Przesyłki do Irlandii Północnej i Irlandii po Brexicie | Blog | Boxfox

Przesyłki do Irlandii Północnej i Irlandii po Brexicie

20 lipca 2023

Przesyłki do Irlandii Północnej i Irlandii po Brexicie

Serwis kurierski Boxfox.pl po Brexicie na bieżąco monitoruje sytuację i komunikaty przewoźnika GLS na kierunek Wielka Brytania. Obecnie wysyłka przesyłek do Wielkiej Brytanii została wstrzymana do odwołania. Po wznowieniu wysyłki, wszystkie przesyłki adresowane na ten kierunek będą polegały odprawie celnej.

Przesyłki do Irlandii Północnej po Brexicie

Mimo Brexitu odprawa celna nie dotyczy wysyłki paczek do Irlandii Północnej. Irlandia Północna nadal pozostała w Unii Celnej. Dzięki temu przesyłki nadawane na ten kierunek są możliwe bez dodatkowych formalności. Kuriera do Irlandii Północnej można tanio i szybko zamówić za pośrednictwem Boxfox.pl. Transport przesyłek na ten kierunek realizuje przewoźnik GLS.

Przesyłki do Irlandii po Brexicie

Brexit nie zmienił statusu Republiki Irlandii. Przesyłki adresowane do Irlandii nie podlegają odprawie celnej, kraj jest członkiem Unii Europejskiej. Handel towarami trwa na obecnych zasadach. Aby nadać przesyłkę z Polski do Irlandii należy wejść na stronę Boxfox.pl, tam wypełnisz intuicyjny formularz zamówienia kuriera. Przesyłki do Irlandii obsługuje przewoźnik GLS.

Wysyłka na Wyspy Kanałowe (Wyspy Normandzkie)

Wysyłka paczki na Wyspy Kanałowe m.in. Guernsey i Jersey jest na takich samych zasadach jak nadanie przesyłki do Wielkiej Brytanii. Wyspy Normandzkie podlegają odprawie celnej.