Kurier Polska Austria | Blog | Boxfox

Kurier Polska Austria

15 listopada 2021

Kurier Polska Austria

Kurier Polska Austria Wszystko o przesyłkach międzynarodowych do Austrii. Kurier Polska Austria i FAQ na temat paczek do Austrii.

Czy wiesz że…

 
  • •  Ponad 50%  powierzchni Austrii to Alpy
  • •  Austria kojarzona jest głównie ze sportami zimowymi
  • •  Croissant i bułka Kajzerka pochodzi właśnie z Austrii
 

Wiesz, co łączy Polaków i Austriaków?

  • •  Jerzy Franciszek Kulczycki, który otworzył pierwszą kawiarnie w Wiedniu
  • •  Jan III Sobieski, który w bitwie pod Wiedniem pokonał Imperium Osmańskie
  • •  Podobne preferencje kulinarne… W Austrii – sznycel wiedeński, a w Polsce – polski schabowy
 

Austria, w skrócie…

Austria położona w Europie środkowej, nad rzeką Dunaj. Graniczny z Niemcami, Czechami, Włochami, Węgrami, Słowenią, Szwajcarią, Słowacją i Liechtensteinem. Główne miasta to: Wiedeń – stolica Austrii, Graz, Linz, Salzburg, Innsbruck,  Klagenfurt, Villach, Wels, St. Polten, Dornbirn. Gospodarka Austrii należy do ścisłej czołówki krajów UE pod względem zaawansowania. Główne sektory gospodarki to usługi, transport, przemysł.  

Kurier z Polski do Austrii, jak zapakować paczkę do wysyłki?

Planujesz wysyłkę przesyłki do Austrii, robisz to pierwszy raz i nie wiesz jak poprawnie przygotować paczkę lub kopertę do wysyłki? Poniżej znajdziesz kilka ważnych wskazówek jak prawidłowo zapakować przesyłkę do Austrii, z uwzględnieniem ekologicznych opakowań i wypełniaczy. Dla wysyłki w formie paczki, wybierz opakowanie kartonowe o grubych ściankach, szczególnie jeśli wysyłasz ciężkie przedmioty. Dopasuj odpowiednio pudełko kartonowe do wysyłanego przedmiotu. Pudełko nie powinno być za małe oraz zbyt duże – „nie wysyłaj powietrza”. Wolne przestrzenie wypełnij wypełniaczami np. folią bąbelkową lub domowymi wypełniaczami m.in. zgnieciony papier, karton, ścinki tkaniny. Jeśli wysyłasz przedmiot delikatny, owiń dodatkowymi materiałami aby zabezpieczyć go przed uszkodzeniem. W miarę możliwość wykorzystaj do pakowania akcesoria nieszkodliwe dla środowiska. Zrób użytek ze starego pudełka kartonowego, pamiętaj aby usunąć stare etykiety lub listy przewozowe.  Zakup i zastosuj papierową taśmę klejącą, która jest bardziej przyjazna dla środowiska. Jeśli nadajesz przesyłkę kopertową (DOX) do Austrii, użyj klasycznej koperty lub mocniejszej koperty bąbelkowej. Pamiętaj, że koperta nie będzie aż tak wytrzymała jak wysyłka w formie paczki. Dlatego koperta będzie miała zastosowanie szczególnie dla wysyłki dokumentów lub lekkich przedmiotów m.in. ulotek, książki, listu, zaproszenia.  

Jak poprawnie zaadresować przesyłkę do Austrii?

Jeśli planujesz wysyłkę do Austrii, zwróć szczególną uwagę na poprawne zaadresowanie paczki lub koperty. Dzięki poprawnemu adresowaniu, masz pewność że Twoja przesyłka zostanie doręczona na czas. Nadając przesyłkę do Austrii kurierem GLS nie musisz drukować etykiety. Wystarczy wprowadzić prawidłowe dane adresowe nadawcy i odbiorcy oraz parametry przesyłki w formularzu zamówienia. Na podstawie wprowadzonych informacji, zostaną wydrukowane listy przewozowe w danym oddziale odbierającym. Zamawiając kuriera do Austrii, zwróć szczególną uwagę na kod pocztowy. Prawidłowy format kodu pocztowego dla Austrii to XXXX (X- cyfra), przykładowo kod pocztowy dla miasta Wiedeń to 1070.  

