Paczka na Gotlandię | Blog | Boxfox

Paczka na Gotlandię

11 sierpnia 2023

Paczka na Gotlandię

Paczka na Gotlandię

Wysyłka paczki na Gotlandię

Szukasz taniego i szybkiego sposobu wysyłki paczki do Szwecji i zastanawiasz się, czy jest możliwa wysyłka paczki także na tereny wyspiarskie? A może prowadzisz sklep internetowy i musisz wysłać swój produkt w jeden z zakątków Skandynawii, mianowicie na wyspę Gotland? Być może na pierwszy rzut oka, możesz mieć pewne obawy, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami, jednak tak nie jest. Pozostań z nami i dowiedz się, jak sprawnie i niedrogo wysłać przesyłkę na największą wyspę szwedzką – Gotlandię.

Gotland – wyspa Wikingów

Gotlandia, to największa wyspa w Szwecji i na Bałtyku, o powierzchni 3 143,84 km2. Największe miasta to Visby, Hemse, Slite, Tofta. Gotlandia od początku była związana z handlem na Morzu Bałtyckim, ze względu na położenie oraz piractwem. Wikingowie często podejmowali wyprawy na wyspę o charakterze rabunkowym ale także zasiedlali się na niej. Nic zatem dziwnego, że na Gotlandii możemy napotkać pozostałości m.in. byłe osady Wikingów. Jeśli szukasz nowych możliwości rozwoju – rozszerzenia sprzedaży właśnie o Gotlandię, to dobrze trafiłeś! Zajmiemy się obsługą logistyczną Twoich paczek. Wyślij do nas niezbędne informację do przygotowania dedykowanej oferty m.in. wagę i wymiary Twoich wysyłek. Z nami możesz nadawać wysyłać paczki elastycznie – bez umów i miesięcznych deklaracji dla ilości przesyłek. Jeśli chcesz wysłać paczkę okazjonalnie do rodziny lub znajomego, możesz również to zrobić, za pośrednictwem naszego serwisu kurierskiego. Dla nas wysyłka walizki lub dowolnego bagażu również nie stanowi problemu. Jeśli bliski przyjaciel lub ktoś z rodziny zapomniał, czy też nie wykupił dodatkowego bagażu lotniczego, nie martw się, bezpiecznie odeślemy go w ręce właściciela. Nie zapomnij tylko o poprawnym przygotowaniu walizki do wysyłki kurierem. Torba podróżna lub bagaż należy umieścić w pudełku kartonowym o regularnym kształcie prostopadłościanu. Karton powinien być sztywny i dopasowany do wielkości walizki.

Paczki do Visby

Visby, największe miasto i administracyjna stolica Gotlandii, które liczy około 23 000 mieszkańców. Słynie z niezwykłej średniowiecznej architektury. Dlatego w roku 1955 stare miasto Visby zostało wpisane na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. To urokliwe miasto niczym magnes przyciąga turystów szczególnie w okresie letnim. Dlatego jeśli planujesz wysyłkę paczki do Visby, zachęcamy do skorzystania z oferty BOXFOX.PL. Jesteśmy doświadczonym i sprawdzony operatorem przesyłek kurierskich szczególnie do krajów skandynawskich. Nasza oferta jest skierowana zarówno do klientów biznesowych oraz indywidualnych. Nie zwlekaj, rozpocznij z współpracę z nami już dziś!

Ile kosztuje paczka na wyspę Gotland?

Cena paczki na Gotlandię w wybrane przez Ciebie miejsce na wyspie zależy od kilku istotnych czynników. Na początku zwróć uwagę, że firmy kurierskie do wyceny przesyłki biorą pod uwagę wagę rzeczywistą i gabarytową. W zależności, która z wag jest wyższa, jest tzw. wagą rozliczeniową, czyli wagą za którą zapłacimy. Dlatego do precyzyjnej wyceny paczki na trasie Polska – Szwecja (Gotland) potrzebujesz wagi rzeczywistej (kg), wymiarów kartonu – długość, szerokość, wysokość (cm). Warto podkreślić, że zewnętrzny kształt opakowania również ma znaczący wpływ na cenę. Jeśli pakunek zostanie zapakowany do pudełka kartonowego, o kształcie regularnego prostopadłościanu, znacząco obniży to koszt usługi. W naszym kalkulatorze wyceny samodzielnie obliczysz koszt wysyłki. Dzięki czemu łatwo i szybko złożysz w naszym serwisie zamówienie. Po wprowadzeniu zlecenia, opłacisz je online wybraną przez Ciebie formą płatność. Kurier zgłosi się po Twoją paczkę już na następny dzień roboczy. Pamiętaj aby przygotować paczkę odpowiednio wcześniej.

