Jak wysłać meble kurierem? | Blog | Boxfox

Jak wysłać meble kurierem?

25 maja 2022

Jak wysłać meble kurierem?

Jak wysłać meble kurierem? Szukasz taniej wysyłki mebli kurierem do rodziny lub znajomego, a może prowadzisz internetowy sklep meblowy? Dla bezpieczeństwa Twoich mebli ważny jest nie tylko wybór solidnej firmy kurierskiej, która w cenie uwzględnia ubezpieczenie, ale także właściwe zapakowanie po stronie nadawcy. Jak wysłać meble kurierem

Jak zapakować meble do wysyłki kurierem?

Wszystkie elementy mebli powinny być odpowiednio przygotowane przed wysyłka. Mianowicie, każdą część należy zabezpieczyć folią bąbelkową, tak by nie stykały się ze sobą podczas transportu. Wszystkie drobne akcesoria m.in śruby, zawiasy, uchwyty, prowadnice schowaj do mniejszego pudełka kartonowego. Następnie przygotuj odpowiedniej wielkości pudełko kartonowe o kształcie regularnego prostopadłościanu. Umieść meble oraz akcesoria w pudełku, dopasuj formy styropianowe pod dany mebel. Podczas pakowania uwzględnij szczególnie krawędzi mebli. Wypełnij prawidłowo wolne przestrzenie w pudełku, tak by podczas transportu elementy nie przemieszczały się. Zastosuj mocną taśmę pakową, zamknij karton ze wszystkich stron. Pamiętaj również, aby unikać łączenia kartonów, w przypadku wysyłki mebli, które składają się z kilku elementów. Każda paczka powinna mieć oddzielną etykietę i oddzielny numer listu przesyłki(dotyczy firmy kurierskiej GLS).

Dostawa mebli kurierem

Jeśli planujesz wysyłkę małych mebli oraz akcesoriów w obrocie krajowych lub za granicę, skorzystaj z kuriera GLS. Przewoźnik GLS doręczy przesyłkę krajową lub międzynarodową dla wagi rzeczywistej do 31,5 kg oraz sumie obwodu podstawy paczki i jej najdłuższego boku (który nie może być dłuższy niż 200 cm) do 300 cm. Podsumowując, firma kurierska GLS daje możliwość wysyłki największej gabarytowo przesyłki na rynku kurierskim, dlatego przewoźnik może się pochwalić współpracą z największymi sklepami online w branży meblarskiej. Za pośrednictwem serwisu kurierskiego BOXFOX.pl możesz wysłać przesyłkę kurierem GLS na terenie Polski, ale również zagraniczną.

Bezpieczna i terminowa dostawa mebli

Szukasz najtańszej i zarazem bezpiecznej wysyłki na terenie Polski lub do wybranego kraju UE? Postaw na kuriera GLS! Przewoźnik w cenie usługi kurierskiej gwarantuje ubezpieczenie przesyłki. W razie uszkodzenia lub zagubienia, masz pewność że otrzymasz odszkodowanie. Nie musisz już wydawać dodatkowych pieniędzy na ubezpieczenie. Jeśli masz zamiar nadać przesyłkę o wyższej wartości, możesz wykupić dodatkowe ubezpieczenie w serwisie BOXFOX.pl. Nie zapominaj również o prawidłowym przygotowaniu swojej paczki przed „podróżą”. Poprawne zapakowanie gwarantuje, że Twoja wysyłka zostanie doręczona do adresata na czas.

Jakie meble nie nadam kurierem?

Firmy kurierskie mają pewne ograniczenia wagowe oraz gabarytowe, dlatego meble oraz akcesoria o dużych wymiarach lub nietypowych kształtach nie wyślesz kurierem. Jest to związane z tym, że meble powinny być zapakowane do pudełek kartonowych o określonych wymiarach. Wysyłka kurierem świetnie sprawdzi się dla małych i średnich mebli. Dlatego przed wysyłką sprawdź dokładnie wagę oraz wymiary swojej przesyłki, by mieć pewność że nadałeś/aś przesyłkę standardową.

Ile kosztuje wysłanie mebli kurierem?

Cena wysyłki mebli firmą kurierską jest zależna od wagi oraz wymiarów przesyłki. Generalnie im cięższa i większa paczka, tym więcej zapłacimy. Najtańszą opcją wysyłki będzie zarówno w usłudze krajowej oraz międzynarodowej przewoźnik GLS. Kurier GLS daje możliwość wysyłki door-to-door oraz point-to-door. Dzięki czemu osoba prywatna lub właściciel meblowego e-commerce’u może wybrać wygodny dla siebie sposób nadania paczki. Wszystko zależy od naszych preferencji. Dokładny koszt wyłania mebli wycenisz w naszym kalkulatorze. Masz pytania przed wysyłką mebli kurierem? Napisz do nas!