Jak wysłać zabawki kurierem za granicę? | Blog | Boxfox

Jak wysłać zabawki kurierem za granicę?

16 listopada 2023

Jak wysłać zabawki kurierem za granicę?

Jak wysłać zabawki kurierem za granicę? Już od pierwszych dni życia każdemu dziecku towarzyszą zabawki, które służą nie tylko do zabawy ale także pomagają w rozwoju i nauce. Dziś producenci zabawek szukają ciągle nowych pomysłów, aby spełnić wymagania rodziców i ich pociech. Bywa, że dana maskotka, gra lub lalka szybko znudziła się maluchowi. Będzie to przyczyną gromadzenia dużej ilości zabawek w pokoju dziecięcym lub na strychu. Daj zabawką drugie życie i sprzedaj je!

Nieużywane zabawki dziecka – co z nimi zrobić?

To naturalne, że z czasem Twoje dziecko wyrośnie i straci zainteresowanie daną zabawką. Dlatego jeśli nie są już używane, sprzedaj je, najlepiej za granicę. Dzięki temu osiągniesz wiele korzyści dla siebie, jak i naszej planety. Główną zaletą sprzedaży używanych zabawek za granicę to nie tylko odzyskanie miejsca w pokoju dziecka, strychu czy komórce, ale także szansa na częściowy zwrot pieniędzy. Być może miałeś szczęście i udało Ci się kupić dla dziecka poszukiwany obiekt wielu rodziców. Dlatego jest nawet szansa, że uda Ci się zarobić na rynku wtórnym w Szwecji, Niemczech lub Danii.

Sprzedaż zabawek za granicę przez serwisy aukcyjne lub platformy handlowe

Najwygodniejszym rozwiązaniem dla osób prywatnych, którzy chcą sprzedać używane zabawki za granicę, jest skorzystanie z pośrednictwa zagranicznych platform sprzedażowych. Wybierając ten kanał sprzedaży szybko i łatwo zamieścisz ogłoszenie na wybranych przez Ciebie marketplace’ach. Oczywiście dodanie oferty wiąże się z niewielkimi kosztami. Zazwyczaj to stawka prowizyjna od sprzedanego artykułu. Z kolei, w niektórych naliczane są opłaty za wystawienie przedmiotu. Jeśli zależy Ci na szybszej sprzedaży i chcesz przyciągnąć większą uwagę użytkowników, włącz dodatkowe promowanie oferty. Oczywiście jeśli taka opcja dodatkowa jest możliwa. Pamiętaj jednak, że poszczególne opcje wyróżnienia są dodatkowe płatne. Oczywiście każdy rynek zagraniczny jest inny. Mimo to, przy tak dużej ilości platform marketplace, z pewnością uda Ci się dopasować chociaż jedną do Twoich możliwości finansowych i oczekiwań.

Jak sprzedać używane zabawki za granicą?

Używane zabawki dziecka możemy ewentualnie wyrzucić, mamy jednak szereg innych możliwość. Mianowicie, przygotowanie ogłoszenia i ich sprzedaż do wybranego przez Ciebie kraju UE. Zalegające zabawki, pomogą Ci sfinansować nowe pasje Twojego dziecka. Zanim wystawisz zabawki na platformach sprzedażowych za granicą musisz się zastanowić jak przyciągnąć uwagę użytkowników portalu. Rozpocznij od przygotowania dobrego opisu w języku angielskim, koniecznie zawrzyj w nim słowa kluczowe. Tak by potencjalny klient szybko odszukał Twój przedmiot. Następnie zrób dobrej jakości zdjęcia. Nie zapomnij przeliczyć cenę przedmiotu na lokalną walutę, w zależności od kraju potencjalnego odbiorcy. Pozostało Ci już tylko założyć konto na platformie sprzedażowej i dodać swoją pierwszą ofertę. Przed ostatecznym wystawieniem maskotki lub gry dla dziecka, sprawdź podgląd oferty. W ten sposób dowiesz się, jak będzie prezentowała się rzecz po dodaniu na stronę. Weryfikacja poglądowa jest szczególnie ważna. Upewnijmy się, czy przypadkiem nie zapomnieliśmy o detalach oferty m.in. dostawa i płatność. Gotowe! Twój przedmiot został zamieszczony w bazie sprzedaży.

Jak wysłać zabawki za granicę kurierem?

WYSYŁKA ZABAWEK DO NIEMIEC, SZWECJI lub innego kraju UE, może tanio i szybko odbyć się za pośrednictwem serwisu kurierskiego BOXFOX.PL. Dlatego jeśli Twój przedmiot został odnaleziony i kupiony przez jednego z użytkowników zagranicznych platform sprzedaży, skorzystaj z naszej oferty kurierskiej. W BOXFOX.PL wybierzesz dla siebie nie tylko najtańszego kuriera ale także sposób nadania paczki. Możesz to zrobić wygodnie w punkcie nadania lub oczekiwać na kuriera w domu, czy w biurze – zostawiamy Tobie dowolność wyboru na etapie uzupełniania formularza zamówienia. Serwis kurierski BOXFOX.PL pozwoli Ci nie tylko zaoszczędzić pieniądze na kolejne wysyłki, ale także dajemy użytkownikom możliwość porównania cen usługi transportowej poszczególnych firm kurierskich. Po uzupełnieniu parametrów paczki – waga, długość, szerokość, wysokość otrzymasz kompletną wycenę kilku przewoźników. Kolejna dogodnością jest opcja śledzenia nadanej paczki w czasie rzeczywistym. Umożliwia to monitorowanie wysyłki zarówno nadawcy jak i kupującemu.

