Jak zapakować i wysłać rower kurierem za granicę? | Blog | Boxfox

Jak zapakować i wysłać rower kurierem za granicę?

11 października 2023

Jak zapakować i wysłać rower kurierem za granicę?

Jak najtaniej wysłać rower za granicę Każdą zawartość przesyłki powinniśmy zapakować solidnie, używając do tego dobrych jakościowo materiałów m.in. pudełko kartonowe, wypełniacze, folia bąbelkowa. A wszystko po to, by przesyłka została doręczona do odbiorcy bezpiecznie. W końcu nikt z nas nie chce dodatkowych komplikacji z powodu uszkodzenia. Dlatego jeśli nie zajmujesz się hurtową sprzedażą rowerów, możesz mieć problem z przygotowaniem paczki do wysyłki i zamówieniem kuriera. Dzięki naszym wskazówkom krok po kroku, dowiesz się jak przygotować swój jednoślad przed podjazdem kuriera.

Jak spakować rower do wysyłki kurierem za granicę?

Nie tylko opakowanie zewnętrzne jest ważne w procesie przygotowania paczki przed podróżą ale także odpowiednie przyszykowanie zawartości przesyłki wewnątrz. Szczególnie przedmiotów, które wymagają rozkręcenia i zabezpieczenia poszczególnych części. Wysyłka roweru może na pierwszy rzut oka wydawać się trudna i czasochłonna, ze względu na potrzebę demontażu poszczególnych elementów. Jednak to stosunkowo proste zadanie. Zatem zaczynamy.
 1. Rozpocznij od rozkręcenia elementów roweru. Zdemontuj pedały, siodełko i przednie koło. Jeśli rower posiada bagażnik, błotniki oraz dodatkowe akcesoria m.in. licznik, oświetlenie, bidon na napój, równie je odkręć. Poluzuj kierownicę i umieść ją w pozycji równoległej z ramą. Zabezpiecz otulinami przerzutki i hamulce. Wszystkie zdemontowane części roweru zabezpiecz folią bąbelkową. Dzięki temu elementy nie uszkodzą się wzajemnie od siebie. Po demontażu małe elementy, w szczególności śruby, podkładki, nakrętki, schowaj do małego pudełeczka kartonowego. Umieścisz go później we właściwym opakowaniu wysyłkowym. Rekomendujemy zanotowanie, gdzie znajdowały się poszczególne śruby łączące poszczególne części, ułatwi to później ponowne skręcenie jednośladu.
 2. Ostatnim etapem pakowania będzie umieszczenie roweru oraz zdemontowanych elementów w pudełku kartonowym o regularnym kształcie prostopadłościanu. Karton nie powinien być ani zbyt duży, ani zbyt mały. Jeśli dopasowałeś już karton, oddziel dodatkowo poszczególne części przekładkami z tektury. Pozwoli to odseparować je od siebie. Zobacz, czy przerzutki są tyle zabezpieczone folią bąbelkową, że nie przebiją kartonu. Jeśli wymagają dodatkowych materiałów ochronnych, zastosuj je.
 3. Jeśli całość znajduje się w środku, wypełnij wolne przestrzenie w pudełku miękkimi elementami wypełniającymi. Świetne sprawdzą się tutaj ścinki kartonu, kulki z gazet, styropian, ścinki materiału. Wypełniacze bez dwóch zdań zablokują rower przed przemieszczaniem się wewnątrz kartonowego pudła. Dodatkowo ochronią całość przed czynnikami zewnętrznymi – wstrząsami, siłami mechanicznymi (np. podczas sortowania, czy piętrowania paczek). Pamiętaj, że podczas transportu na kartonie z Twoim rowerem, mogą być położone także inne ciężkie przesyłki. Na koniec zamknij karton szeroką taśmą pakową.


Ile kosztuje wysłanie roweru za granicę?

Zastanawiasz się jaki będzie koszt wysyłki roweru za granicę? Wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Cena zależy od kilku czynników. Mianowicie, od wagi roweru i wielkości pudełka kartonowego do którego spakowaliśmy nasz jednoślad oraz kraju adresata. Jeśli krajem odbiorcy są Niemcy lub Czechy, na pewno zapłacimy mniej za wysyłkę, niż jeśli planujemy usługę kurierską do krajów skandynawskich – Szwecji, Danii, Finlandii. Z pomocą kalkulatora BOXFOX.PL szybko sprawdzisz, ile wyniesie opłata za transport roweru w wybrane przez Ciebie miejsce w Unii Europejskiej. U nas łatwo porównasz oferty wiodących zagranicznych firm kurierskich. Zatem, jak wycenić koszt wysyłki roweru? Wybierz prawidłowy kraj nadawcy i odbiorcy. Następnie wprowadź do kalkulatora wyceny parametry pakunku – wagę, wymiary pudełka kartonowego oraz ilość opakowań. Może się okazać, że Twój rower ze względu na akcesoria dodatkowe będzie zapakowany do dwóch przesyłek. Wybór usług dodatkowych również wpływa na cenę końcową m.in. ubezpieczenie dodatkowe.

