Przesyłki na Korsykę | Blog | Boxfox

Przesyłki na Korsykę

11 stycznia 2023

Przesyłki na Korsykę

Korsyka – wyspa Napoleona

Górzysta wyspa położona na Morzu Śródziemnym, należąca do Francji. Usytuowanie wyspy sprawia, że jest chętnie wybieranym kierunkiem wakacyjnym. Szczególnie ze względu na połączenie gór i morza. Miłośnicy trekkingu nie będą się nudzili na Korsyce. Blisko dwadzieścia szczytów ma wysokość ponad 2 000 m n.p.m. Mieszkańcy wyspy głównie zajmują się turystyką oraz uprawą winorośli. Korsyka swoją popularność zyskała za sprawą Napoleona, który urodził się w Ajaccio na Korsyce. Przesyłki na Korsykę

Kurier na Korsykę

Szukasz tanich przesyłek na Korsykę? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Z nami wyślesz szybko paczkę na Korsykę (lub kopertę) w najniższej cenie. Dzięki współpracy Boxfox.pl z GLS, doręczenie przesyłki do takich miast jak Bonifacio, Bastia, Calvi, Porto-Vecchio, czy mniejszych miasteczek i wsi na Korsyce nie stanowi dla nas problemu.

Jak wysłać paczkę z Polski na Korsykę?

Cały proces zamówienia kuriera z Polski na Korsykę możesz wykonać przez Internet. Należy tylko wprowadzić parametry przesyłki – wagę i wymiary. Uzupełnij dane adresowe nadawcy i odbiorcy w formularzu zamówienia. Następnie opisz krótko zawartość przesyłki. Masz również możliwość wyboru dnia nadania. Dlatego wybierz dla siebie dogodny termin i miejsce nadania. Pamiętaj, że tego dnia dowolna osoba powinna oczekiwać na kuriera, w wyznaczonym przedziale czasowym. Po opłaceniu usługi kurierskiej otrzymasz powiadomienia mailowe oraz numer listu przesyłki. W większości firm kurierskich nadawca powinien wydrukować etykietę na paczkę. Inaczej jest w przypadku przewoźnika GLS. Kurier przywozi ze sobą listy przewozowe w dniu nadania.

Wysyłka paczki na Korsykę – jak zapakować przesyłkę?

Planując nadanie paczki na Korsykę, pamiętaj o jej prawidłowym zabezpieczeniu. Warto zaopatrzyć się w solidne materiały pakowe, które będą chroniły wysyłany przedmiot, w trakcie drogi paczki do odbiorcy m.in. folię bąbelkową, granulaty, kieszonki powietrzne oraz pudełko kartonowe o grubych ściankach. Zatem owiń folią bąbelkową wysyłaną zawartość, wypełnił puste przestrzenie wewnątrz kartonu np. kulkami z gazet. Następnie zamknij karton i zaklej dokładnie taśmą pakową. Zwróć uwagę na poprawne doczepienie etykiety na paczkę (jeśli wydruk dokumentów przewozowych jest po stronie nadawcy). Etykieta powinna być przyklejona na najdłuższym boku paczki.

Jak długo idzie paczka z Polski na Korsykę?

Wysyłając przesyłkę zagraniczną zastanawiasz się, jak długo będzie w transporcie do odbiorcy? Z reguły każdy z nas chce nadawać paczki szybko, tanio i bezpiecznie. Dlatego bez obaw postaw na serwis kurierski Boxfox.pl. Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi przewoźnikami m.in. firmą GLS. Przesyłki nadane na Korsykę są realizowane transportem drogowym, który jest najbardziej ekonomiczny. Przewidywany czas dostawy przesyłek z Polski na Korsykę to 4-5 dni roboczych. Do czasu dystrybucji przesyłek nie liczymy dnia nadania, weekendów oraz Świąt.

