Przesyłki krajowe w punktach GLS SzybkaPaczka na Boxfox.pl | Blog | Boxfox

Przesyłki krajowe w punktach GLS SzybkaPaczka na Boxfox.pl

17 maja 2022

Przesyłki krajowe w punktach GLS SzybkaPaczka na Boxfox.pl

Nadajesz przesyłki zagraniczne przewoźnikiem GLS w punktach GLS SzybkaPaczka i szukasz również tanich przesyłek krajowych? Już teraz jest to możliwe! Za pośrednictwem Boxfox.pl wyślesz paczkę kurierem GLS z nadaniem w punkcie, w obrocie krajowym.

Punkty nadawania paczek – GLS SzybkaPaczka

Już teraz możesz nadać przesyłki krajowe w punktach GLS SzybkaPaczka oraz punktach partnerskich GLS – są to głównie markety, małe sklepy, kioski, lokale usługowe. Punkty nadań GLS otwarte są najczęściej do późnych godzin wieczornych, a nawet w weekendy. Dogodna lokalizacja z parkingiem ułatwia nadanie przesyłki. Wysyłanie przesyłek krajowych stało się jeszcze bardziej tanie, szybkie i wygodne. Możesz nadać przesyłki w obrocie krajowym w dogodnym dla siebie momencie np. podczas spaceru, zakupów czy w drodze po pracy. Nowa usługa pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze ale również czas!

Tanie przesyłki krajowe blisko Ciebie

Nadanie przesyłki w punkcie to najlepsza opcja dla osób, które nie maja czasu oczekiwać na kuriera pod wskazanym adresem. To Ty decydujesz kiedy chcesz wysłać paczkę lub kopertę! Głównie korzyści nadania przesyłki w punkcie GLS to niska cena, elastyczność oraz dogodna lokalizacja punktów nadań. Sieć punktów GLS ciągle się rozwija, w kraju i za granicą. W Polsce to blisko 4 500 ParcelShop’ów.

Jak nadać paczkę krajową w punkcie GLS SzybkaPaczka?

Nowa oferta przesyłek krajowych GLS punkt – kurier, pozwala na niedrogie i szybkie nadanie w wybranym punkcie przewoźnika GLS oraz placówkach partnerskich. Usługę zamówisz i opłacisz za pośrednictwem Boxfox.pl oraz wygenerujesz potrzebne dokumenty przewozowe – etykietę na paczkę.

Jak działa nowa usługa krajowa GLS SzybkaPaczka?

  • 1. Na stronie Boxfox.pl wybierz kraj nadania i doręczenia – Polska.
  • 2. Uzupełnij parametry przesyłki – waga oraz wymiary, dane adresowe nadawcy i odbiorcy, opisz zawartość przesyłki.
  • 3. Znajdź najbliższy punkt nadania.
  • 4. Opłać usługę kurierską.
  • 5. Wydrukuj i naklej etykietę na paczkę. Zwróć uwagę, że jedna połowa etykiety to potwierdzenie nadania.
  • 6. Zanieś przesyłkę do wybranego przez Ciebie punktu GLS. Zachowaj pokwitowanie nadania.

Jaką przesyłkę krajową mogę wysłać w punkcie GLS?

Za pośrednictwem Boxfox.pl w punktach nadań GLS możesz wysłać kopertę lub paczkę o określonych wymiarach:
  • a). Koperta: waga – do 1 kg, długość maksymalna – 35 cm, szerokość maksymalna – 25 cm, wysokość maksymalna – 5 cm
  • b). Paczka: Maksymalna waga paczki krajowej to 31,5 kg. Suma obwodu podstawy paczki i jej najdłuższego boku (który nie może być dłuższy niż 200 cm) nie może przekroczyć 300 cm.
Przesyłka kopertowa powinna być zapakowana do koperty bąbelkowej lub tradycyjnej koperty. Rodzaj i kształt opakowania dla paczki to pudełko kartonowe o kształcie regularnego prostopadłościanu. Kurier GLS dopuszcza również wysyłkę w foliopaku kurierskim – przesyłka standardowa.

Koszt przesyłki krajowej GLS

Cena przesyłki krajowej jest zależna od rodzaju przesyłki – koperta lub paczka. Następnie od wagi i wymiarów przesyłki. Przesyłka im cięższa i większa, tym droższa. Warto zaznaczyć, że czasem mimo lekkiej paczki, o dużych gabarytach możemy zapłacić tyle samo jak za paczkę o dużej wadze rzeczywistej. Jest to związane z przelicznikiem wolumetrycznym przewoźnika GLS. Cena przesyłki krajowej GLS z nadaniem w punkcie rozpoczyna się już od 16,26 zł/netto. Jest to jedna z najniższych cen na rynku. Nowa usługa GLS SzybkaPaczka minimalizuje koszty dla przewoźnika, który konsoliduje większą ilość przesyłek w punktach nadań. Wszystko to wpływa na niższe ceny przesyłek krajowych dla konsumentów.

Szybkie nadanie przesyłki krajowej w punktach GLS

Punkty nadań GLS oraz placówki partnerskie pozwalają nie tylko łatwo wysłać paczkę krajową ale również skracają czas doręczenia. Jest to związane z ograniczeniem podjazdu kuriera, którego należy zamówić dzień przed zaplanowanym nadaniem w usłudze Pick&Ship Service. Pamiętaj, że już tego samego dnia po wygenerowaniu etykiety, możesz nadać paczkę w dowolnym punkcie nadania GLS SzybkaPaczka. Czas doręczenia przesyłki krajowej w usłudze GLS SzybkaPaczka to zazwyczaj jeden dzień roboczy, dla przesyłki nadanej w godzinach pracy kurierów. Paczka nadana do punktu w godzinach wieczornych, zostanie odebrana przez kuriera na następny dzień roboczy. Podsumowując, nowa usługa GLS SzybkaPaczka to świetna alternatywna dla osób, które szukają tanich przesyłek krajowych i chcą nadawać paczki swobodnie. Oferta jest dedykowana nie tylko dla użytkowników indywidualnych ale również dla małych firm, które nadają przesyłki okazjonalnie lub szukają niższych kosztów wysyłek na rynku lokalnym. Dlatego nic w tym dziwnego, że wysyłanie paczek w punktach zyskuje coraz większą popularność.