Paczka na Sardynię | Blog | Boxfox

Paczka na Sardynię

27 lutego 2023

Paczka na Sardynię

Sardynia… wyspa na Morzu Śródziemnym, która administracyjnie należy do Włoch. Największym miastem i stolicą drugiej co do wielkości wyspy basenu Morza Śródziemnego jest Cagliari, które położone jest na południowym wybrzeżu. Piękne plaże oraz skaliste ukształtowanie terenu przyciąga rocznie ponad 4 miliony turystów. Spokój ducha, zdrowy i aktywny tryb życia oraz odpowiednio zbilansowana dieta jest receptą by dożyć sędziwego wieku. Sardynia jest miejscem, gdzie żyje najwięcej stulatków. A może by tak wysłać paczkę z Sardynii do Polski i w środku umieścić przepis na długowieczność?

Przesyłki na Sardynię

Za pośrednictwem platformy Boxfox.pl możesz nadać paczkę na włoskie wyspy m.in. Sardynię. Z naszych usług mogą skorzystać zarówno firmy z branży e-commerce, jak i osoby fizyczne. Dlatego jeśli przeprowadzasz się na Sardynię, chcesz wysłać prezent do rodziny lub znajomego, a może szukasz pewnej dostawy paczek do Twoich klientów, skorzystaj z naszej oferty!

Ile kosztuje paczka na Sardynię?

Na koszt wysyłki paczki wpływa kilka czynników m.in. waga rzeczywista przesyłki, wymiary kartonu oraz kształt opakowania. W dalszej kolejności należy wziąć pod uwagę rodzaj usługi kurierskiej, może to być: usługa z odbiorem z domu i doręczeniem na wskazany adres, usługa z nadaniem w punkcie nadania i doręczeniem pod wskazany adres, a może usługa z nadaniem w punkcie nadania i doręczeniem do punktu doręczenia. Następnym aspektem jest miejsce – kraj dostawy paczki. Im większa odległość od kraju nadania do kraju doręczenia, tym wyższa cena usługi kurierskiej. Dodatkowo warto dopytać lub sprawdzić samodzielnie w kalkulatorze wyceny, po wprowadzeniu kodu pocztowego odbiorcy, czy dane miejsce wysyłki jest w strefie rozszerzonej. Zazwyczaj są to tereny wyspiarskie. W przypadku kuriera GLS, wysyłka paczki do Włoch – Sardynia, nie generuje dodatkowych dopłat. Ponadto, przewoźnik doręcza przesyłki nie tylko do większych miast jak Sassari, Nuoro, Oristano, Alghero czy Olbia ale także do małych miejscowości i obszarów wiejskich na terenie Sardynii. Paczka na Sardynię

Jak wysłać paczkę z Polski na Sardynię?

Zainteresowanie zagranicznymi przesyłkami kurierskimi rośnie z roku na rok. Klienci wysyłają paczki także na tereny wyspiarskie. Jednak wysyłka na wyspę niesie za sobą najczęściej wiele pytań m.in. koszt wysyłki, termin doręczenia, pakowanie i etykietowanie oraz inne. Dlatego aby uniknąć możliwych trudności w nadaniu paczki i dodatkowych opłat związanych z wysyłką na wyspy postaw na serwis kurierski Boxfox.pl! Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi przewoźnikami. Z nami skalkulujesz już ostateczną kwotę międzynarodowej przesyłki kurierskiej. Nie wprowadzamy dodatkowych opłat na włoskie wyspy – Sardynię i Sycylię. Zapewniamy standardowe ubezpieczenie, w razie uszkodzenia lub zagubienia przesyłki. Zaufaj nam i wysyłaj wygodnie bez wychodzenia z domu.

Wysyłka paczki na Sardynię – jak zapakować?

Prawidłowe zapakowanie paczki ma wpływ na cenę przesyłki kurierskiej na Sardynię. Dlatego jeśli chcesz wysłać najtaniej pakunek na Sardynię, zwróć uwagę na właściwe przygotowanie swojej paczki przed wysyłką. Dlatego dopasuj odpowiedniej wielkości pudełko kartonowe, o kształcie regularnego prostopadłościanu do wysyłanego przedmiotu. Zanim jednak umieścisz rzecz w środku pudełka, owiń go folią bąbelkową. Wolne przestrzenie wypełnij wypełniaczami np. kulki z gazet, poduszki powietrzne, chipsy styropianowe, podarte kartony. Na koniec pakowania zwróć uwagę, czy przedmiotowa zawartość paczki nie przemieszcza się w środku. Zamknij szczelnie pudełko taśmą pakową. Należyte zapakowanie przesyłki na Sardynię daje gwarancję, że wysyłany towar bezpiecznie dotrze do adresata. Dlatego nie oszczędzaj czasu i materiałów do pakowania Twojej paczki!

Ile idzie paczka z Polski na Sardynię?

