Jak wysłać książkę kurierem? | Blog | Boxfox

Jak wysłać książkę kurierem?

27 maja 2022

Jak wysłać książkę kurierem?

Jak wysłać książkę kurierem? Chcesz wysłać książkę do rodziny, znajomego i sprawić im niespodziankę, a może prowadzisz internetową księgarnie? Za pośrednictwem BOXFOX.pl nadasz książkę kurierem na terenie kraju oraz za granicę w najniższej cenie. Jak wysłać książkę kurierem?

Kiedy wysyłamy książkę kurierem?

Czytamy coraz częściej i chętniej, mimo pojawienia się na rynku e-book’ów. Nic nie zastąpi tradycyjnej książki. W wielu miastach pojawiają się nawet budki bookcrossingowe, czyli punkty wędrujących książek. Jeśli przeczytałeś ciekawą książkę, daj jej nowe życie i zanieś ją właśnie w wyznaczone miejsce. Książkę najczęściej wysyłamy kurierem jako prezent do najbliższych, z różnych okazji. Świetnym dopełnieniem będzie również dedykacja dla osoby, do której książka jest adresowana.

Jak zapakować książkę do wysyłki kurierem?

Przygotowanie książki do wysyłki kurierem, to nic trudnego. Książka to przedmiot, który możesz wysłać w formie koperty lub paczki. Jest to również jedna z najtańszych przesyłek, ze względu na małe wymiary oraz wagę rzeczywistą. Książkę najlepiej umieścić w kopercie bąbelkowej, oczywiście wcześniej owiń ją dodatkowo folią bąbelkową lub inną otuliną, aby podczas transportu nie uszkodzić rogów książki. Możesz zastosować również do zapakowania pudełko kartonowe, o kształcie regularnego prostopadłościanu lub foliopak kurierski. Przed włożeniem książki do pudełka owiń ją materiałami do pakowania, które zamortyzują wstrząsy podczas drogi do adresata. Wolne przestrzenie wypełnij ścinkami kartonu lub kulkami z gazet.

Jak najtaniej wysłać książkę?

Najlepszym i najtańszym sposobem wysyłki książki na terenie Polski lub za granicę m.in. do Niemiec, Austrii czy Belgii, będzie nadanie w punkcie GLS. Punkty GLS SzybkaPaczka to punkty własne firmy kurierskiej GLS oraz placówki shop-in-shop, na zasadzie współpracy z lokalami handlowo – usługowymi. W Polsce to blisko 4 500 punktów ParcelShop. Dogodna lokalizacja i rozbudowana sieć punktów pozwala na szybkie i wygodne nadanie w najniższej cenie, szczególnie przesyłek lekkich i małym gabarycie. Masz pytania przed wysyłką książki kurierem? Chcesz szybko wysłać paczkę z książką? Napisz do nas!