Jak nadać paczkę na Gotland?

Wysyłka paczki na Gotland nie różni się niczym od wysyłki w inny rejon Szwecji. Do zamówienia kuriera potrzebujesz danych adresowych nadawcy i odbiorcy, wymiarów przesyłki (cm) oraz pomiaru wagi rzeczywistej (kg). Całe zlecenie wprowadzisz samodzielnie w intuicyjnym formularzu zamówienia, który również szybko obliczy dokładny koszt usługi kurierskiej. Zadysponowanie możesz zlecić online codziennie, o dowolnej porze. Pamiętaj, że odbiór od nadawcy nastąpi już na najbliższy dzień roboczy, po wygenerowaniu numeru listu przewozowego.

Czas doręczenia paczki na Gotlandię

Na czas dostawy paczki w wybrane przez Ciebie miejsce w Europie wpływa kilka czynników m.in. odległość pomiędzy nadawcą a odbiorcą, rodzaj transportu wykorzystywany przez danego przewoźnika, poprawność zabezpieczenia i rodzaj opakowania pakunku. Dlatego jeśli nie zależy nam na czasie i szukamy standardowej usługi logistycznej, która jest niedroga. Postawimy na kuriera, który doręczy naszą paczkę transportem drogowym. Przykładowo dla kuriera GLS, który doręczy paczkę dla klientów prywatnych oraz firmowych, czas dostawy to 4-6 dni roboczych. Tylko kila dni i twoja paczka na Gotlandię trafi do swojego odbiorcy. Bywa, że czas ulega wydłużeniu, nie z winy przewoźnika. Mogą być to różne losowe powody m.in. warunki pogodowe lub drogowe, czy niewłaściwe zapakowanie przesyłki przed długą podróżą do Gotlandii.

Jak zapakować paczkę na wyspę Gotland?

Właściwe przygotowanie przesyłki jest najlepszą gwarancją, że wysyłany przedmiot nie zostanie uszkodzony w transporcie i zostanie doręczony terminowo. Jak zatem zapakować paczkę, by bez szwanku została dostarczona do adresata? Po pierwsze dobierz odpowiednie pudełko kartonowe do towaru, który planujesz umieścić w środku opakowania. Przed włożeniem zawartości do pudła, owiń go starannie folią bąbelkową lub innymi otulinami. Jeśli przedmiot jest ciężki umieść go centralnie w środku pudełka kartonowego. Pamiętaj, że powinieneś użyć zawsze kartonu o regularnym kształcie prostopadłościanu. Jest to wymóg dla wszystkich firm kurierskich. Wypełnij pustą przestrzeń w opakowaniu – materiały amortyzujące zwiększą wytrzymałość paczki oraz zapobiegają przemieszczaniu się towaru wewnątrz przesyłki. Brak zastosowania wypełniaczy może być powodem odkształceń lub rozerwaniem kartonu. Oklej opakowanie na kształt litery H – zastosuj do zamknięcia klap kartonu mocną i szeroką taśmę klejąca, tak by na górnej powierzchni oraz podstawie tworzyła literę H. Naklej etykietę w czytelnym miejscu, najlepiej na najdłuższym boku przesyłki. Kod kreskowy po doczepieniu listu przewozowego nie powinien być pozaginany, dlatego wykonaj ten ostatni element przygotowania wysyłki starannie. Jeśli użyłeś pudełka kartonowego po poprzednich dostawach, koniecznie sprawdź, czy opakowanie nie jest obklejone starymi etykietami. Jeśli tak, usuń je. Ponadto upewnij się, że pudełko jest w dobrym stanie.

