Kurier na Black Friday | Blog | Boxfox

Kurier na Black Friday

27 sierpnia 2021

Kurier na Black Friday

Koniec roku zawsze wiąże się ze zdecydowanie większą ilością zakupów. W końcu niebawem święta – czas obdarowywania bliskich prezentami. W tym okresie jednak wyróżnić można jeszcze jedną szczególną datę – pierwszy piątek po święcie dziękczynienia. Black Friday, czy po prostu – Czarny Piątek, to tradycja ściśle amerykańska, co nie stoi na przeszkodzie, by także europejscy sprzedawcy oferowali duże zniżki z tej okazji. Tyczy się to zarówno sklepów stacjonarnych, jak i online.

W tym roku zakupy w Black Friday będą miały wyjątkowy wydźwięk. Wszystko przez trwającą na świecie pandemię koronawirusa, która skłania klientów do podejmowania mniej ryzykownych zakupów przez internet. Szczyt sprzedaży, jak i zwiększone zainteresowaniem zakupami w sieci, skutkuje tym, że zarówno przesyłki krajowe, jak i zagraniczne, narażone są na liczne przestoje. Warto więc podjąć odpowiednie działania zabezpieczające interes sklepu, jak i klienta.

Chcesz mieć pewność, że paczka wewnątrzkrajowa lub wysyłana za granicę dotrze bezpiecznie i bez zbędnych przystanków? Przeczytaj poniższy tekst! Znajdziesz w nim kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym lepiej przygotujesz się do wyjątkowego święta sprzedażowego, a przesyłki – również międzynarodowe – nie utkną w martwym punkcie. Zapraszamy do lektury!

Oszacuj orientacyjnie sprzedaż

Pierwsze, co można zrobić, by przygotować się do Czarnego Piątku, to zabezpieczenie odpowiedniej ilości towarów. Warto przy tym wziąć pod uwagę, że nie chodzi tu tylko o Black Friday – w Polsce wyprzedaże i promocje zaczynają się zwykle na tydzień, dwa przed samym świętem i trwają nawet do 24 grudnia. Szacowanie ilości przesyłek wymaga sprawdzenia wyników z poprzednich lat i obliczenia przynajmniej w przybliżeniu wielkości sprzedaży, uwzględniając przy tym większe zainteresowanie wynikające z sytuacji epidemicznej.

Wraz z oceną potencjalnej ilości wysyłanych paczek trzeba również określić wielkość powierzchni magazynowej, jaka będzie potrzebna do zachowania prawidłowego procesu logistycznego. Ponadto warto się zabezpieczyć na ewentualność, że potrzeby klientów będą wyższe niż przewidywane. Lepiej więc zorganizować także zapasową ilość miejsca, by w razie czego zamówić większą partię towaru i podołać popytowi.

Sprawna współpraca z firmą kurierską

Drugim czynnikiem, jaki wpływa na to, czy przesyłki krajowe lub zagraniczne docierają bezpiecznie do celu, jest pozytywna współpraca z dostawcą. Jeszcze przed rozpoczęciem gorącego okresu warto rozważyć wszelkie możliwości i przejrzeć oferty firm kurierskich. Jeśli natomiast masz podpisaną umowę z danym spedytorem – zaznacz, że w nadchodzącym okresie najprawdopodobniej będziesz częściej korzystać z usług. W końcu znajdziesz się wśród wielu klientów, którzy będą chcieli wysyłać paczki wewnątrzkrajowe, jak i za granicę. W czasie wzmożonych zamówień bardzo ważne jest, aby zachować stały przepływ informacji między e-biznesem a firmą logistyczną.

Gdy jeden kurier nie wystarczy…

Zdarza się i tak, że w jednym z najgorętszych okresów w roku firmie kurierskiej brakuje mocy przerobowej, by odpowiednio obsłużyć ilości przesyłek, jakie sklep chce zlecić. Co w takiej sytuacji warto zrobić? Najlepszym wyjściem będzie sięgnięcie po możliwości, jakie oferuje broker kurierski. Ma to ogromne zalety – przede wszystkim to szansa na łatwe zorientowanie się, z jakiej oferty najbardziej opłaca się skorzystać. Szybka i tania przesyłka, krajowa i zagraniczna – to nie tylko realna oszczędność, ale też możliwość przyciągnięcia większej liczby klientów. Ponadto broker może zaproponować przystępne ubezpieczenia przesyłek. Dzięki współpracy ze sprawdzonymi kurierami paczka pozostaje bezpieczna.

Interesujące rozwiązania proponuje m.in. BoxFox. Wybierając usługi brokera, można liczyć na:

– Szybką i tanią przesyłkę za granicę, m.in. do krajów UE,

– Elastyczną umowę, bez konieczności rezygnacji z dotychczasowej współpracy z firmami kurierskimi,

– Bezpieczną wysyłkę.

Dzięki współpracy z nami masz okazję perfekcyjnie przygotować się do nadchodzącego szaleństwa sprzedażowego. Już teraz skontaktuj się z BoxFox (https://www.boxfox.pl/kontakt). Wspólnie z przedstawicielami ustalisz optymalne warunki. Dzięki umowie z profesjonalnym brokerem kurierskim nie dasz się zaskoczyć nawet w szczycie zakupowym.