Jak tanio wysłać paczkę z Belgii do Polski? | Blog | Boxfox

Jak tanio wysłać paczkę z Belgii do Polski?

13 marca 2023

Jak tanio wysłać paczkę z Belgii do Polski?

Często gdy szukamy niedrogiej możliwości wysyłki paczki z Belgii do Polski, wydaje się nam, że zagraniczna usługa kurierska jest droga. Szukamy wtedy alternatywnej opcji, by wyraźnie obniżyć koszt wysyłki. A może być tak nadać przesyłkę za pośrednictwem punktu nadania? Sprawdź sam i przekonaj się, że z nami wysyłka Twojej paczki może być tania!

+++

Chcesz wysłać paczkę z Belgii do Polski? A chcesz nadać paczkę z Polski do Belgii? Bez względu na kierunek, z BOXFOX nadasz paczkę w korzystnej cenie!

Paczka Polska -> Belgia

Paczka Belgia -> Polska

+++GLS ParcelShop w Belgii

Firmy kurierskie wdrażają coraz to nowe opcje i możliwości wysyłki. Nowe rozwiązania wcale nie muszą być droższe. Śmiało możemy stwierdzić, że nowy rodzaj nadania lub doręczenia ma na celu optymalizację kosztów usługi kurierskiej, przy zachowaniu tej samej jakości usługi. Tak jest w przypadku nowego rozwiązania nadania paczek w punktach GLS w Belgii. Punkty zlokalizowane są w placówkach partnerskich m.in. sklepy, galerie handlowe oraz własne punkty nadań GLS , które zlokalizowane są w dostępnych miejscach z parkingami. Liczba punktów GLS Parcelshop w Belgii opiewa blisko 900, ich liczba stale rośnie. GLS jako lider przesyłek zagranicznych chce rozbudować siatkę punktów również w mniejszych miastach i obszarach wiejskich w Belgii, tak by mieszkańcy mogli nadawać przesyłki za pośrednictwem GLS podczas spaceru czy zakupów.

Paczka z Belgii do Polski

Punkt GLS Parcel Shop przyjazny dla środowiska

Świadomość ekologiczna użytkowników znacznie wzrosła. Chętnie sięgamy po produkty czy usługi, które postanowiły zadbać o naturę. Jakie działania proekologiczne podejmują firmy kurierskie? Przewoźnik GLS w Belgii od dłuższego czasu rozbudowuje swoją sieć punktów PUDO tzw. GLS ParcelShop. Dzięki czemu zmniejsza się natężenie ruchu w większych miastach oraz ogranicza emisja CO2. Punkty nadań GLS ParcelShop w Belgii to nieodłączna część infrastruktury sklepowo – usługowej w miastach i obszarach wiejskich. Przyszłość Ziemi jest w naszych rękach, zadbaj o środowisko podczas wysyłki paczki z Belgii do Polski. Bądź świadomym i odpowiedzialnym konsumentem!

Paczka z Belgii do Polski – od czego zależy cena?

Cena przesyłki Belgia – Polska jest zależna od kilku czynników m.in. waga rzeczywista, waga gabarytowa, sposób przygotowania paczki do wysyłki (kształt opakowania), rodzaj nadania i doręczenia, ubezpieczenie. Główne kryterium kosztów to zdecydowanie waga i wymiary paczki. Każdy z nas wie, że im lżejsza i mniejsza przesyłka, tym cena będzie zdecydowanie niższa za jej dostawę. Warto zwrócić uwagę na poprawne przygotowanie paczki do wysyłki. Po pierwsze prawidłowe zapakowanie – zabezpieczenie, chroni zawartość paczki przed uszkodzeniem. Ponadto, unikaj nadania paczki niestandardowej, za którą zapłacisz więcej niż za przesyłkę o regularnych kształtach. Kolejnym elementem który generuje koszty, to jaką opcję nadania i doręczenia wybierzemy. Przykładowo, tradycyjna wysyłka za pośrednictwem kuriera, na pewno będzie droższa niż wygodne nadanie w punkcie przewoźnika GLS. Większość brokerów kurierskich zapewnia podstawowe ubezpieczenie w cenie. Bywa jednak, że losowe zdarzenia podczas transportu, są powodem uszkodzenia lub zagubienia paczki. Dlatego przed nadaniem warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie, które zostanie doliczone do ceny usługi kurierskiej.

Gdzie najtaniej wysłać paczkę z Belgii do Polski?

Szukając najlepszej oferty dla przesyłek z Belgii do Polski, liczymy że znajdziemy firmę kurierską, która rzetelnie wykona dla nas usługę, w przystępnej cenie. Nic w tym dziwnego, w przesyłce często umieszczamy przedmioty wartościowe dla nas, dlatego oczekujemy poczucia bezpieczeństwa. Jeśli cenisz komfort, wygodę podczas nadania i nie chcesz przepłacać – wybierz punkt nadania GLS Parcelshop. Takie rozwiązanie gwarantuje nie tylko atrakcyjną cenę ale daje nadawcy pełną kontrolę w procesie nadania – to Ty decydujesz kiedy chcesz nadać paczkę! Warto wspomnieć również o odbiorcy przesyłki, który otrzyma paczkę pod wskazany adres kurierem GLS w Polsce. Drugim sposobem odbioru paczki przez adresata może być przekierowanie paczki do wybranego, w najbliższej okolicy punktu GLS SzybkaPaczka. Jak widać GLS przygotował świetne rozwiązanie zarówno dla nadawcy i odbiorcy, nie musisz się już obawiać, że nie masz czasu by nadać i odebrać paczkę. Cały proces od nadania po doręczenie przesyłki, daje użytkownikowi pełną swobodę i elastyczność.

