Paczka z Francji do Polski | Blog | Boxfox

Paczka z Francji do Polski

23 lutego 2024

Paczka z Francji do Polski

Paczka z Francji do Polski

Szacuje się, że we Francji mieszka prawie milion Polaków. Polonia francuska jest jedną najbardziej licznych polskich społeczności w UE. Główne powody emigracji to m.in. podniesienie standardu życia, wyższe wynagrodzenie w pracy, możliwość rozpoczęcia edukacji na francuskich uczelniach. Tak duża grupa Polaków mieszkających nad Loarą nadaje popyt dla przesyłek Francja – Polska, szczególnie na paczki okazjonalne do rodziny lub znajomych. Duża część Polaków we Francji dąży do niezależności finansowej zakładając własne działalności gospodarcze, również te z branży e-commerce. Osoby te wykorzystują możliwość handlu na linii Francja – Polska różnymi towarami, bez konieczności odprawy celnej.

Kurier z Francji do Polski

Szukając kuriera z Francji do Polski istotną kwestia dla nadawcy jest koszt wysyłki. PORÓWNYWARKA USŁUG KURIERSKICH BOXFOX.PL zrzesza użytkowników, który szukają najkorzystniejszej oferty. Z tego powodu mamy świetną pozycję do rozmów z przewoźnikami, by wynegocjować najlepsze stawki na rynku właśnie dla Was! Z usług naszej platformy mogą skorzystać zarówno sklepy internetowe, jak i osoby indywidualne. Nie musisz podpisywać umowy, by nadawać z nami przesyłki oraz określić minimalną ilości wysyłek w skali miesiąca.

Jak zamówić kuriera z Francji do Polski?

Wejdź na stronę BOXFOX.PL i sprawdź jak łatwo i szybko zamówisz kuriera z Francji do Polski. Osoby pragnące nadać paczkę z łatwością zrobią to w niecałe 5 minut! Wystarczy, że przygotowali wcześniej parametry przesyłki oraz dane adresowe nadawcy i odbiorcy, następnie wprowadzą je to formularza zamówienia. Nie zapomnij dodać opis zawartości wysyłki. Po podaniu wszystkich danych i dokonaniu płatności, otrzymasz informację zwrotną na podany adres e-mail z numerem przesyłki.

Czas dostawy paczki z Francji do Polski

Czas doręczenia paczki z Francji do Polski, jest zależny od przewoźnika, lokalizacji nadawcy i odbiorcy oraz czy przesyłka została prawidłowo zapakowana. Czasem brak poprawnego zabezpieczenia może skutkować opóźnieniem w doręczeniu, a nawet zwrotem wysyłki do nadawcy. Średni czas dostawy paczki z Francji do Polski to około 3-4 dni robocze, w zależności od miejsca nadania. Przykładowo transport przesyłki z miast: Tuluza, Nantes, Bordeaux, czy Rennes do Polski, zajmie więcej czasu niż wysyłka do Polski paczki z miast środkowej i wschodniej Francji m.in. Paryż, Lyon, Marsylia, Metz, czy Strasburg. Jeśli import przesyłek z Francji do Polski przebiega sprawnie i szybko, zastanawiasz się pewnie ile czasu zajmie doręczenia paczki z Korsyki do Polski. Czas jest nieznacznie dłuższy, niespełna 5 dni roboczych. Opisane powyżej szacowane dni doręczenia wysyłek dotyczą tylko frachtu drogowego, który z reguły jest najczęściej wybieraną formą transportu, ze względu na najniższą cenę usługi.

Jaki jest koszt paczki z Francji do Polski?

Na cenę przesyłki Francja – Polska, wpływa kilka czynników, są to m.in. waga i wielkość paczki, odległość pomiędzy nadawcą a odbiorcą, ubezpieczenie, sposób nadania i doręczenia oraz rodzaj formy transportu na danej trasie. Dlatego najlepszym wyborem będzie skorzystanie z serwisu pośredniczącego w usługach kurierskich, który nie wymaga podpisywania umowy. Broker minimalizuje formalności, szybko wyceni koszt Twojej przesyłki oraz przyśpieszy cały proces zlecenia usługi logistycznej. Co więcej użytkownik zapłaci zdecydowanie mniej, za nadanie paczki. Przykładowo koszt nadania paczki do Polski z Francji rozpoczyna się już od 161,70 zł/brutto w usłudze door-to-door. Jeśli chcesz dokładnie oszacować koszt swojej wysyłki, SKORZYSTAJ Z NASZEGO KALKULATORA WYCENY!

