Specyfika doręczeń przesyłek w Szwecji | Blog | Boxfox

Kurier GLS do Szwecji – specyfika doręczeń przesyłek w Szwecji

27 sierpnia 2021

Kurier GLS do Szwecji – specyfika doręczeń przesyłek w Szwecji

Prowadzisz firmę lub jesteś osobą prywatną i szukasz taniego kuriera z Polski do Szwecji? Przeczytaj poniższy artykuł na temat specyfiki doręczeń kurierem GLS, w najbardziej zamieszkałym kraju skandynawskim jakim jest Szwecja.

Eksport przesyłek z Polski do Szwecji – przewoźnik GLS

Szwecja ze względu na rozkład ludności na powierzchni kraju charakteryzuje się inną specyfiką doręczeń niż inne kraje UE. Partner GLSu, czyli DB Schenker świadczy usługę doręczenia przesyłek w Szwecji. Paczki do Szwecji do 20 kg, do odbiorców prywatnych są doręczane do punktów ParcelShop. Kurier nie podejmuje próby doręczenia. Odbiorca jest poinformowany o adresie punktu odbioru (adres ParcelShop) listownie, bądź mailowo. Adres punktu ParcelShop jest również widoczny na monitoringu przesyłek. Dlatego istotne jest wprowadzenie poprawnych danych adresowych adresata.

Przesyłki powyżej 20 kg do Szwecji doręczane są kurierem do odbiorców prywatnych pod wskazany adres. DB Schenker uprzednio kontaktuje się z odbiorcą i ustala dogodny termin doręczenia przesyłki niezależnie czy jest to Sztokholm (Stockholm), Göteborg, Malmö lub mniejsze miasto czy wieś. W razie nieobecności odbiorcy w dniu doręczenia paczki, kurier zostawia awizo. Oddział oczekuje na kontakt i potwierdzenie kolejnej próby dostawy przesyłki.

Doręczenie przesyłki kurierem GLS dla firm w Szwecji

Jeśli odbiorcą przesyłki w Szwecji jest firma, doręczenie jest pod wskazany adres kurierem, niezależnie od przedziału wagowego. Oddział doręczający uprzednio kontaktuje się z daną firmą przed podjazdem kuriera, w celu ustalenia dogodnego terminu dostawy paczki.

Tania przesyłka do Szwecji – Boxfox.pl

Skorzystaj z możliwości nadania przesyłki do Szwecji za pośrednictwem Boxfox.pl, nasza oferta jest dedykowana dla firm oraz osób prywatnych. Z nami zamówisz kuriera online bez zbędnych formalności. Współpracujemy z renomowanym przewoźnikiem GLS. Każda przesyłka jest ubezpieczona, w cenie transportu przesyłki. Cena ekonomicznej paczki kurierskiej do Szwecji rozpoczyna się już od 67,90 zł netto. W Boxfox.pl dodatkowo możesz otrzymać atrakcyjną ofertę dla firm, wystarczy że wysyłasz już od dziesięciu paczek miesięcznie. Na cenę przesyłki do Szwecji w Boxfox.pl wpływa wyłącznie waga paczki. Cena przesyłki nie jest uzależniona od pomiarów wolumetrycznych oraz kodu pocztowego odbiorcy. Czyli nadawca zapłaci tyle samo za przesyłkę do odbiorcy w Uppsali, Örebro jak do miast położonych na północy kraju m.in. Kiruna, Gällivare czy Skellefteå. Dlatego zmniejszenie czynników wpływających na ostateczną cenę oraz wysokie opinie na opineo.pl dają gwarancje że przesyłka zostanie doręczona do adresata tanio, szybko i bez niespodzianek.