog | Boxfox

Wysyłasz paczkę na Święta? Sprawdź, o czym należy pamiętać

27 sierpnia 2021

Wysyłasz paczkę na Święta? Sprawdź, o czym należy pamiętać

Chcesz obdarować kogoś bliskiego mieszkającego poza granicami Polski świątecznym upominkiem? Pamiętaj, aby paczkę odpowiednio wcześnie przygotować i wysłać oraz dobrze zabezpieczyć na czas podróży. Dzięki temu Twój prezent pod choinkę terminowo dotrze do celu. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak powinna wyglądać bezpieczna wysyłka za granicę. Zapraszamy do lektury!

Jak przygotować świąteczną przesyłkę?

Chcesz, aby Twój świąteczny upominek zachwycił osobę obdarowywaną? Z pewnością zakupione rzeczy owijasz papierem i zawiązujesz piękną kokardą lub umieszczasz w ozdobnej torebce z Mikołajem, gwiazdkami bądź innym motywem nawiązującym do Bożego Narodzenia. Powinieneś jednak pamiętać, że przesyłki zagraniczne muszą zostać dopasowane do standardów obowiązujących u przewoźnika. Misternie przygotowany prezent umieść w kartonowym pudełku i nie „owijaj” już zewnętrznego opakowania. Niestety dekoracje mogłyby zostać wciągnięte przez maszyny sortujące.

Zwróć uwagę, aby odpowiednio zabezpieczyć zawartość. Najlepiej owiń wcześniej przygotowaną paczkę folią bąbelkową. Wolne przestrzenie w kartonie postaraj się możliwie jak najściślej wypełnić. Możesz użyć specjalnych „chrupek” do pakowania lub np. gazet zwiniętych w kule. Ważne jest, aby wewnątrz nie było wolnych przestrzeni, co mogłoby spowodować przesuwanie się zawartości podczas transportu. Zewnętrzne pudełko oklej taśmą pakową, by nie otworzyło się w podróży.

Jak przygotować paczkę kurierską?

Każdy kurier dostarczający przesyłki za granicę ma własne wytyczne dotyczące nadawanych paczek. Swój świąteczny prezent zapakuj w karton dopasowany do jego wielkości, ponieważ gabaryty mają wpływ na cenę usługi. Dokładnie zmierz i zważ pudełko. Większość profesjonalnych firm udostępnia specjalne kalkulatory, które pozwalają obliczyć ostateczny koszt nadania. Podanie nieprawidłowych parametrów może skutkować dopłatą za przesyłkę niestandardową.

Zwróć uwagę na poprawność wypełnienia listu przewozowego. Błędy w adresie dostawy (kodzie, numerze mieszkania itp.) mogą spowodować zwrot Twojej paczki. Zawsze podaj także numer telefonu odbiorcy – dzięki temu kurier będzie mógł umówić się z nim na dostawę w dogodnym terminie.

Nie czekaj na ostatnią chwilę

Pamiętaj, że Boże Narodzenie stanowi ogromne wyzwanie logistyczne dla firm kurierskich. Szczyt sezonu zaczyna się już na przełomie listopada i grudnia. Nigdy nie czekaj na ostatnią chwilę z wysyłaniem choinkowych prezentów, ponieważ efektem może być ich dostarczanie już po Wigilii. Kurier może deklarować dostawę za granicę w 24 czy 48 godzin, jednak z powodu dużego obłożenia czas ten może się wydłużyć.

Często w gorących okresach na firmowych stronach i platformach pojawiają się komunikaty o możliwych opóźnieniach lub nawet całkowitym wstrzymaniu na kilka dni przyjmowania przesyłek zagranicznych. Nie ryzykuj i swoją paczkę nadaj najpóźniej do 6-10 grudnia. Lepiej, gdy trafi ona do adresata dużo wcześniej niż już po świętach. W ten sposób zaoszczędzisz sobie stresu i niepotrzebnych nerwów.

Tanie przesyłki międzynarodowe – czego nie wyślesz kurierem?

Zwróć uwagę, że tanie przesyłki międzynarodowe są doskonałym sposobem na dostarczanie świątecznych upominków, ale w ten sposób nie wyślesz każdej zawartości. Istnieją towary, których nie dowiezie ani poczta, ani kurier, ponieważ często zabraniają tego obowiązujące przepisy prawne. Chodzi tutaj m.in. o broń (w tym petardy), materiały wybuchowe, rośliny i nasiona. Nie wysyłaj rzeczy wartościowych (biżuterii, dzieł sztuki, pieniędzy). Wiele firm kurierskich nie przyjmuje również żywności (np. świątecznych przetworów czy wypieków) i alkoholi.

Już teraz wybierz kuriera!

Zastanawiasz się, komu powierzyć swój prezent? W serwisie brokerskim BoxFox (https://www.boxfox.pl) znajdziesz usługodawców obsługujących tanie przesyłki międzynarodowe. Z nami możesz szybko i bezpiecznie dostarczyć choinkowe podarunki bliskim mieszkającym w NiemczechAustriiHolandiiBelgiiAngliiSzwecjiHiszpanii lub innych państwach europejskich. Skorzystaj z udostępnionego kalkulatora i wyceń koszt nadania swojej paczki!