Jak zapakować paczkę z Francji do Polski?

Odpowiednie zabezpieczenie i przygotowanie przesyłki do długiej drogi Francja – Polska, jest istotne aby wysyłana zawartość nie uległa uszkodzeniu podczas transportu. Obligatoryjnie opakowaniem zewnętrznym dla wysyłki w formie paczki powinno być pudełko kartonowe, o kształcie regularnego prostopadłościanu. Nadawca może zastosować opakowanie z kartonu jednowarstwowego, a nawet dwuwarstwowego. Jest to zależne od wagi lub delikatności towarów. Generalnie im zawartość jest cięższa lub bardziej krucha, tym ścianka kartonu powinna być grubsza. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami prawidłowego zapakowania paczki do nadania:
 • Umieść przedmiot w kartonie odpowiednim do jego rozmiaru oraz wagi rzeczywistej. Żaden element wysyłanej rzeczy nie powinien wystawać poza opakowanie kartonowe,
 • Puste przestrzenie wewnątrz koniecznie wypełnij. Zastosuj materiały amortyzujące, które nie dopuszczą by przedmiot przemieszczał się podczas podróży,
 • Zamknij pakunek szczelnie taśmą pakową i doczep przygotowany wcześniej list przewozowy. Etykieta powinna być naklejona w widocznym miejscu, na najdłuższym boku paczki.
Jak widzisz przygotowanie pakunku z Francji do Polski to nic trudnego. Stosuj się do wytycznych firm logistycznych, ponieważ jeśli paczka będzie niewłaściwie przygotowana do nadania, kurier może odmówić jej przyjęcia.

Paczka Francja – Polska, śledzenie przesyłki

Zastanawiasz się jak zidentyfikować swoją paczkę , gdzie się obecnie znajduje? To proste, dzięki funkcjonalności monitorowania przesyłek, otrzymasz informację o każdej zmianie statusu Twojej wysyłki. Paczka pierwszy status otrzymuje już w oddziale, jako zlecenie odbioru przesyłki. Oczywiście ta adnotacja dotyczy wyłącznie usługi z podjazdem kuriera. Jeśli wybrałeś opcję nadania w punkcie nadawczym lub automacie paczkowym, pierwszy komunikat będzie widoczny dopiero po zeskanowaniu etykiety wysyłkowej przez pracownika obsługi placówki lub samodzielnie zbliżysz kod kreskowy (QR) do czytnika maszyny. Gotowe! Teraz możesz w spokoju monitorować drogę paczki z Francji do odbiorcy w Polsce. Etapy podróży przesyłki zobaczysz za pośrednictwem linka do monitoringu, który otrzymasz od nas po złożeniu i opłaceniu zamówienia. Drugim sposobem jest samodzielne skopiowanie lub wprowadzenie numer przewozowego do zakładki – ŚLEDZENIE PRZESŁEK. Warto podkreślić, że wybrane firmy kurierskie wymagają również wpisania kodu pocztowego miejsca, do którego ma zostać wysyłka doręczona.

Tania paczka z Francji do Polski

Jeśli szukasz najtańszej wysyłki paczki z Francji do Polski to postaw na brokera BOXFOX.PL. Przesyłkę wyślesz już od 161,70 zł/brutto w usłudze „z adresu na adres”. Dodatkowo z nami porównasz oferty największych firm kurierskich na rynku i wybierzesz najlepszą opcję do Twoich potrzeb. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, napisz do nas, nasi pracownicy przygotują dla Ciebie niższe ceny. Wysyłasz więcej, płać mniej!

Tani kurier Francja – Polska

Nie mówisz płynnie po francusku lub angielsku? Nie martw się, z nami bezproblemowo i szybko ZAMÓWISZ TANIEGO KURIERA FRANCJA – POLSKA . Całe wprowadzenie zamówienia wykonasz przez naszą stronę internetową, w języku polskim. Wybierz wygodną dla siebie metodę płatności m.in. Blik, przelew online, przelew tradycyjny, karta płatnicza. Następnie, my zlecimy podjazd kuriera z przygotowaną etykietą pod wybrany przez Ciebie adres we Francji i dostarczymy paczkę do adresata w Polsce.