Jak zamówić kuriera na Gotlandię?

Przed przyjazdem kuriera po stronie nadawcy jest przygotowanie paczki odpowiednio wcześniej, czyli zapakowanie wszystkich przedmiotów, które chce wysłać. Zabezpieczenie ich należycie, wydrukowanie i doczepienie etykiety (jeśli przewoźnik tego wymaga) oraz złożenie zamówienia usługi kurierskiej. Łatwo i szybko cały proces zamówienia kuriera zrobisz na stronie BOXFOX.PL – musisz tylko po prawidłowym zapakowaniu przesyłki, dokonać pomiarów wagowych i wolumetrycznych. Następnie uzupełnij formularz zamówienia – wpisz w odpowiednie pola wagę i wymiary paczki, dane adresowe nadawcy i odbiorcy, opisz krótko zawartość paczki. Opłać zamówienie za pośrednictwem szybkich form płatności i przesyłka na Gotlandię gotowa. Numer listu przewozowego oraz dyspozycja podjazdu kuriera pod adres wygeneruje się automatycznie. Na podany adres mailowy otrzymasz potwierdzenie oraz podsumowanie Twojego zamówienia. Przed nadaniem paczki u kuriera, koniecznie sprawdź poprawność danych adresowych na etykiecie lub w powiadomieniu e-mail. Jeśli zauważyłeś błędne dane, niezwłocznie skontaktuj się z nami.

Ile kosztuje paczka na Gotlandię?

Wysyłka paczki za pośrednictwem BOXFOX.PL do Szwecji na Gotlandię to tania i wygodna opcja dla osób prywatnych oraz firm z branży e-commerce. Nie musisz już obawiać się o dodatkowe opłaty strefowe związane z terenami wyspiarskimi. Nasza oferta zawiera już wszystkie dodatkowe opłaty m.in. opłatę paliwową i drogową. Szczegółową wycenę możesz wykonać samodzielnie, przy pomocy kalkulatora. Koszt usługi kurierskiej obliczysz po wprowadzeniu wagi rzeczywistej paczki (kg), wymiarów przesyłki – długość, szerokość, wysokość(cm) oraz kształtu i rodzaju opakowania. Jeśli wysyłkę zapakujesz do pudełka kartonowego o regularnym kształcie prostopadłościanu, zapłacisz na pewno mniej niż za przesyłkę o nieregularnym kształcie. Jest to związane z procesem sortowania paczki. Regularny kształt pozwala na grupowanie przesyłek na dane kierunki maszynowo, co ułatwia pracę firmom kurierskim, a co więcej skraca czas dostawy.

Kurier GLS na Gotlandię

GLS to sprawdzony przewoźnik dla przesyłek zagranicznych, zarówno dla paczek biznesowych oraz wysyłki okazjonalnej. Dlatego jeśli szukasz niedrogiej i szybkiej możliwości nadania paczki na Gotlandię, to GLS jest właśnie dla Ciebie. Przede wszystkim kurier GLS w dniu nadania odbierze przesyłkę od Ciebie z domu, siedziby firmy, z biura. Nie musisz już dźwigać ciężkich pakunków lub szukać placówki pocztowo-kurierskiej. Wystarczy tylko, że wprowadzisz zlecenie odbioru na naszej stronie, opłacisz zamówienie i przekażesz wysyłkę kurierowi. Przewoźnik GLS w Szwecji współpracuje z partnerem logistycznym DB Schenker Logistics na ostatnim etapie dostawy, czyli doręczeniu paczki do odbiorcy docelowego. Dostarczenie przesyłki do adresata może odbyć się kurierem lub za pośrednictwem punktów odbioru ParcelShop. Punkty zlokalizowane są w wygodnych dla odbiorców lokalizacjach, otwarte do późnych godzin wieczornych. W skład sieci ParcelShop wchodzą placówki własne przewoźnika oraz partnerskie. Sposób doręczenia jest zależny od danych adresata – jeżeli odbiorcą jest firma, paczki dostarczane są kurierem do magazynu danej firmy. W przypadku odbiorców prywatnych – paczki do 20 kg DB Schenker umieszcza w punktach ParcelShop, w najbliższej lokalizacji adresata, z kolei przesyłki powyżej 20 kg doręczane są pod adres jak w przypadku klientów biznesowych.