Jak zapakować zabawki przed wysyłką?

Nie ulega wątpliwości, że każda zabawka różni się od siebie kształtem, wielkością, wagą, materiałem z jakiego jest wykonana, a przy tym podatnością na uszkodzenia. Od tych czynników zależy w jaki sposób zapakujemy przesyłkę i zabezpieczymy wysyłany przedmiot. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka cennych wskazówek na co zwrócić uwagę podczas przygotowania wysyłki do nadania. Dzięki temu dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Jeśli posiadasz oryginalne opakowania dla danej zabawki, sprawa jest bardzo prosta. Umieść przedmiot w dedykowanym pudełku, a następnie spakuj całość do sztywnego kartonu o kształcie regularnego prostopadłościanu. Nie zapomnij o wypełnieniu wolnych przestrzeni wewnątrz, zapewni to bezpieczeństwo zawartości przesyłki. Dokończ proces pakowania, zamykając klapy kartonu taśma pakową. Zwróć uwagę także na poprawne naklejenie listu przewozowego na pakunku. Etykieta kurierska powinna być przymocowana na najdłuższym boku paczki, w widocznym miejscu.

Zabawki o większych gabarytach, które nie zmieszczą się do standardowej przesyłki kurierskiej lub ich zabezpieczenie będzie utrudnione m.in. domek i namiot dla dzieci, zjeżdżalnie, rowerki, najlepiej zdemontować. Każdy element otocz folią bąbelkową lub innym materiałem ochronnym, a następnie włóż do pudełka kartonowego. Śruby, nakrętki, podkładki po rozkręceniu schowaj oddzielnie do małego pudełka lub woreczka foliowego. Dzięki temu nie zgubisz elementów łączeniowych dla danej zabawki. Dokończ pakowanie, wypełnij puste przestrzenie w kartonie i zamknij pudełko solidną taśmą klejącą.

Jeśli masz do nadania zabawki szczególnie delikatne lub kruche, należy pakowanie przesyłki potraktować priorytetowo. Rekomendujemy wybór wytrzymałego kartonu 5-warstwowego. Przed umieszczeniem przedmiotu, pudełko należy dokładnie wyłożyć gazetami lub ponacinanym papierem. Świetnie sprawdzą się także kawałki styropianu. Następnie centralnie w środku paczki połóż zabawkę. Owiń ją uprzednio folią bąbelkową, pomoże to zapobiec uszkodzeniom podczas transportu. Upewnij się, że w środku pakunku nie ma żadnych wolnych przestrzeni, które mogą być powodem przesuwania się zawartości przesyłki. Szczelne zamknięcie pudełka gwarantuje, że zawartość wysyłki nie wypadnie podczas transportu czy sortowania w magazynach przeładunkowych. Do tej czynności najlepiej sprawdzi się przynajmniej 5 cm taśma samoprzylepna. Pamiętaj, zaklej wszystkie boki i klapy pudełka, a potem naklej taśmę wokół przesyłki po obu stronach. Podczas procesu pakowania nie korzystaj z taśm biurowych, malarskich i maskujących. Taśmy te słabo łączą się ze ścianami pudełka tekturowego.

Wyślij zabawkę jako prezent

Jeśli nie masz pomysłu jaki prezent będzie najlepszy na Mikołaja lub urodziny dziecka, postaw na zabawkę. Dziś producenci gier i zabaw w swojej ofercie mają zabawki dla młodszych i starszych dzieci. Co sprawia, że układanka czy maskotka jest odpowiednia dla dzieci w każdym wieku. Udaj się do pobliskiego sklepu z zabawkami, wybierz odpowiedni przedmiot i przygotuj paczkę prezentową do rodziny lub znajomego mieszkającego w Danii, Finlandii lub innym kraju Wspólnoty Europejskiej. Przy zakupie nowej zabawki sprawa jest o tyle prosta – posiadasz oryginalne opakowanie. W tym przypadku wystarczy, że zabawkę umieścisz w kartonie o kształcie prostopadłościanu. Dopasuj wielkość pudełka do wysyłanej rzeczy oraz zastosuj odpowiednie materiały wypełniające. Unikaj zakupu zabawek, które są zasilane akumulatorami i bateriami. Wysyłka przedmiotów z zasobnikami energii jest zabroniona, ze względu na bezpieczeństwo.

Podsumowanie

Wycena i wysyłka zabawki za granicę, wcale nie musi być droga i trudna. Jeśli chcesz sprzedać lub obdarować kogoś bliskiego zabawką, nie zastanawiaj się. Cały proces zamówienia kuriera wykonasz na stronie BOXFOX.PL. Szybko dowiesz się ile kosztuje przygotowana przez Ciebie wysyłka, wypełnij formularz zlecenia i opłać usługę transportu. Teraz pozostaje Ci już tylko oczekiwać na kuriera. Przekaż paczkę kurierowi i monitoruj jej drogę do odbiorcy.