Pomiar wolumetryczny w przesyłkach zagranicznych – kurier GLS | Blog | Boxfox

Pomiar wolumetryczny w przesyłkach zagranicznych – kurier GLS

3 maja 2022

Pomiar wolumetryczny w przesyłkach zagranicznych – kurier GLS

Za pośrednictwem boxfox.pl możesz wysłać paczkę lub kopertę firmą GLS do wybranego kraju UE. Przesyłkę do Europy możesz nadać kurierem lub w punkcie GLS SzybkaPaczka, do wybranych państw m.in. do Austrii, Belgii, Danii, Irlandii, Luksemburga, Niemiec. Oferta boxfox.pl obejmuje również import wysyłek – nadanie kurierem w usłudze „door-to-door” lub usługa GLS ParcelShop z krajów: Austria, Belgia, Dania, Irlandia, Luksemburg, Niemcy.

Jak obliczyć wagę wolumetryczną dla kuriera GLS?

Przewoźnik GLS od dnia 1 maja 2022 r. wprowadził pomiar wolumetryczny dla przesyłek kurierskich, w usłudze eksportu do krajów UE oraz importu. Zgodnie z nowymi wytycznymi przesyłka eksportowa i importowa będzie podlegała pomiarom gabarytowym, według wzoru:

Wysokość Paczki (w cm) x długość Paczki (w cm) x szerokość Paczki (w cm)/6000

Przykład: Paczka o wymiarach 60 cm x 40 cm x 30 cm waży 3 kg

Waga rzeczywista = 3 kg

Waga wolumetryczna(objętościowa) = (60x40x30)/6000 = 12 kg

Zgodnie z powyższym przykładem waga wolumetryczna jest wyższa od wagi rzeczywistej, wyrażonej w kg rzeczywistych ( wg masy), będzie służyła w kalkulatorze do obliczenia kwoty za wynagrodzenie, za usługę kurierską. Czyli w tym przypadku użytkownik zapłaci za usługę kurierską dla wagi 12 kg. Obecnie przelicznik wagi wolumetrycznej będzie miał zastosowanie w eksporcie i imporcie.

Paczki standardowe dla kuriera GLS

Waga rzeczywista w eksporcie i imporcie nie powinna przekroczyć 31,5 kg, po przekroczeniu tej wagi, paczka na pierwszej sortowni zostanie zwrócona do nadawcy. Jeśli chodzi o wymiary maksymalne przesyłki to: suma obwodu podstawy paczki i jej najdłuższego boku (który nie może być dłuższy niż 200 cm) nie może przekroczyć 300 cm. Dlatego nadając przesyłki zagraniczne, dokonaj dokładnych pomiarów wagi rzeczywistej i objętościowej swojej paczki!