Śledzenie paczki na wyspę Gotland

Jeśli nadałeś paczkę na Gotland, bądź zawsze na bieżąco i monitoruj jej status w czasie rzeczywistym. Dodatkowo możesz udostępnić pełny monitoring rodzinie, znajomemu lub kontrahentowi. Wystarczy że odbiorca otrzyma od Ciebie numer listu przesyłki lub link trackingowy. Zobacz, jakie to proste i łatwe. Z nami ciesz się ekspresową i bezpieczną wysyłką na trasie Polska – Szwecja.

Paczka na wyspę Gotland bez drukowania etykiety

Zamówienie kuriera z gotowymi dokumentami przewozowymi nie generuje dodatkowych kosztów dla nadawcy oraz nie wydłuża czasu oczekiwania na odbiór. Jeśli nie chcesz lub nie masz czasu na wydruk etykiety na przesyłkę, nie musisz tego robić! Z nami szybko i bezproblemowo zamówisz usługę kurierską na Gotlandię bez konieczności przygotowania listów przewozowych. Nasz partner GLS, przygotuje wszystkie formalności za Ciebie, w danym oddziale odbierającym.

Czego nie mogę wysłać na Gotlandię?

Na wyspę Gotland nie możesz wysłać towarów niebezpiecznych są m.in. baterie litowe, akumulatory, spraye oraz wszystkie przedmioty, które wymagają specjalnego traktowania m.in. szkliwo, ceramika, płyny każdego rodzaju. Wyłączenie pewnych rzeczy z transportu ma na celu ochronę i bezpieczeństwo kierowców, pracowników magazynów przeładunkowych, środowiska oraz innych przesyłek. Dlatego w przypadku braku pewności, skontaktuj się z nami w celu potwierdzenia, czy dany towar może zostać umieszczony w paczce przed nadaniem u kuriera.

Wysyłka paczek na Gotlandię – kody pocztowe

Masz w planie wysyłkę paczki na Gotlandię i zastanawiasz się, jak wygląda szwedzki system kodów pocztowych? Kody pocztowe w Szwecji składają się tylko i wyłącznie z pięciu cyfr, dotyczy to także obszarów wyspiarskich. Pomiędzy liczbami nie występuje myślnik, w odróżnieniu od polskich kodów pocztowych. Wysyłają przesyłkę do Szwecji nie powinno się wprowadzać kodu(symbolu) kraju, jak SE. Zapis samych cyfr obok siebie jest wystarczający, aby paczka bezproblemowo trafiła do adresata. Poprawność zapisu kodu pocztowego podczas nadania paczki na Gotlandię gwarantuje, że paczka zostanie doręczona do rąk odbiorcy terminowo i bez dodatkowych utrudnień. Na podstawie kodów pocztowych przesyłki są sortowanie na poszczególne kierunki, w danych magazynach przeładunkowych. Oczywiście pozostałe dane adresowe również są bardzo istotne w procesowaniu paczki. Kody pocztowe dla rejonów północnych wyspy Gotland rozpoczynają się od cyfr: 624 XX. Przykłady dla miast:
 • Faro 624 66,
 • Farosund 624 62,
 • Bunge 624 64,
 • Nars 624 49,
 • Tingstade 624 44,
Kody pocztowe dla środkowej oraz południowej części wyspy rozpoczynają się od cyfr: 621 XX, 622 XX, 623 XX

Przykłady dla miast:
 • Visby 621 58,
 • Vastergarn 622 30,
 • Klintehmn 623 77,
 • Hemse 623 50,
 • Havdhem 623 41,
 • Ljugarn 623 65
Jak widać oprócz solidnego zapakowania przesyłki przed podróżą, szczególnie ważne jest także poprawne zaadresowanie. Jeśli zadbamy aby wszystkie elementy przygotowania paczki były wykonane starannie, z pewnością dotrze ona do odbiorcy bez szwanku i na czas!