Paczka do Sztokholmu | Blog | Boxfox

Paczka do Sztokholmu

2 stycznia 2024

Paczka do SztokholmuWysyłka paczki do Sztokholmu

Zastanawiasz się, jak nadać paczkę do stolicy Szwecji, Sztokholmu bez wychodzenia z domu? Zamów za naszym pośrednictwem tanio i bez oczekiwania w kolejkach usługę kurierską. Kurier odbierze od Ciebie paczkę już na następny dzień roboczy spod wskazanego przez Ciebie adresu w szczegółach zamówienia. To świetne rozwiązanie szczególnie dla użytkowników, którzy pracują zdalnie lub planują wysyłkę paczki o dużej wadze rzeczywistej lub gabarytowej.

Jak wysłać paczkę do Sztokholmu?

Wysyłka przesyłki do Sztokholmu to nic trudnego. Zrobisz to tak samo, jakbyś wysłał paczkę na terenie Polski. Oczywiście, czas doręczenia do stolicy Szwecji będzie dłuższy oraz cena usługi kurierskiej będzie wyższa. Jest to związane z odległością pomiędzy krajami. Nadanie paczki do Sztokholmu możesz zlecić bezpośrednio danej firmie kurierskiej lub skorzystać z serwisu kurierskiego BOXFOX.PL, co pozwoli Ci porównać cenę poszczególnych kurierów. Broker kurierski daje Ci większe możliwości m.in. niższy koszt usługi transportu paczki, wybór sposobu nadania i doręczenia oraz dostępność zagranicznej usługi kurierskiej bez podpisywania umowy z przewoźnikiem.

Ile kosztuje wysłanie paczki do Sztokholmu?

Często otrzymujemy pytania od użytkowników – „jaki jest koszt wysyłki paczki z Polski do Sztokholmu?” Nie można jednoznacznie określić ceny usługi kurierskiej do Sztokholmu. Opłata jest zależna od rodzaju przesyłki, wagi rzeczywistej, wielkości paczki, sposobu nadania oraz usług dodatkowych, takich jak dodatkowe ubezpieczenie. Przygotowaliśmy dla Was intuicyjny kalkulator samodzielnej wyceny. Dzięki temu w każdej chwili, szybko określisz cenę usługi kurierskiej na trasie Polska – Sztokholm.

Przesyłka do Sztokholmu – jak powinna być spakowana?

Każda paczka zarówno w obrocie krajowych oraz międzynarodowym powinna być należycie zapakowana, w tym te do Sztokholmu. Obecnie na rynku jest wiele firm, które oferują materiały i akcesoria do pakowania przesyłek. Możesz także skorzystać z kartonów i wypełniaczy „z drugiej ręki” – w tym wypadku pamiętaj o usunięciu z pudełka starych etykiet kurierskich. Pierwszą czynnością jest dobranie odpowiedniego pudełka kartonowego do wielkości wysyłanego przedmiotu. Pamiętaj aby dobrać grubość opakowania zewnętrznego do wagi wysyłanego towaru. Im cięższa zawartość przesyłki, tym ścianki kartonu powinny być grubsze. Drugim krokiem jest owinięcie wysyłanej rzeczy materiałami amortyzującymi np. folią bąbelkową. Następnie umieść przedmiot centralnie w środku paczki i poupychaj materiały wypełniające w wolne miejsca. Ostatnim etapem przygotowania pakunku przed nadaniem to szczelne zamknięcie pudełka. Zamknij karton mocną taśmą pakową i sprawdź, czy zawartość nie przesuwa się wewnątrz przesyłki. Dodatkowo warto przycisnąć paczkę na każdym z boków, by sprawdzić czy wysyłka nie odkształca się. Staranne zapakowanie paczki nadaje paczce sztywności, dzięki czemu będzie mniej podatna na odkształcenia podczas sortowania w magazynach przeładunkowych.

Ile idzie paczka do Sztokholmu?

Przewidywany czas doręczenia paczki do Sztokholmu to 4-6 dni roboczych, przyjmując jako dzień zerowy dzień nadania przesyłki. Ilość dni z różnych przyczyn losowych m.in. warunki pogodowe lub drogowe może zostać wydłużona. Podany czas dostawy przesyłek dotyczy kuriera GLS, który oferuje standardowy transport drogowy.

Kurier GLS do Sztokholmu

Firma kurierska GLS to sprawdzony przewoźnik. Z tego powodu coraz więcej klientów wybiera właśnie tego operatora logistycznego, by nadać paczkę do Sztokholmu lub innego miasta w Szwecji. Zamówienie kuriera GLS do Sztokholmu jest niezwykle proste, wystarczy wejść na stronę BOXFOX.PL, następnie prawidłowo uzupełnić formularz zamówienia kuriera. Po wprowadzeniu danych adresowych oraz parametrów przesyłki, opłać zamówienie usługi kurierskiej. Gotowe! Już w kolejnym dniu roboczym spodziewaj się kuriera i nadaj przesyłkę. Pracownik firmy GLS będzie miał ze sobą wydrukowaną etykietę na paczkę. Nie zapomnij poprosić kuriera o potwierdzenie nadania wysyłki.