Szybkie i tanie zwroty dla firm – paczki z Belgii do Polski

Jeśli jesteś właścicielem biznesu e-commerce i szukasz zwrotów swoich towarów z Belgii do Polski, dobrze trafiłeś! Wybierz świetne rozwiązanie, które zapewni Twoim klientom tanie i komfortowe nadanie paczki zwrotnej. Skontaktuj się z nami, przygotujemy dla Twojego sklepu online dedykowaną ofertę.

Wysyłaj paczki wygodnie z Belgii do Polski – wysyłka z punktu nadania GLS

Jesteś osobą zabieganą i masz czasu oczekiwać cały dzień na kuriera, by nadać paczkę? Weź sprawę w swoje ręce i nadaj komfortowo paczkę z Belgii do Polski w jednym z punktów GLS. Punkty kuriera GLS są otwarte do późnych godzin wieczornych, często nawet w weekendy, co ułatwi wygodne nadanie przesyłki. Jak nadać paczkę w punkcie z Belgii do Polski? Wejdź na stronę Boxfox.pl i za naszym pośrednictwem zamów i opłać usługę kurierską, kolejno wydrukuj etykietę i zanieś paczkę do punktu. Pamiętaj aby w momencie nadania zachować pokwitowanie nadania. Kurier z Belgii do Polski dostarczy Twoją paczkę do rąk adresata w 3 dni robocze.

Śledzenie paczki z Belgii do Polski

Monitoruj swoją paczkę na trasie Belgia – Polska. Pierwsze skanowanie paczka otrzyma, gdy zostanie odebrana przez kuriera z punktu nadania. Wystarczy, że wejdziesz w link trackingowy, który otrzymałeś od Boxfox.pl po złożeniu i opłaceniu zamówienia – tam dowiesz się, gdzie znajduje się przesyłka.

Jak przygotować paczkę przed nadaniem w punkcie GLS na trasie Belgia – Polska

Zanim wyślesz paczkę z Belgii do Polski za pośrednictwem wybranego punktu nadania GLS, przygotuj ją prawidłowo do wysyłki. Pamiętaj, że w punkcie GLS obsługa może odmówić Ci przyjęcia paczki, z różnych przyczyn m.in. paczka jest zbyt duża, zawartość nie została zapakowana do pudełka kartonowego, wyciek cieczy z przesyłki oraz inne. Dlatego aby uniknąć niedogodności w dniu nadania lub zwrotu paczki do nadawcy, dopilnuj aby regulaminowo zapakować przesyłkę. Zatem przygotuj odpowiedniej wielkości pudełko kartonowe do gabarytów zawartości przesyłki. Starannie umieść rzecz w środku pudełka, następnie wypełnij wolne przestrzenie piankami, gazetami, ścinkami kartonu. Sprawdź, czy przedmiotowa zawartość paczki nie przemieszcza się. Jeśli Twój przedmiot jest delikatny, owiń go dodatkowo folią bąbelkową. Pamiętaj aby opakowanie dopasować do wysyłanego przedmiotu pod względem wagi oraz wymiarów. Zasada jest prosta – im cięższy przedmiot, tym karton powinien być mocniejszy. Daje to pewność, że zawartość nie uszkodzi się w transporcie. Karton należy zamknąć szczelnie taśmą pakową. Zwróć szczególną uwagę na kształt opakowania – paczka powinna mieć regularny kształt prostopadłościanu. Etykietę należy doczepić na największym boku paczki, w widocznym miejscu.

Czas dostawy paczki z Belgii do Polski – kurier GLS

Przewidywany termin doręczenia paczki z Belgii do Polski to tylko 3 dni robocze – dotyczy usługi z nadaniem w punkcie GLS. Oczywiście, do czasu dostawy nie liczymy dnia nadania, dni wolnych oraz Świąt. Całą drogę paczki możesz monitorować od momentu odbioru przesyłki przez kuriera z punktu nadania, do statusu paczki doręczonej.

Paczka z Belgii do Polski – zalety nadania przesyłki w punkcie GLS

– tanie i wygodnie nadanie paczki w wybranym przez nadawcę momencie – idealne rozwiązanie dla osób, które szukają możliwości taniej wysyłki paczki – bezpieczeństwo w nadaniu paczki, każda paczka jest ubezpieczona – przyjazny dla środowiska sposób nadania paczki (konsolidacja przesyłek) – możliwość nadania paczki nawet w późnych godzinach wieczornych – dobra lokalizacja punktów nadania GLS – oszczędność czasu – nie musisz oczekiwać na kuriera – nie musisz znać języka obcego by nadać paczkę, etykietę generujesz w Boxfox.pl

Czego nie można wysłać w paczce z Belgii do Polski?

Firmy kurierskie w swoim regulaminie mają zapis dla przedmiotów niedopuszczonych do transportu. Jest to związane z bezpieczeństwem przesyłek oraz pracowników danego przewoźnika. Dlatego przed nadaniem paczki w punkcie GLS ParcelShop, koniecznie zapoznaj się z listą towarów wyłączonych z przewozu. Są to szczególnie przedmioty szklane, towary nielegalne, produkty płynne, materiały łatwopalne, żywe zwierzęta.