Czas dostawy roweru za granicę

Waga roweru jest istotna tylko w przypadku wyceny. Dlatego jeśli wysyłasz lekki rower górski (MTB) lub standardowy model miejski czas dostawy dla obu przypadków będzie taki sam. Jedynymi czynniki dla czasu doręczenia jednośladu jest odległość pomiędzy nadawcą a odbiorcą oraz rodzaj zagranicznej usługi kurierskiej – transport drogowy, bądź lotniczy. Musimy się także zastanowić, czy poszukujemy szybkiej i droższej dostawy, a może niedrogiej o standardowym czasie dostawy. Najczęściej wybieraną usługą kurierską dla paczek międzynarodowych jest usługa ekonomiczna. Zatem przykładowo, przewidywany CZAS DOSTAWY ROWERU DO NIEMIEC to tylko 2 dni robocze, a transport z Polski do Szwecji może trwać nawet 6 dni. Pamiętaj, że szacunkowy czas dostawy paczki, nie uwzględnia dni wolnych od pracy.

Jak najtaniej wysłać rower za granicę?

Tanie przesyłki zagraniczne są możliwe. Dlatego jeśli planujesz WYSYŁKĘ ROWERU DO DANII, Finlandii, czy Francji najlepiej zapakować go do pudełka kartonowego o kształcie prostopadłościanu. Regularność opakowania zewnętrznego, ułatwia sortowanie przesyłek firmom kurierskim i może obniżyć koszt usługi transportu nawet o 60%! Dlatego skorzystaj z niskich cen w BOXFOX.PL i nadaj swoje „dwa kółka” z nami. Nie marnuj czasu na szukanie lepszej oferty, lepiej poświęć go na prawidłowe przygotowanie paczki przed podróżą. Szybka dostawa, niskie ceny, bezpieczeństwo przesyłek – to nasze mocne strony!

Akcesoria rowerowe – tania wysyłka za granicę

Wiesz już jak prawidłowo zapakować rower przed zamówieniem kuriera zagranicznego w BOXFOX.PL. Poniżej dowiesz się jak przygotować do nadania akcesoria rowerowe, które ułatwiają nam jazdę rowerem. Wyposażenie dodatkowe jak kask, czy oświetlenie wpływa także na nasze bezpieczeństwo. Warto o te niezbędne elementy zadbać przed dłuższą wycieczką jednośladem. Wszystkie akcesoria rowerowe najlepiej umieścić w jednej oddzielnej przesyłce. Po pierwsze akcesoria zazwyczaj są o małych gabarytach, po drugie zdecydowanie lepiej podzielić wysyłkę na dwa oddzielne pudełka – rower oraz elementy dodatkowe. Owiń pojedynczo w folię bąbelkową lub inne otuliny osprzęt rowerowy i umieść w pudełku. Możesz zastosować dodatkowe separatory aby zawartość nie stykała się ze sobą. Na koniec wypełnij wolne przestrzenie, ograniczy to przesuwanie się przedmiotów wewnątrz pakunku. Poniżej lista najczęściej wysyłanych akcesoriów rowerowych za granicę:
 • Kaski rowerowe
 • Bidony i koszyki na bidony
 • Foteliki rowerowe dla dzieci
 • Liczniki i nawigacje GPS
 • Oświetlenia rowerowe
 • Bagażniki rowerowe
 • Torby rowerowe
 • Przyczepka rowerowa dla dzieci


Jakim kurierem najlepiej wysłać rower za granicę?

Najlepszym sposobem aby zaoszczędzić na WYSYŁCE ROWERU DO SZWECJI, Danii czy Niemiec będzie poszukanie pudełka kartonowego i umieszczenie w nim jednośladu. Pakowanie do standardowej paczki pozwoli obniżyć koszt wysyłki w obrocie zagranicznym. Należy jednak pamiętać, że nie każdy przewoźnik podejmie się odbioru takiej przesyłki. Głównym powodem jest gabaryt. Rower to przedmiot o dużych wymiarach i dla niektórych firm kurierskich może być problemem. Do wysyłki roweru rekomendujemy naszego przewoźnika GLS, który przyjmuje do dostawy również większe paczki. Oczywiście jak każdy operator logistyczny ma swoją maksymalną wagę rzeczywistą i gabarytową. Waga paczki dla kuriera GLS w usłudze międzynarodowej nie może przekroczyć 31,5 oraz suma obwodu podstawy paczki i jej najdłuższego boku nie może przekroczyć 300 cm. Przy czym najdłuższy bok nie może być dłuższy niż 200 cm. Jak widać GLS to świetna opcja dla wysyłki dużych i ciężkich towarów m.in. roweru, przyczepki rowerowej dla dziecka czy rowerowego fotelika dziecięcego. Polecanego przewoźnika możesz zamówić za pośrednictwem BOXFOX.PL bez wychodzenia z domu. Zamów kuriera pod wskazany adres i ciesz się błyskawiczną dostawą roweru do odbiorcy za granicą.