Monitorowanie paczki do Sztokholmu

Pamiętaj, że po nadaniu przesyłki do Sztokholmu możesz śledzić każdy etap jej podróży. Dzięki temu adresat dowie się, kiedy wysyłka zostanie do niego doręczona. Status „w doręczeniu” oznacza, że w tym dniu kurier podejmie próbę doręczenia pod wskazany adres lub do punktu odbioru. Tracking danej przesyłki sprawdzisz na podstawie wygenerowanego linku, po opłaceniu zlecenia usługi kurierskiej, który przekieruje Cię bezpośrednio na stronę przewoźnika. Możesz to zrobić również na podstawie numeru listu przewozowego. Wystarczy, że wejdziesz na stronę firmy kurierskiej, następnie skopiujesz lub przepiszesz unikalny kilkucyfrowy numer do dedykowanego pola w zakładce „śledzenie przesyłki”. W BOXFOX.PL śledzenie przesyłki od nadawcy do odbiorcy jest niezwykle proste!

Paczka do Sztokholmu – kiedy doręczenie do punktu GLS Parcel Shop, a kiedy pod wskazany adres?

Każdego przewoźnika w danym kraju UE cechuje inna specyfika dla doręczeń i nadań przesyłek kurierskich. Dlatego jeśli zastanawiałeś się, jak wygląda organizacja dostawy kurierem GLS w Sztokholmie, to dobrze trafiłeś! Logistykę ostatniej mili przewoźnik GLS w Sztokholmie opiera na partnerze DB Schenker, zarówno w doręczeniu pod adres, jak i do punktu Parcel Shop. Paczki do Sztokholmu, których waga nie przekracza 20 kg, adresowane do odbiorców prywatnych są doręczane do punktów Parcel Shop. Z kolei paczki powyżej 20 kg w relacji B2C oraz C2C są dostarczane kurierem pod adres. Przesyłki wysłane do podmiotów gospodarczych w Sztokholmie niezależnie od wagi rzeczywistej lub gabarytowej są rozprowadzane pod wskazanych adres firmy. Często dany oddział doręczający kontaktuje się uprzednio z odbiorcą aby ustalić dogodny termin podjazdu kuriera. Oferowane dostawy do punktów odbioru (PUDO) lub pod zdefiniowany adres w szczegółach zamówienia jest możliwe, dzięki mocno rozbudowanej sieci filii doręczających oraz mniejszych punktów dystrybucji. W Sztokholmie najczęściej punkty Parcel Shop to punktu własne oraz partnerskie m.in. sklepy, stacje benzynowe, lokalne usługowe.

Przesyłki do Sztokholmu – ekologiczna paczka, czy to możliwe?

Każdego dnia słyszymy o różnych rozwiązaniach, które mają za zadanie chronić naszą planetę. Racjonalne działania, które wprowadzisz w swojej firmie lub podczas wysyłki okazjonalnej na etapie pakowania paczki oraz wyboru firmy kurierskiej, również mają znaczący wpływ na ślad węglowy. Są to m.in.:
  • Dobieraj wielkość pudełka do wysyłanego przedmiotu,
  • daj kartonowi drugie życie (jeśli jest w dobrym stanie),
  • zastosuj ekologiczne wypełniacze do paczek,
  • zamiast tradycyjnej taśmy klejącej użyj papierową taśmę pakową
  • zrezygnuj z owijania przesyłki stretchem,
Dlatego jeśli planujesz nadanie paczki do Sztokholmu nie bierz pod uwagę tylko ceny usługi kurierskiej, czy czasu dostawy. Wybierz firmę kurierską, dla której ochrona środowiska jest tak samo ważna jak jakość wykonywanej usługi. Postaw na przewoźnika GLS, który z rok na rok powiększa flotę pojazdów elektrycznych. Przeciwdziałanie skutkom globalnego ocieplenia to nie tylko vany z napędem elektrycznym. Wdrożenie do organizacji procesów logistycznych punktów Parcel Shop zyskało uznanie wśród użytkowników. Punkty nadań i doręczeń GLS zostały zaplanowane, by maksymalnie wykorzystać dostępne miejsca w sklepach i lokalach usługowych placówek partnerskich na przesyłki kurierskie. Pozwala to na odbiór lub nadanie większej ilości wysyłek, przy znacznym obniżeniu kosztów. Nadawcy i odbiorcy mogą w godzinach otwarcia danego punktu skorzystać z placówki kurierskiej w pobliżu miejsca zamieszkania, w drodze do pracy lub podczas zakupów.

Czego nie można wysłać do Sztokholmu?

Przed nadaniem paczki do stolicy Szwecji, Sztokholmu sprawdź na stronie wybranego przewoźnika, które towary są wyłączone z transportu. Przykładami przedmiotów zabronionych podczas wysyłki na trasie Polska – Sztokholm to:
  • materiały wybuchowe,
  • szkło i ceramika, przedmioty delikatne,
  • płyny każdego rodzaju,
  • produkty łatwo psujące się,
  • produkty lecznicze i farmaceutyczne.