Cena przesyłki na Korsykę – najtańszy sposób na przesłanie paczki

Cena nadania paczki na Korsykę będzie wyższa niż wysyłka do Paryża czy Lyonu. Jest to związane z dodatkowym transportem na wyspę. W naszym kalkulatorze wyceny możesz samodzielnie wycenić swoją paczkę z Polski do Francji-Korsyka. Aby dokonać na własną rękę wyceny, musisz wcześniej zmierzyć wymiary oraz wagę paczki. Istotne jest również wprowadzenie kodu pocztowego odbiorcy. System dla danych kodów pocztowych doliczy opłatę strefową, w tym przypadku dla Korsyki. Koniecznie zwróć uwagę na poprawność danych adresowych. Zdecydowanie droższe są przesyłki niestandardowe. Są to paczki o nietypowych i nieregularnych kształtach. W związku z tym, że ów wysyłki wymagają dedykowanego sortowania i transportu, cena ich jest wyższa. Dlatego aby uniknąć niepotrzebnych kosztów, zawsze zapakuj zawartość paczki do pudełka kartonowego o regularnych kształtach.

Szybka dostawa paczki od drzwi do drzwi na Korsykę

Chcesz wysłać próbki towarowe w relacji B2C, a może chcesz nadać bagaż kurierem na Korsykę? Dobrze trafiłeś! Nasza oferta zawiera nadanie paczki spod wskazanego adresu i doręczenie bezpośrednio do odbiorcy. Szczegółowy koszt wysyłki, łatwo i szybko obliczysz w naszym kalkulatorze wyceny. Podana cena jest ceną brutto, z wliczoną już opłatą paliwową i drogową. Jeśli w środku paczki znajdują się ważne dla Ciebie przedmioty, mamy dobrą wiadomość! Wszystkie przesyłki nadane za pośrednictwem Boxfox.pl są ubezpieczone w cenie usługi kurierskiej. Jeśli wysyłasz paczki regularnie właśnie na Korsykę, napisz do nas! Przygotujemy dla Ciebie ofertę specjalną.

Czy można śledzić wysłaną paczkę na Korsykę?

Wysyłka paczki kurierem GLS do Francji na Korsykę daje wiele korzyści m.in. tania i szybka dostawa towarów oraz możliwość dokładnego monitorowania statusu nadanej paczki. Łatwo i wygodnie sprawdzisz gdzie znajduje się Twoja przesyłka, zarówno na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Wystarczy, że numer listu przesyłki wpiszesz na stronie przewoźnika w zakładce – śledzenie lub wejdź na link trackingowy otrzymany w powiadomieniach mailowych od serwisu Boxfox.pl.

Czego nie można wysłać w paczce na Korsykę?

Jeśli masz wątpliwości, czy możesz umieścić w paczce dany przedmiot, koniecznie skontaktuj się z nami! Pamiętaj, że firmy kurierskie w swoim regulaminie zabraniają wysyłania pewnych towarów, które mogą być niebezpieczne dla pracowników, kurierów oraz innych przesyłek. Rzeczy, które są zakazane podczas wysyłki na Korsykę to m.in. szkliwo i przedmioty delikatne, substancje płynne, żywność łatwo psująca się. Więcej informacji znajdziesz w szczegółowym regulaminie danego przewoźnika.

Paczka z Korsyki do Polski

Zastanawiasz się, czy możesz wysłać paczkę z Korsyki do Polski? W Boxfox.pl zapewniamy transport przesyłek w dwie strony. Proces złożenia zamówienia z Francji-Korsyka do Polski jest identyczny jak zamówienie usługi kurierskiej z Polski do Francji-Korsyka. Pamiętaj tylko aby prawidłowo zabezpieczyć wysyłane przedmioty oraz opakowanie zewnętrzne miało poprawny kształt i wymiary – regularne pudełko kartonowe.

Jaki jest czas doręczenia przesyłki z Francji- Korsyka do Polski?

Firmy kurierskie dokładają wszelkich starań aby przesyłki docierały do adresata za granicą terminowo. Zatem ile idzie paczka z Korsyki do Polski? Przykładowo dla kuriera GLS przewidywany czas dostawy paczki to tylko 4-5 dni roboczych.

Podsumowanie

Przed wysyłką paczki na tereny wyspiarskie, warto uprzednio zapytać, czy dany przewoźnik zrealizuje doręczenie paczki na wybraną przez nas wyspę. Następnie dopytaj o dodatkową dopłatę strefową dla kodu pocztowego odbiorcy. W przypadku brokera Boxfox.pl online możesz skalkulować precyzyjną wycenę usługi kurierskiej na dany kierunek, który Cię interesuje.