Nadanie paczki kurierem GLS za granicę | Blog | Boxfox

Nadanie paczki kurierem GLS za granicę – na czym polega usługa i jak nadawać paczki u kuriera?

7 marca 2022

Nadanie paczki kurierem GLS za granicę – na czym polega usługa i jak nadawać paczki u kuriera?

Chcesz nadać przesyłkę międzynarodową, ale nie wiesz, jak to zrobić? Przeczytaj i dowiedź się, jak poprawnie nadać paczkę u kuriera GLS. Z nami otrzymasz niezbędną wiedzę, by wysłać przesyłkę szybko i bezproblemowo. Nadanie paczki kurierem GLS za granicę Nadanie paczki lub koperty kurierem GLS, to usługa „od drzwi do drzwi”, czyli nadanie kurierem spod wskazanego adresu i doręczenie na podany adres, do rąk odbiorcy. Właśnie ta usługa w zagranicznych przesyłkach kurierskich, cieszy się ogromną popularnością. Jakie są zalety tej usługi? Przede wszystkim to podjazd kuriera przy wysyłce ciężkiej lub dużej gabarytowo paczki. Często ze względu na parametry przesyłki, nie możemy jej nadać samodzielnie w punkcie GLS SzybkaPaczka. Kolejne plusy to: nadanie paczki bez wychodzenia z domu, darmowy wydruk etykiety po stronie przewoźnika. Dla kogo dedykowana jest usługa – nadanie i doręczenie kurierem? Najczęściej z serwisu „door-to-door” korzystają właśnie e-firmy oraz osoby prywatne, które pracują zdalnie lub chcą nadać paczkę z biura lub innego dogodnego miejsca nadania.

O czym należy pamiętać, nadając przesyłkę kurierem GLS?

1. Czy mogę anulować nadanie przesyłki?
Tak można, środki do 7 dni zostaną zwrócone na ten sam nr rachunku, z którego opłacano zlecenie (pomniejszone o koszty anulowania zlecenia). Wystarczy napisać maila kontaktowego z informacją o anulacji.
2. Czy mogę wykonać przeadresowanie po wprowadzeniu danych adresowych i opłaceniu zamówienia?
Po wygenerowaniu numeru listu przesyłki, nie ma możliwości edycji danych adresowych. Należy złożyć nowe zamówienie z poprawnymi danymi. Następnie anulować błędnie wprowadzone zamówienie, przy pomocy formularza kontaktowego.
3. Kiedy kurier GLS odbierze przesyłkę?
Po złożeniu zamówienia i opłaceniu usługi kurierskiej, przewoźnik GLS już na następny dzień roboczy podjedzie po przesyłkę z etykietą. Użytkownik może również samodzielnie w informacjach dodatkowych, wybrać inny dogodny termin nadania przesyłki.
4. W jakich godzinach kurier GLS przyjedzie po przesyłkę?
Nadanie przesyłki dla kuriera GLS jest w przedziale godzinowym 8:00 – 17:00
5. Nie było mnie w domu, w dniu nadania paczki, co teraz?
Zazwyczaj podejmowana jest tylko jedna próba nadania przesyłki u kuriera. Jeśli kurier nie zastanie nadawcy paczki, wprowadzi status – Odbiór paczki anulowany, brak przesyłki do odbioru.
6. Czy kurier GLS będzie miał etykietę na przesyłkę?
Kurier GLS przyjedzie z wydrukowaną etykietą na paczkę lub przesyłkę kopertową. Doczep etykietę w obecności kuriera na wysyłkę. Przy nadaniu kilku paczek do różnych odbiorców – monitoruj, aby kurier poprawnie nakleił etykiety.
7. Czy do czasu transportu paczki, liczymy dzień nadania przesyłki?
Dzień nadania przesyłki nie jest liczony, jako czas dostawy do adresata, jest to tzw. „dzień zero”.
Nadanie przesyłki kurierskiej do wybranego kraju UE kurierem GLS, cieszy się popularnością, ze względu na niskie koszty usługi i szybki czas doręczenia.
Jak zamówić kuriera GLS w serwisie Boxfox.pl? Przeczytaj i sprawdź jak szybko i tanio możesz z nami nadać paczkę zagraniczną!
1. Kliknij przycisk „Zamów kuriera
2. Wprowadź parametry przesyłki, uzupełnij dane adresowe nadawcy i odbiorcy. Opisz zawartość przesyłki.
3. Opłać usługę kurierską – wybierz wygodną formę płatności: płatność blik, kartą, przelew. Możesz również wykorzystać środki z konta prepaid (tylko dla użytkowników zalogowanych).
4. Na adres mailowy otrzymasz e-fakturę oraz potwierdzenie złożenia zamówienia, gotowe!
5. Oczekuj na kuriera, nadaj przesyłkę!
Po nadaniu przesyłki, możesz monitorować statusy swojej wysyłki.