Elastyczna dostawa przesyłek w Austrii

Jeśli prowadzisz e-biznes i kierujesz swoją sprzedaż właśnie do Austrii, postaw na kuriera GLS. Przewoźnik GLS zapewnia tanie i bezpieczne doręczenie przesyłek do całej Austrii. GLS zapewnia doręczenie przesyłki do odbiorcy kurierem lub możliwość dostawy przesyłki do punktów odbioru. W każdej chwili adresat może przekierować paczkę do punktu ParcelShop. Elastyczna dostawa jest wygodna w relacji B2C, a to wszystko dzięki funkcjonalności GLS FlexDeliveryService. W Austrii znajduje się blisko 866 punktów odbioru i nadań. Właśnie Austria dzięki dobrze rozbudowanej sieci punktów GLS ParcelShop, daje duże udogodnienia dla adresata. Twoi klienci mogą odebrać paczki z punktu odbioru aż do 6 dni roboczych. Usługa elastycznej dostawy jest możliwa również dla osób prywatnych. Wystarczy w formularzu zamówienia wprowadzić adres e-mail oraz nr telefonu, dzięki czemu odbiorca może kierować dostawą paczki. Kurier Polska Austria z Boxfox

Kurier GLS do Austrii

Jeśli szukasz najtańszej opcji wysyłki do Austrii, zamów kuriera GLS! Kuriera GLS możesz zamówić za pośrednictwem serwisu kurierskiego Boxfox.pl. GLS to nie tylko najniższa cena ale również szybkość dostawy, bezpieczeństwo oraz możliwość wyboru opcji dostawy – doręczenie kurierem pod wskazany adres lub do punktu odbioru. Nasz Partner zapewnia dwie próby doręczenia w cenie usługi, ubezpieczenie przesyłki oraz nawet 6 dni na odbiór z punktu ParcelShop.  

Paczka do Austrii Cena

W Austrii mieszka blisko 100 tyś. Polaków. Po wejściu Polski do UE, duża liczba Polaków wyemigrowała właśnie do Austrii w celach zarobkowych. Powodów wyjazdów może być kilkanaście, jednak głównie to: praca, chęć zmiany miejsca zamieszkania, większe możliwości rozwoju osobistego i zawodowego, zainteresowanie innym krajem. Wysyłka przesyłek na trasie Polska-Austria stała się popularna i wygodna dla polskich firm. Wiąże się to z brakiem dodatkowych kosztów odprawy celnej dla krajów członkowskich. Można powiedzieć że wymiana towarów przebiega bez ograniczeń. Cena paczki lub koperty do Austrii zależy od gabarytów przesyłki, wagi, oraz opłat dodatkowych m.in. korekta paliwowa, opłata drogowa, dodatkowe ubezpieczenie. Dodatkowo koszt przesyłki jest zależny od kształtu i rodzaju opakowania wysyłki. Przesyłka w opakowaniu standardowym jest tańsza od przesyłki niestandardowej. Dlatego nadając paczkę do Austrii zapakuj ją do pudełka kartonowego. Z kolei dla przesyłek kopertowych zastosuj opakowanie w formie tradycyjnej koperty lub koperty bąbelkowej. Wtedy masz pewność że nadajesz przesyłki standardowe.  

Wycena przesyłki do Austrii

Chcesz zamówić kuriera do Austrii z domu lub z biura i zastanawiasz się jak droga będzie wysyłka? Za pośrednictwem serwisu kurierskiego Boxfox.pl, w łatwy i szybki sposób wycenisz koszt nadania przesyłki do Austrii. Do kalkulatora wyceny należy wprowadzić parametry przesyłki – wagę (kg), długość, szerokość i wysokość (cm). Koszt najtańszej przesyłki do Austrii rozpoczyna się już od 39,62 zł/netto, dla  kuriera GLS. Podana cena zawiera: nadanie przesyłki spod wskazanego adresu, ubezpieczenie przesyłki, dwie próby doręczenia kurierem w Austrii, możliwość przekierowania paczki do punktu ParcelShop (dzięki funkcjonalności FlexDeliveryService). W Boxfox.pl zapłacisz tyle samo niezależnie czy nadajesz przesyłkę do Wiednia, Salzburga czy Graz. Firmy z branży e-commerce za pośrednictwem Boxfox.pl dostarczą przesyłki do swoich kontrahentów w Austrii, w najniższych cenach. Broker kurierski Boxfox.pl realizuje serwis drogowy dla przesyłek eksportowych.

