Jak wysłać paczkę z Austrii do Polski w najniższej cenie? | Blog | Boxfox

Jak wysłać paczkę z Austrii do Polski w najniższej cenie?

24 sierpnia 2022

Jak wysłać paczkę z Austrii do Polski w najniższej cenie?

Mieszkasz w Wiedniu, Salzburgu bądź w Innsbrucku i chcesz wysłać przesyłkę do Polski? A może wypoczywasz w Austrii i chcesz nadać pocztówkę lub paczkę z prezentem do rodziny lub znajomego? Mamy dla Ciebie Świetną wiadomość! Niedawno uruchomiliśmy możliwość nadania przesyłek w punktach GLS ParcelShop. Przeczytaj i zapoznaj się ze szczegółami.

GLS ParcelShop w Austrii

Firmy kurierskie wdrażają zmiany w celu usprawnienia nadań i doręczeń przesyłek. W ostatnim czasie główny trend jest związany z optymalizacją dostaw pierwszej i ostatniej mili. Wszystkie działania uwzględniają również troskę o środowisko naturalne poprzez zakup eko-pojazdów kurierskich, montaż na własnych obiektach instalacji fotowoltaicznych czy zachęcenie nadawców do wysyłki w punktach podczas zakupów czy spaceru. GLS ParcelShop to punkty nadań i odbiorów operatora GLS, które są punktami własnymi oraz placówkami partnerskimi. Sieć GLS ParcelShop w Austrii liczy blisko 1 200 punktów. Warto zaznaczyć, że operator GLS w Europie posiada jedną z najlepiej rozbudowanej sieci PUDO. Bliskość i dostępność punktów do późnych godzin wieczornych spowodowała, że coraz częściej i chętniej wysyłający korzystają właśnie z nadania paczek w punktach.

Nadawaj przesyłki kurierskie z Austrii szybko i wygodnie – Ty decydujesz kiedy chcesz nadać paczkę

Paczkę z Austrii do Polski nadasz niedrogo i komfortowo w punktach GLS ParcelShop. Wysyłając w punkcie redukujesz emisję dwutlenku węgla oraz oszczędzasz na usłudze kurierskiej. Jak nadać przesyłkę z Austrii w punkcie GLS? Wystarczy, że za pośrednictwem Boxfox.pl uzupełnisz formularz zamówienia i wygenerujesz etykietę na przesyłkę. Następnie paczkę z wydrukowaną etykietą zanieś do dowolnego punktu GLS ParcelShop. Monitoruj drogę swojej wysyłki do odbiorcy w Polsce, ciesz się bezpieczną i tanią dostawą!

Wysyłaj paczki w dowolnym momencie

Nie możesz bezpośrednio nadać paczki u kuriera? Nasze rozwiązanie z nadaniem w punkcie, świetnie sprawdzi się dla osób zabieganych za granicą, które wyjechały do Austrii m.in. w celach zarobkowych lub urlopowych. Z nami sprawnie wyślesz paczkę z Austrii do Polski. Nie musisz już godzinami oczekiwać na odbiór. W wybranym przez Ciebie punkcie GLS i czasie nadaj przesyłkę.

Oszczędzaj na przesyłkach nawet do 30%

Z myślą o wysyłce okazjonalnej obniżyliśmy dla was koszty usługi kurierskiej z Austrii. Jest to możliwe dzięki sieci punktów przesyłek kurierskich operatora GLS. Wysyłaj wygodnie w jednym z wielu punktów ParcelShop już od 78,00 zł/netto!

Ile kosztuje paczka z Austrii? Cennik GLS ParcelShop

Cena przesyłki z Austrii do Polski jest zależna od wagi rzeczywistej oraz gabarytowej. Paczka im cięższa i większa, tym więcej zapłacimy. Łatwo i szybko skalkulujesz swoją wysyłkę w naszym kalkulatorze wyceny. Wybierz podczas wysyłki usługę GLS z nadaniem w punkcie i oszczędzaj na przesyłkach! Poniżej zapoznaj się z cennikiem GLS ParcelShop dla przesyłek z Austrii:
Kraj Ceny netto Ceny brutto
Austria (AT)
do 1.00 kg (DOX) 78,00 zł
do 5.00 kg 79,10 zł
do 10.00 kg 81,50 zł
do 15.00 kg 90,90 zł
do 25.00 kg 92,40 zł
do 30.00 kg 117,19 zł
do 31.50 kg 114,20 zł
do 1.00 kg (DOX) 95,94 zł
do 5.00 kg 97,29 zł
do 10.00 kg 100,25 zł
do 15.00 kg 111,81 zł
do 25.00 kg 113,65 zł
do 30.00 kg 144,14 zł
do 31.50 kg 140,47 zł

Śledzenie przesyłki z Austrii do Polski

Monitoring przesyłek to narzędzie, które pozwoli obserwować drogę paczki od nadawcy do odbiorcy w czasie rzeczywistym. Z trackingu najczęściej korzystamy podczas wysyłki międzynarodowej. Jest to związane z dłuższym czasem doręczenia paczki niż w obrocie krajowym, gdzie przewidywany termin doręczenia to najczęściej kolejny dzień roboczy. GLS umożliwia w swoim monitoringu śledzić nawet kilka paczek równocześnie. Pamiętaj, że gdy nadasz paczkę w punkcie w Austrii, pierwszy status pokaże się po odbiorze paczki przez kuriera.