Czas dostawy paczki jest zależy od miejsca nadania i doręczenia. Przewidywana ilość dni transportu paczki z Polski na Sardynię to 3-4 dni robocze. Do czasu dostawy nie liczymy dni wolnych, świąt oraz dnia nadania tzw. dnia zero. Podany czas dystrybucji paczki dotyczy kuriera GLS, który realizuje transport drogowy. Większość klientów w relacji C2C, B2C ,B2B wybiera zazwyczaj transport samochodowy ze względu na optymalny czas dostawy, połączony z niskim kosztem usługi kurierskiej. Firmy transportowe ciągle poszukują nowych rozwiązań aby zoptymalizować koszty dystrybucji przesyłek zagranicznych i skrócić czas dostawy.

Najtańszy sposób wysyłki paczki na Sardynię?

Planując nadanie paczki na Sardynię, szukamy najtańszej i wygodnej dla nasz oferty wysyłki. Szczególnie zależny nam na usłudze od drzwi do drzwi oraz bez dodatkowych kosztów związanych z dostarczeniem przesyłki na wyspę. Dlatego przed zamówieniem usługi kurierskiej, warto sprawdzić wszystkie koszty w kalkulatorze wyceny oraz dopytaj, czy podana cena zawiera już opłatę strefową na teren wyspiarski. Kurier GLS zapewnia korzystne rozwiązania dla e-biznesu oraz wysyłki okazjonalnej, w zakresie przesyłek do Włoch – Sardynia. Firma GLS zapewnia doręczenie paczki na trasie Polska – Sardynia bez dodatkowych dopłat strefowych według kodów pocztowych. Za pośrednictwem Boxfox.pl możesz nadać paczkę w każdy zakątek Sardynii i nie musisz się obawiać o ukryte koszty, zamów kuriera już dziś!

Tani i szybka dostawa paczki od drzwi do drzwi na Sardynię

Szukasz kompleksowej usługi kurierskiej „door to door”? Dobrze trafiłeś, za pośrednictwem Boxfox.pl zamówisz taniego i szybkiego kuriera GLS, który odbierze od Ciebie paczkę z wybranego miejsca nadania i doręczy pod wskazany adres odbiorcy. Twoja paczka na Sardynię dotrze od 3 do 4 dni roboczych!

Czy można monitorować wysłaną paczkę na Sardynię?

Obecny system trackingowy daje możliwość pełnego śledzenia nadanej paczki w czasie rzeczywistym. Pamiętaj, że paczka nadana na Sardynię może potrzebować więcej czasu na dostawę niż przykładowo paczka do Mediolanu. Jest to związane z dodatkowym transportem morskim na wyspę, w ostatnim łańcuchu dostawy. Dlatego jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie jest Twoja paczka, wejdź na stronę danego przewoźnika, następnie wprowadź numer listu przesyłki w zakładce „śledzenie przesyłek”.

Czego nie można wysłać w paczce na Sardynię?

Jeśli nadajesz paczkę na Sardynię, koniecznie sprawdź jakie przedmioty są wyłączone z transportu. Na pewno na włoskie wyspy nie możesz wysłać szkliwa, ceramiki, płynów, materiałów i substancji niebezpiecznych. Dlatego przed wysyłką obowiązkowo wejdź na stronę danego przewoźnika i zapoznaj się z listą przedmiotów zabronionych.

Etykietowanie paczki na Sardynię

Po zapakowaniu wysyłanego przedmiotu do pudełka kartonowego i zamknięciu paczki taśmą pakową, pamiętaj aby doczepić list przewozowy do swojej przesyłki. Oczywiście, wszystko zależy od danego przewoźnika – czy wydruk i naklejenie etykiety jest po stronie nadawcy, a może kuriera? Większość firm kurierskich wymaga doczepienia etykiety na paczkę, na najdłuższym boku, przed przyjazdem kuriera. Z kolei kurier GLS zapewnia bezpłatny wydruk etykiety po swojej stronie. Jest to świetna opcja dla klientów, którzy nie mają czasu lub nie mają możliwości wydruku dokumentów przewozowych.

Wysyłka paczki do Cagliari

Z Boxfox.pl wyślesz paczkę zagraniczną w każdy zakątek Unii Europejskiej, również do Cagliari – stolicy Sardynii. Zajmiemy się logistyką Twoich paczek, a Ty rozwijaj swój e-sklep. Nasze usługi kurierskie są dedykowane również dla klientów indywidualnych, nie wymagamy deklaracji ilości przesyłek w skali miesiąca.

Paczka z Sardynii do Polski

Planujesz powrót z rodzinnego wyjazdu z Sardynii i nie masz zbyt dużo miejsca w walizce? Nie martw się, z nami łatwo i tanio wyślesz paczkę do Polski. Potrzebujesz tylko pudełka kartonowego i taśmę pakową, by przygotować do nadania wszystkie rzeczy, które nie zmieściły Ci do bagażu podręcznego lub rejestrowanego. Wysyłka paczki z Sardynii do Polski to wygodne rozwiązanie, jeśli nie chcesz nosić ze sobą bagażu na lotnisku. Ponadto, kurier GLS przyjedzie po paczkę z wydrukowaną etykietą i gwarantuje pełną obsługę logistyczną door-to-door, bez dodatkowych formalności.