Jak wysłać narty kurierem za granicę? | Blog | Boxfox

Jak wysłać narty kurierem za granicę?

27 stycznia 2022

Jak wysłać narty kurierem za granicę?

Sezon narciarski już pełni, w Polsce jazda na nartach zyskuje z roku na rok większą popularność. Jest to związane z coraz lepszą infrastrukturą narciarską. Wybór sportów zimowych jako alternatywna forma aktywności ruchowej w okresie zimowym, może dla początkujących być nie tylko świetną zabawą, ale również pasją na całe życie. Ponadto sprzęt narciarski jest coraz bardziej dostępny dla osób, które chcą spróbować jazdy na nartach. Poprzez zakup używanych i niedrogich nart oraz akcesoriów narciarskich do białego szaleństwa, możesz się cieszyć jazdą po osmiezonych stokach już za niewielkie pieniądze. A co w przypadku zagranicznego wyjazdu na narty? Czy można i jak wysłać narty kurierem za granicę? Jak wysłać narty kurierem za granicę?

Wysyłka nart za granicę – jaka firma kurierska?

Zapakowanie i wysyłka nart może być nie lada wyzwaniem, szczególnie podczas wysyłki okazjonalnej dla osób prywatnych. Jest to związane ze specyfiką zawartości przesyłki, a mianowicie długością. Dla przesyłek o większym gabarytach świetnym wyborem będzie kurier GLS. Przewoźnik przyjmuje do dostawy przesyłki nawet do 200 cm długości.

Jak zapakować narty przed wysyłką?

Prawidłowe zapakowanie i zabezpieczenie każdego przedmiotu przed wysyłką daje pewność nadawcy i odbiorcy, że paczka zostanie dostarczona bez dodatkowych utrudnień. Szczególnie istotne jest przygotowanie do wysyłki towarów ciężkich o dużych gabarytach. Przygotowując narty do nadania kurierem zagranicznym, zabezpiecz szczególnie ślizgi, krawędzie i wiązania. Zatem jak najlepiej zapakować narty aby bezpiecznie dotarły do celu? Ułóż narty ślizgami do siebie, następnie zastosuj rzepy narciarskie tzw. ski rzepy, które służą nie tylko do łączenia nart ale również chronią ślizgi przed ocieraniem. Najlepiej zastosować dwie sztuki rzep dla jednej pary nart. Całość włóż do pokrowca na narty. Umieść pokrowiec z nartami w odpowiednio dopasowanym pudełku kartonowych. Wolne przestrzenie wypełnij wypełniaczami. Zamknij pudełko taśmą klejącą. Natomiast jeśli nie masz ski rzepów, zastosuj domowe sposoby na zabezpieczenie nart. Mianowicie, pomiędzy ślizgi włóż folie bąbelkową, karton lub miękką tkaninę. Całość owiń folią bąbelkową, następnie taśmą pakową. Możesz dodatkowo zastosować folię stretch. Przygotowane narty zapakuj do prostopadłościennego pudełka kartonowego. Zastosuj taśmę pakową do zamknięcia kartonu.

Ile kosztuje wysyłka nart za granicę?

Koszt wysyłki nart do krajów UE jest uzależniony od wagi i wymiarów przesyłki – im większa i cięższa przesyłka, tym więcej zapłacimy. Cena przesyłki wynika również od kraju odbiorcy. Przykładowo do krajów sąsiednich jak Niemcy, Czechy i Słowacja, zapłacimy mniej niż, jeśli zdecydujemy się wysłać paczkę z nartami do Szwecji czy Finlandii. W serwisie kurierskim BoxFox.pl przy pomocy kalkulatora wyceny, szybko i łatwo skalkulujesz nadanie nart w usłudze międzynarodowej.

Jaki jest najtańszy sposób wysyłki nart za granicę?

Jeśli zdecydowałeś się spędzić urlop właśnie na nartach za granicą i chcesz zabrać swój sprzęt narciarski ze sobą, to pomyśl nad wysyłką nart kurierem, szczególnie gdy podróżujesz samolotem. Nadanie nart kurierem będzie dla Ciebie nie tylko wygodne, ale również ekonomiczne. Po pierwsze zapłacisz mniej wysyłając narty przesyłką kurierską, niż nadanie bagażu rejestrowanego na lotnisku. Po drugie oszczędzasz sobie dodatkowych utrudnień, związanych z noszeniem nart ze sobą podczas podróży do miejsca wypoczynku. Twój sprzęt narciarski zostanie odebrany spod drzwi nadawcy i doręczony pod wskazany adres pobytu. Po zakończonym wyjeździe nadaj paczkę powrotną z wybranego kraju UE do Polski. Z nami wyślesz również przesyłkę importową. Przyjedziemy pod wskazany adres kurortu narciarskiego w Europie z wydrukowaną etykietą na paczkę. Dlatego nie musisz martwić się o wydruk listów przewozowych. Sprawdź naszą ofertę i upewnij się, że wysyłka nart z Boxfox.pl jest tanią i wygodną alternatywą „podróży” sprzętu narciarskiego.