Czego nie można wysłać w paczce z Austrii?

Zanim zamówisz usługę kurierską, sprawdź dokładnie jakie przedmioty są wyłączone w regulaminie przewoźnika GLS. Pamiętaj, aby w przesyłce nie umieszczać rzeczy, które mogły by być niebezpieczne dla kurierów, pracowników sortowni oraz mogą się przyczynić do zabrudzenia lub uszkodzenia innych przesyłek. Towary wyłączone z usług są to m.in. żywe zwierzęta lub rośliny, materiały łatwopalne lub wybuchowe, substancje żrące, szkliwo, ceramika, płyny.

Jak prawidłowo przygotować paczkę?

Przed wysyłką paczki z Austrii do Polski przygotuj akcesoria, które będą niezbędne abyś nadał paczkę w punkcie GLS. Pamiętaj, że poprawne przygotowanie paczki jest warunkiem nadania jej w punkcie. Błędnie zapakowana przesyłka może zostać nie przyjęta przez pracownika danej placówki kurierskiej. Zatem, koniecznie przygotuj mocne pudełko kartonowe o grubych ściankach, taśmę pakową, folię bąbelkową lub inne wypełniacze. Umieść wysyłany przedmiot w pudełku kartonowym o kształcie prostopadłościanu, następnie wypełnij wolne przestrzenie, dzięki czemu przedmiot podczas transportu będzie stabilny. Jeśli decydujesz się na wysyłkę przedmiotów delikatnych, zastosuj dodatkowe zabezpieczenia. Na koniec zastosuj taśmę aby zamknąć szczelnie pudełko. Możesz też wykorzystać ponownie pudełko z poprzedniej wysyłki – zakupów online lub udaj się do pobliskiego sklepu i zapytaj o pudełko kartonowe np. po art. spożywczych. Dzięki ponownemu użyciu opakowania zredukujesz ilość odpadów oraz wody potrzebnej do produkcji kartonu. Pamiętaj, że warto poświęcić więcej czasu oraz energii w przygotowanie wysyłki i mieć pewność, że Twoja przesyłka bezpiecznie dotrze do adresata.

Czas dostawy paczki z Austrii do Polski

Każdemu z nas zależy na szybkiej i taniej dostawie przesyłki. Śmiało możemy powiedzieć, że to połączenie jest możliwe w usłudze GLS ParcelShop. Skonsolidowane przesyłki z punktów trafiają do oddziałów odbierających, następnie transportem drogowym kierują się do odbiorcy. Przewidywany termin doręczenia przesyłki z Austrii do Polski to 2 dni robocze. Czy dzień nadania paczki liczymy do dnia dostawy? Jeśli nadawca nada paczkę rano w punkcie, powinna jeszcze tego samego dnia trafić do HUBu przeładunkowego w danym rejonie. Jednak w większości przypadków dzień nadania nie jest wliczany do czasu wysyłki.

Tanie zwroty z Austrii do Polski

Jeśli mieszkasz na stałe w Austrii, zapewne przytrafiło Ci się, że kupiłeś jakiś przedmiot w sklepie internetowym w Polsce. Jednak nie każdy zakup był udany. Zakupy online przyciągają naszą uwagę niską ceną, darmową dostawą, wygodnym doręczeniem do domu oraz inne. Czasem dany konsument za granicą czuje się po prostu pewniej, gdy dokonuje zakupu w polskim e-sklepie. Powodem takiego zakupu może być również bariera językowa. Sklepy zazwyczaj oferują darmowe zwroty zakupionego towaru na terenie kraju, jednak dla przesyłek międzynarodowych bywa, że zwrot jest po stronie nabywcy. Co w takiej sytuacji zrobić? Zapoznaj się z zasadami zwrotu – w większości przypadków należy wygenerować formularz zwrotu na stronie danego sklepu. Uzupełnij druk i przygotuj przesyłkę do podróży – umieść zwracany przedmiot w opakowaniu, należycie zabezpiecz i zamknij pudełko. Pamiętaj również o usunięciu starych etykiet kurierskich z kartonu. Poszukaj na własną rękę sprawdzonego i niedrogiego kuriera. Nadanie paczki z Austrii do Polski, nie różni się niczym od wysyłki krajowej. Jednak w tym przypadku, zależy nam na najniższej cenie. Zwrot zakupionego towaru z Austrii do sklepu internetowego, zapewne będzie tani i wygodny, jeśli nadasz paczkę za pośrednictwem serwisu Boxfox.pl. Broker kurierski w swojej ofercie daje możliwość wysyłki usługą GLS ParcelShop. Dzięki czemu zaoszczędzisz na wysyłce oraz łatwo i szybko wygenerujesz etykietę na swoją paczkę. Listy przewozowe doczep do przesyłki i zanieś zwrot do wybranego przez Ciebie punktu GLS w Austrii.