Najtańszy kurier do Austrii

Szukasz atrakcyjnych cen przesyłek do Austrii? Nasza oferta jest właśnie dla Ciebie! Realizujemy setki paczek i kopert każdego dnia właśnie do Austrii! Dzięki czemu zapewniamy najniższe ceny na rynku dla osób prywatnych i sklepów internetowych. Prowadzisz sklep online, napisz do nas, znajdziemy dla Twojej firmy najlepsze rozwiązanie.

Śledzenie przesyłki do Austrii

Jeśli zdecydowałeś się na wysyłkę przesyłki za pośrednictwem pośrednika kurierskiego Boxfox.pl, pamiętaj że możesz monitorować swoją przesyłkę od nadania do doręczenia. Do śledzenia paczki lub koperty do Austrii, potrzebujesz tylko numeru listu przesyłki. Wprowadź numer w zakładce śledzenie przesyłek i sprawdź aktualny status nadanej paczki czy koperty. W razie trudności, zawsze możesz skontaktować się z działem obsługi klienta.

Czas doręczenia paczki do Austrii

Planujesz wysyłkę i zastanawiasz się jak długo idzie przesyłka z Polski do Austrii? Dzięki współpracy Boxfox.pl z Przewoźnikiem GLS, Twoja przesyłka zostanie doręczona do odbiorcy nawet w 2 dni robocze. GLS to doświadczona firma transportowa, która zapewnia nie tylko szybkość dostawy ale również ekonomiczne i bezpieczne dostarczenie wysyłek.

Przesyłki i paczki do Austrii, jaki przewoźnik jest najtańszy?

Dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa gwarantuje szybkie doręczenie przesyłek do Austrii. Dlatego jeśli szukasz najtańszej możliwości nadania przesyłki na trasie Polska – Austria postaw na transport przesyłek drogą lądową. Transport drogowy dla przesyłek do Austrii, to świetne rozwiązanie dla klientów którzy ceną wysoką jakość usług, niskie ceny i bezpieczeństwo. Profesjonalny i niedrogi transport drogowy zapewnia przewoźnik GLS. Jest to możliwe dzięki połączeniom sortowni i oddziałów dla wahadła logistycznego pomiędzy krajami Polska – Austria. Pamiętaj, że cena Twojej przesyłki że zależna od wagi i wymiarów paczki lub koperty. Dlatego przed zamówieniem kuriera, starannie zmierz i zważ przesyłkę.

Bezpieczna paczka do Austrii

Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu, znamy potrzeby naszych klientów. Współpracujemy tylko z najlepszymi przewoźnikami, zarówno dla wysyłki indywidualnej oraz dystrybucji większej ilości przesyłek zagranicznych w relacji B2B lub B2C. Każda przesyłka jest dla nas ważna, dokładamy wszelkich starań by nasi klienci biznesowi czy okazjonalni byli usatysfakcjonowani. Bezpieczne i sprawne doręczenie, nie mogło by się odbyć bez prawidłowego zapakowania przesyłki przed wysyłką. Dlatego jeśli pierwszy raz zamawiasz kuriera do Austrii, szczególnie zwróć uwagę na poprawne przygotowanie paczki lub koperty przed „długą drogą” do odbiorcy. Zatem, jak najlepiej zapakować wysyłany przedmiot, by ograniczyć wstrząsy podczas sortownia? Mianowicie, przygotuj wytrzymałe pudełko kartonowe o grubych ściankach, wypełnij wolne przestrzenie wewnątrz opakowania. W puste miejsca poutykaj folię bąbelkową, zmięty papier, wypełniacze, worki powietrzne itp. Przedmioty wymagające większego zabezpieczenia zabezpiecz dodatkowo otulinami styropianowymi. Dzięki należytemu zapakowaniu przesyłki do nadania. Unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek związanych z uszkodzeniem przedmiotowej zawartości paczki.