Szybki kurier z Francji do Polski

Poszukując oferty kurierskiej z Francji do Polski, zależy nam na szybkiej dostawie oraz aby koszty wysyłki nie były zbyt wysokie. Z nami nadanie, jak i doręczenie przebiega sprawnie i terminowo. Zleć usługę kurierską jeszcze dziś, a już jutro będziemy po Twoją przesyłkę. Za około 72 godziny paczka powinna być już w rękach odbiorcy. Prawidłowe przygotowanie wysyłki do nadania oraz dopilnowanie wszelkich formalności m.in. poprawne zaadresowanie, sprawi że Twój pakunek trafi do adresata w Polsce szybko i bezpiecznie.

Wysyłka paczki z Francji do Polski – czego nie umieścić w przesyłce?

Często wysyłamy przesyłki z Francji do rodziny, czy znajomych mieszkających w Polsce. Bywa że kupujmy i umieszczamy w paczce przedmioty, które są wyłączone z transportu. Niestety firmy kurierskie mają pewne ograniczenia i nie wszystkie rzeczy można umieścić w pakunku podczas wysyłki Francja – Polska. Przeczytaj poniżej, które produkty są zabronione i nie możesz wysłać ich kurierem do Polski:
 • Płyny,
 • Szkliwo,
 • Żywe rośliny i zwierzęta,
 • Substancje żrące,
 • Dzieła sztuki,
 • Żywność, która wymaga transportu dedykowanego,
 • Karoseria samochodowa,
 • Przedmioty, które mogą zabrudzić inne przesyłki.


Bezpieczna paczka z Francji do Polski

Załatw wszystkie formalności przez Internet – zamów kuriera, który dostarczy Twoją paczkę z Francji do Polski bez niespodzianek. Z nami masz pełne poczucie bezpieczeństwa. Wszystkie przesyłki nadane za naszym pośrednictwem są ubezpieczone. Dlatego jeśli dojdzie do szkody, niezwłocznie zgłoś nam ten problem. Jednak nie później niż do 6 dni od doręczenia wysyłki.

Jak zaadresować paczkę z Francji do Polski?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że zaadresowanie paczki z Francji do Polski to nic trudnego. Jednak dla pewnych użytkowników może być dużą trudnością. Poniżej podpowiemy Ci, jak zrobić to prawidłowo oraz jakich błędów unikać. Zlecający usługę powinien znać dokładny adres nadawcy i odbiorcy, wpisując w formularzu zamówienia kuriera dane: imię i nazwisko, nazwa ulicy, numer budynku, numer lokalu (jeśli jest), kod pocztowy, miasto, wybór kraju. Głównym błędem podczas wprowadzania adresu nadania we Francji to nie zapisanie numeru budynku przed nazwą ulicy. Zapominamy również o prawidłowym formacie kodu pocztowego – francuski kod pocztowy składa się z ciągu 5 cyfr, przykład: 75005. Dane wpisane do zlecenia, zostaną wydrukowane na etykiecie przewozowej, która zostanie przywieziona przez kuriera w dniu nadania (dotyczy usługi: „door-to-door” oraz „door-to-point”). Wspólnie z kurierem dopilnuj, by właściwie nakleić listy przewozowe na przesyłkę. Szczególnie jeśli nadajesz kilka paczek do różnych odbiorców w Polsce. Z kolei, jeśli zlecasz nadanie wysyłki „z punktu na adres” lub „z punktu do punktu” nadawca samodzielnie drukuję dokument przewozowy i doczepia do kartonowego opakowania. Jeśli popełniłeś błąd w adresie nadawcy lub odbiorcy, koniecznie skontaktuj się z nami, w celu skorygowania danych.

Kurier GLS z Francji Polski

Nadanie paczki z Francji do Polski kurierem GLS, to niezwykle wygodne rozwiązanie dla Nadawcy okazjonalnego, który często nie ma możliwości wydruku listów przewozowych na przesyłkę. Ponadto, wysyłający nie musi nigdzie zanosić paczki oraz stać w długich kolejkach, przyjedziemy po przesyłkę pod wskazany adres. Usługa kurierska „od drzwi do drzwi” z Francji do Polski jest świetnym sposobem jeśli mamy do wysyłki kilka pakunków o dużej wadze rzeczywistej lub gabarytowej. Dodatkowo, GLS umożliwia nadawcy i odbiorcy pełne monitorowanie paczki. Pozwala to adresatowi odpowiednio wcześniej zmienić adres doręczenia lub przekierować przesyłkę do jednego z 6 000 punktów GLS SzybkaPaczka w Polsce. To Ty decydujesz kiedy i jak odbierzesz swoją wysyłkę!