Jak wysłać list do Niemiec kurierem? | Blog | Boxfox

Jak wysłać list do Niemiec kurierem?

20 kwietnia 2023

Jak wysłać list do Niemiec kurierem?

Jak wysłać list do Niemiec kurierem?

Listy są wysyłane kiedyś i dziś. Śmiało możemy powiedzieć, że mają ponadczasowy charakter. Dla niektórych to tradycja, która nigdy nie wyjdzie z mody. W większości przypadków z klasycznej formy kontaktu korzystają osoby starsze. Obecnie wysyłka listu to nie tylko przesłanie życzeń świątecznych czy sposób komunikacji z urzędem. Nadanie koperty to jeden z rodzajów przesyłki kurierskiej, zarówno w obrocie krajowym, jak i zagranicznym. Ze względu na ograniczenia dla wymiarów 35 x 25 x 5 cm i wagi do 1 kg, dystrybucja małych produktów w kopertach bąbelkowych to świetny sposób na ekonomiczną wysyłkę do Niemiec i innych krajów UE. W dalszej części odpowiemy na pytanie, jak wysłać list do Niemiec kurierem, i to tanio, czego nie wolno przesyłać w ten sposób i ile idzie przesyłka kopertowa do Niemiec.

Przesyłki kopertowe do Niemiec – oferta dla firm

Szybka i tania wysyłka kopert kurierem w jednym? Jeśli tego szukałeś, to trafiłeś idealnie! Wysyłka małych przedmiotów dla Twojego sklepu online w formie koperty to ekonomiczna alternatywa dla paczki kurierskiej, która jest droższa. Czego chcieć więcej? Napisz do nas, a z pewnością pozytywnie zaskoczymy Cię cennikiem przygotowanym pod asortyment Twojej branży.

Jak zapakować list do Niemiec?

Jeśli planujesz wysyłkę listu do Niemiec, pamiętaj o poprawnym zapakowaniu. Tradycyjny list możesz wysłać w standardowej kopercie papierowej, kopercie bąbelkowej lub kopercie kurierskiej. Jeśli chcesz nadać mniejsze przedmioty, najlepszym i funkcjonalnym rozwiązaniem będzie koperta bąbelkowa. Wewnętrzna strona koperty jest pokryta folią bąbelkową, która amortyzuje wstrząsy przesyłki podczas sortowania. Jeśli chcesz lepiej zabezpieczyć swój pakunek, możesz owinąć zawartość dodatkową warstwą foli bąbelkowej lub wsyp do środka wypełniacze m.in. Skropak, kuleczki z gazet.

+++

Chcesz tanio wysłać przesyłkę kopertową do Niemiec? Z BOXFOX nadasz list w korzystnej cenie!

Przesyłka kopertowa do Niemiec

+++

Co najczęściej wysyłamy w kopercie do Niemiec?

Zwykle w kopercie wysyłamy przedmioty niewielkiego rozmiaru lub dokumenty. Lista rzeczy zapewne byłaby bardzo długa. Poniżej znajdziesz najbardziej popularne rzeczy, które umieścisz w kopercie bąbelkowej podczas wysyłki do Niemiec:
 • książka
 • płyta CD
 • dokumenty
 • umowy
 • bielizna
 • podzespoły komputerowe
 • pocztówki, kartki świąteczne
 • urządzenia elektryczne
 • okulary
 • foto albumy
 • małe obrazy
 • akcesoria biurowe
 • gadżety reklamowe
 • vouchery
 • czasopisma
Koperta bąbelkowa świetnie sprawdzi się również podczas wysyłki przedmiotów delikatnych. Wewnętrzna warstwa – folia bąbelkowa chroni wysyłaną zawartość przesyłki przed wilgocią, zamoczeniem oraz uszkodzeniem podczas transportu. Mocną stroną koper bąbelkowych jest samoprzylepne zamknięcie, co pozwala na szybkie i sprawne przygotowanie przesyłki do nadania w punkcie lub za pośrednictwem kuriera.

Przesyłka kopertowa do Niemiec – przedmioty zabronione

Wszystkie firmy kurierskie mają regulamin, który reguluje wysyłkę zagraniczną. Zanim nadasz paczkę u kuriera lub w punkcie nadania, przeczytaj i zapoznaj się z informacji na temat rzeczy niebezpiecznych oraz towarów zabronionych. Przedmioty te mogą stanowić zagrożenie dla kurierów oraz innych przesyłek. Poniżej zapoznaj się z listą towarów wyłączonych z przewozu do Niemiec, dla kuriera GLS:
 • papierosy i tytoń
 • materiały łatwopalne i wybuchowe
 • biżuteria
 • gotówka
 • żywe rośliny
 • dzieła sztuki
Przed wysyłką zapoznaj się z naszym regulaminem, tam znajdziesz szczegółowe informacje.