Czego nie mogę nadać kurierem do Austrii?

Podczas zamawiania kuriera do Austrii, należy zwrócić szczególną uwagę, czy przedmiot umieszczony w przesyłce nie jest towarem wyłączonym z usług. Wiele firm kurierskich nie przyjmuje do doręczenia m.in. przedmiotów szklanych i delikatnych. Przewoźnik GLS wyłączył z przewozu również materiały pirotechniczne, materiały łatwopalne, płyny. Towary wyłączone z transportu mają na celu nie tylko bezpieczeństwo pracowników firm kurierskich ale również mogą być dużym ryzykiem dla nadawcy – duża szansa uszkodzenia przedmiotowej zawartości przesyłki.

Przesyłki kurierskie do Austrii – oferta firm

Jeśli prowadzisz sklep online i wysyłasz towary do Austrii, nasza oferta jest właśnie dla Ciebie! Całościowo „zaopiekujemy się” Twoimi przesyłkami, zapewniamy dostawę małych i dużych gabarytowo paczek. Przygotujemy dla Twoich potrzeb dedykowaną ofertę, tak by zminimalizować koszty usługi kurierskiej. Nasza cena zawiera ubezpieczenie, w razie uszkodzenia lub zagubienia towarów. W cenę wliczona jest już usługa paliwowa oraz podjazd kuriera. Nie wymagamy podpisywania umowy. W razie zmniejszenia ilości przesyłek, gwarantujemy stałą cenę.  

Przesyłki kurierskie do Austrii dla osób prywatnych

Chcesz wysłać paczkę do Austrii, do rodziny lub znajomych? Postaw na najtańszego kuriera GLS! Kurier GLS daje możliwość nadania przesyłki z wybranego miejsca przez Ciebie. Dodatkowo kurier przyjedzie po przesyłkę z wydrukowaną etykietą na paczkę. Jest to szczególne wygodne dla osób, które nie mają czasu na drukowanie dokumentów przewozowych lub nie mają drukarki. Firma GLS stawia również na komfort dla odbiorcy! Adresat gdyby przesyłka jest w dostawie, tego dnia może przekierować przesyłkę do punktu odbioru. Opcja dostawy do punktu jest szczególnie ważna gdy odbiorca jest w pracy lub innym miejscu w dniu doręczenia. Adresat po doręczeniu przesyłki do punktu jest poinformowany mailowo lub smsem, otrzymuje adres danego punktu.

Wysyłka paczki do Austrii – reklamacja

Zawsze przed nadaniem przesyłki zwróć szczególną uwagę na poprawne przygotowanie paczki do transportu. Szczególnie w usłudze międzynarodowej, gdzie przesyłka jest czasem nawet kilka razy sortowana. Prawidłowe przygotowanie – zabezpieczenie, daje gwarancję nadawcy, że przedmiotowa zawartość paczki bez uszkodzeń zostanie doręczona do odbiorcy. Bywa jednak, że w dniu dostawy stwierdzono szkody w przesyłce. Jeśli w dniu doręczenia adresat zauważy uszkodzenia zewnętrzne kartonu, taśmy pakowej czy folii stretch, powinien rozpocząć od spisania protokołu w obecności kuriera. Zgłoszenie uwag można wprowadzić elektronicznie lub w formie papierowej. Następnie odbiorca powinien sprawdzić otrzymany towar. Jeśli otrzymana rzecz nie jest uszkodzona, uszkodzony był wyłącznie karton, sprawę należy uznać za zamkniętą. Jednak jeśli przedmiot został uszkodzony, należy w terminie do 7 dni wprowadzić reklamację dla Przewoźnika GLS. Przy pomocy strony internetowej Boxfox.pl możesz szybko i sprawnie uzupełnić formularz reklamacji. Poprawnie wprowadzona reklamacja powinna zawierać: potwierdzenie nadania przesyłki, zdjęcia uszkodzenia przedmiotu, zdjęcia zewnętrzne opakowania wraz z widoczną etykietą, faktura lub paragon wartości przedmiotu, protokół szkody – jeśli został wprowadzony elektronicznie, należy o tym poinformować podczas zgłoszenia reklamacyjnego. Czas rozpatrzenia reklamacji przez Przewoźnika wynosi do 30 dni.