Jak najtaniej wysłać przesyłkę z Niemiec do Polski? | Blog | Boxfox

Jak najtaniej wysłać przesyłkę z Niemiec do Polski?

28 lipca 2022

Jak najtaniej wysłać przesyłkę z Niemiec do Polski?

Wysyłasz paczki lub listy z Niemiec do Polski do rodziny lub znajomego, a może szukasz sprawnej logistyki zwrotów dla sklepu internetowego? Przeczytaj koniecznie i dowiedz się, jak szybko i niedrogo nadasz przesyłkę w punkcie.

GLS ParcelShop w Niemczech

Nadanie przesyłek w punkcie GLS ParcelShop to świetna opcja dla wysyłki okazjonalnej, gdzie ważna dla nadawcy jest nie tylko cena ale również elastyczność nadania. Dzięki dobrze rozwiniętej sieci punktów GLS DE (blisko 7 000 punktów nadań i odbiorów przesyłek kurierskich) zlecający wygodnie nada paczkę w najbliższym punkcie. W Niemczech to najczęściej placówki partnerskie typu shop-in-shop ale również punkty własne przewoźnika GLS. Własna sieć ParcelShop’ów pełni funkcje konsolidacji dla nadania i doręczenia przesyłek, dzięki czemu usługa jest tańsza nie tylko dla użytkownika ale również dla samego Przewoźnika. Warto podkreślić, że opcja nadania i doręczenia poza miejscem zamieszkania redukuje emisję CO2. Dlatego wybierając nadanie w punkcie GLS dbasz o środowisko naturalne.

Wysyłka bez konieczności czekania na kuriera z Niemiec do Polski

Wyślij list lub paczkę szybko i wygodnie! To Ty decydujesz kiedy masz czas na nadanie przesyłki. Możesz to zrobić… podczas zakupów, spaceru, w drodze po pracy, wycieczki rowerowej. Spędzaj czas tak jak lubisz, a my zajmiemy się Twoją wysyłką!

Łatwe i szybkie nadanie przesyłki z Niemiec do Polski

Dzięki kalkulatorowi wyceny oraz intuicyjnemu formularzowi zamówienia w 3 minuty zamówisz usługę kurierską point-to-door. Kalkulator wyceny precyzyjnie podsumuje koszt wysyłki z Niemiec do Polski. Następnie w formularzu online wprowadź dane adresowe nadawcy i odbiorcy oraz uzupełnij pole zawartości przesyłki. Przejdź do kolejnego kroku – płatności online. Po opłaceniu otrzymasz na adres e-mail powiadomienie oraz etykietę na paczkę. Zanieś paczkę z doczepionym listem przewozowym do wybranego przez Ciebie punktu GLS ParcelShop, zachowaj potwierdzenie nadania. Pamiętaj o prawidłowym opakowaniu dla Twojej przesyłki. Paczka powinna być zapakowana do pudełka kartonowego o kształcie regularnego prostopadłościanu. List spakuj do tradycyjnej koperty lub koperty bąbelkowej.

Co wyróżnia nadanie przesyłki z punktu pod drzwi?

NADANIE PRZESYŁKI W PUNKCIE Z NIEMIEC DO POLSKI – to usługa dedykowana dla osób zabieganych, które nie mają czasu oczekiwać na kuriera cały dzień. Jak to działa? Paczkę nadajesz w dowolnym punkcie GLS ParcelShop w Niemczech, następnie w Polsce kurier dostarcza ją pod wskazany adres. Jeśli odbiorca wie, że nie będzie go w dniu doręczenia pod planowanym adresem dostawy, może skorzystać z innych opcji doręczenia i przekierować przesyłkę. Podsumowując, główne zalety w usłudze point-to-door to:
 • Komfort dla nadawcy w momencie nadania.
 • Niski koszt usługi kurierskiej.
 • Nadasz paczkę z każdego miasta w Niemczech oraz mniejszych miejscowości.
 • Nie musisz czekać w długich kolejkach – u nas wygenerujesz etykietę na paczkę, wystarczy tylko że nadasz ją w punkcie.
 • Szybki proces złożenia zamówienia – bez logowania i zakładania konta.
 • Wysyłając przesyłki w punktach nadawczych, troszczysz się o przyrodę.
 • Bezpieczeństwo, każda przesyłka po nadaniu w punkcie jest zarejestrowana.

Zwroty z Niemiec dla e-commerce

Prowadzisz sklep internetowy i chcesz zapewnić bezproblemowy zwrot lub wymianę towarów dla swoich odbiorców? Nadanie przesyłki w punkcie nie tylko może zoptymalizować koszt przesyłek zwrotnych dla Twojej firmy z Niemiec do Polski ale również zwiększy sprzedaż. Zadbaj o poprawną politykę zwrotów. Konsumenci chętniej i częściej wybierają e-sklepy, które oferują darmowy i dłuższy czas zwrotu. Skorzystaj z sieci punktów GLS ParcelShop w Niemczech jako narzędzie Twoich zwrotów do Polski!

Punkty nadań przesyłek w Niemczech – jak je znaleźć?

Jeśli chcesz nadać paczkę wygodnie z Berlina czy Hamburga i nie czekać już dłużej na kuriera, postaw na wysyłkę w punkcie GLS ParcelShop. Znajdź punkt nadawczy blisko Twojego domu, mieszkania, miejsca pracy lub zakwaterowania na czas wakacji. Wystarczy, że „sięgniesz” po wyszukiwarkę punktów nadań i odbiorów Przewoźnika GLS. Znajdziesz tam również placówki ParcelShop dla krajów Niemcy, Polska, Austria, Belgia, Dania. Szeroka gama usług dodatkowych w Boxfox.pl Jeśli zdecydujesz się nadać przesyłkę z Niemiec do Polski za pośrednictwem Boxfox.pl, możesz skorzystać z dodatkowych funkcjonalności m.in.
 • FlexDeliveryService – Jeśli wiesz, że nie będzie odbiorcy pod wskazanym adresem w dniu dostawy, możesz bez dodatkowych kosztów przekierować przesyłkę do wybranego punktów GLS SzybkaPaczka w Twojej okolicy. Kolejno, zmiana opcji dostawy – odbiór własny w oddziale GLS, doręczenie na nowy adres, zmiana daty dostawy.
 • Ubezpieczenie przesyłki nawet do 2 000 zł.
 • Powiadomienie e-mail dla nadawcy i odbiorcy.
 • Potwierdzenie doręczenia (POD).
 • Tracking przesyłki dostępny online.