Jak długo idzie list do Niemiec?

Przesyłka kopertowa do Niemiec zostanie doręczona do adresata nawet w ciągu 48 godzin. Oczywiście jest to czas przewidywany. Do czasu doręczeniu nie liczymy dnia nadania tzw. dnia zero, świąt oraz dni wolnych od pracy. Z nami szybko i tanio wyślesz kopertę kurierem GLS, nie zwlekaj zamów kuriera już dziś!

Jak wysłać kopertę do Niemiec?

Jeśli zależy Ci na szybkiej i wygodnej wysyłce koperty do Niemiec, postaw na kuriera GLS. Wysyłkę listu czy koperty do naszych zachodnich sąsiadów możesz zlecić online na stronie BOXFOX.PL. Przesyłkę kopertową możesz nadać na dwa sposoby. Pierwszy, to nadanie kurierem bez wychodzenia z domu. Drugi sposób to komfortowe dostarczenie koperty do wybranego punktu GLS Szybka Paczka. Dla pierwszej opcji kurier przyjedzie po Twoją przesyłkę z wydrukowaną etykietą. W drugim przypadku osoba nadająca powinna samodzielnie wydrukować i doczepić list przewozowy na przesyłkę.

Szybka dostawa przesyłki kopertowej do Niemiec

Czas dostawy jest jednym z głównych warunków, które decydują o wyborze operatora pocztowego. Dlatego jeśli zależy Ci na terminowym doręczeniu listu czy koperty do Niemiec podstaw na kuriera GLS. Przewidywany czas doręczona transportu Twojej przesyłki z Polski do Niemiec to 2 dni robocze. Wysyłkę możesz nadać kurierem lub wybranym przez Ciebie punkcie Szybkiej Paczki. Zwróć uwagę tylko na prawidłowe zapakowanie przesyłki i ciesz się ekspresową dostawą.

Tania wysyłka przesyłki kopertowej do Niemiec

Wybierając ofertę na wysyłkę koperty do Niemiec, szukamy z reguły najtańszej i wygodnej usługi. Przesyłka kopertowa ze względu na mały gabaryt i wagę, nie powinna stanowić dla nadawcy problemu. Dlatego z pewnością postawisz na nadanie przesyłki w punkcie nadania. To świetne rozwiązanie gdy chcesz nadać paczkę komfortowo podczas spaceru czy zakupów. Przyjdź i nadaj kopertę lub list w jednym z wybranych przez Ciebie punktów GLS Szybka Paczka.

Wyślij przesyłkę kopertową do Niemiec bez drukowania etykiety

Pracujesz zdalnie lub pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia z domu, by nadać list? Postaw na kuriera GLS, który podjedzie pod wskazany adres i odbierze od Ciebie kopertę z dokumentami. Pamiętaj tylko aby zapakować wszystkie papiery do koperty kurierskiej DOX lub koperty bąbelkowej. Przygotowanie etykiety jest po naszej stronie.

Jak zaadresować kopertę do Niemiec?

Mimo, że adresowanie listu do Niemiec, niczym nie różni się od wpisania danych adresowych wysyłając list w Polsce. Należy pamiętać, że nadając przesyłkę kopertową kurierem, należy do koperty bąbelkowej czy kurierskiej doczepić etykietę danego przewoźnika. Etykietę można wygenerować samodzielnie lub zamówić kuriera z gotową etykietą – dotyczy kuriera GLS. Na dokumencie przewozowym znajdują się dane, które zlecający wprowadza w formularzu zamówienia. Niezależnie czy jesteś w domu, w biurze, na spacerze wysyłając kopertę z BOXFOX.PL możesz złożyć zlecenie usługi kurierskiej online. Dzięki czemu szybko i łatwo nadasz przesyłkę do Berlina, Stuttgartu czy Hanoweru.

Jak wysłać dokumenty kurierem GLS do Niemiec?

Dziś nadawcy mogą wybrać wysyłkę przesyłek kopertowych DOX także za pośrednictwem wybranego kuriera. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych usług pocztowych. Należy tylko zapakować dokumenty, umowy do sztywnej koperty kurierskiej o formacie A4, doczepić etykietę na paczkę – w przypadku nadania przesyłki w punkcie. Jeśli zdecydujesz się na nadanie paczki koperty spod wskazanego adresu, kurier GLS przywiezie gotową etykietę na Twoją przesyłkę. Pamiętaj, że kurier GLS lub punkty nadania GLS Szybka Paczka nie posiadają kopert kurierskich ze sobą. Dlatego jeśli chcesz wysłać dokumenty do Niemiec, odpowiednie zapakowane jest po stronie nadawcy. Nie posiadasz koperty kurierskiej? Nie martw się. Sprawdzoną alternatywą będzie koperta bąbelkowa o formacie A4, którą możesz zakupić w dowolnym sklepie papierniczym.