FlexDeliveryService | Blog | Boxfox

FlexDeliveryService w przesyłkach zagranicznych do krajów UE

27 sierpnia 2021

FlexDeliveryService w przesyłkach zagranicznych do krajów UE

Czym jest FlexDeliveryService?

FlexDeliveryService to inaczej elastyczność w doręczeniu przesyłki. Dzięki tej funkcji odbiorca w łatwy i szybki sposób może wybrać dowolny sposób dostawy. Funkcjonalność jest możliwa dla przewoźnika GLS. Usługa FlexDeliveryService jest wygodna gdy w dniu dostawy nie możemy oczekiwać na kuriera.

FlexDeliveryService – szczegóły funkcjonalności

Nadawca po złożeniu zamówienia otrzymuje numer listu przesyłki, link do monitoringu oraz potwierdzenie zamówienia. Nadawca aby funkcja FlexDeliveryService została aktywowana powinien wprowadzić adres e-mail odbiorcy. Dzięki temu GLS przesyła informację do odbiorcy o przewidywanym czasie doręczenia przesyłki zagranicznej. Pamiętaj że czasem czas standardowy doręczenia może zostać wydłużony z różnych przyczyn. Odbiorca za sprawą powiadomienia o przewidywanym czasie dostawy może zaplanować osobisty odbiór paczki od kuriera. Informacja e-mail do adresata uwzględnia link do strony GLSu lub aplikacji mobilnej. Poprzez moduł FlexDeliveryService odbiorca widzi wszystkie formy doręczenia, możliwe dla jego przesyłki. Adresat wybiera najbardziej dogodną dla siebie opcje dostawy m.in. wybór nowego terminu dostawy, innego adresu doręczenia, przekierowania przesyłki do punktu GLS ParcelShop. Warto podkreślić że w Niemczech jest również możliwe doręczenie przesyłki wieczorem oraz w sobotę (usługa możliwa w niektórych miastach). To dobra informacja dla branży e-commerce w wysyłce B2C. Większość sklepów w Polsce eksportuje swoje towary właśnie do Niemiec. Po wybraniu dowolnej, a zarazem najbardziej dogodnej dla odbiorcy formy dostawy, GLS wysyła komunikat do adresata m.in. adres punktu GLS ParcelShop lub wybrany adres dostawy.

Popularność usługi FlexDeliveryService w przesyłkach międzynarodowych

Dostępność usługiFlexDeliveryService jest możliwa w przesyłkach krajowych w Polsce oraz zagranicznych, dla krajów: Austrii, Belgii, Chorwacji, Czech, Danii, Francji, Finlandii, Niemiec, Węgier, Włoch, Luksemburga, Holandii, Portugalii, Grecji, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Hiszpanii. Warto podkreślić że usługa GLS FlexDeliveryService jest możliwa dzięki mocno rozwiniętej sieci punktów GLS ParcelShop. Usytuowane są w dogodnych dla odbiorców miejscach m.in. bliskość centrum miast, wygodna lokalizacja z parkingiem, dostępność w mniejszych miejscowościach i wsiach. Punkty czynne są od wczesnych godzin porannych do godzin wieczornych.

Mocne strony usługi FlexDeliveryService

Wprowadzona funkcjonalność FlexDeliveryService przez przewoźnika GLS daje duże korzyści nie tylko dla odbiorców ale również nadawców.

Zalety dla Nadawcy:

– Nadawca nie ponosi kosztów dodatkowych aby skorzystać z usługi FlexDeliveryService

– Usługa uruchamiana jest automatycznie

– Większe poczucie zadowolenia nadawcy

– Udoskonalenie podczas nadania przesyłki B2C, C2C.

– Możliwość pozyskania nowych klientów

Zalety dla Odbiorcy:

– Elastyczność doręczenia

– Otrzymanie powiadomień o standardowym czasie doręczenia

– Bezpłatna możliwość wyboru: przekierowania paczki do punktu GLS ParcelShop, zmiana adresu dostawy lub terminu dostawy

– Komunikaty o nowym terminie doręczenia lub wybranym adresie dostawy

– Pozytywne odczucia odbiorcy po wykonaniu usługi kurierskiej

– W Niemczech ( w wybranych miastach), możliwe doręczenia w godzinach wieczornych lub w sobotę

– Oszczędność czasu, możliwość odbioru paczki w dogodnym momencie np. w drodze do pracy, w trakcie spaceru

– Możliwość odbioru paczki do sześciu dni roboczych z punktu GLS ParcelShop

– Nadanie doręczeniu charakteru indywidualnego

– Monitorowanie statusu paczki on-line

Podsumowując usługa FlexDeliveryService jest dostawą o charakterze indywidualnym, z myślą o odbiorcach. Dzięki ten funkcjonalności i rozbudowanej sieci punktów GLS ParcelShop w krajach UE, adresat ma możliwość łatwego i szybkiego przekierowania przesyłki do punktu. Dodatkowo odbiorca może zmienić adres i termin dostawy kurierem. Zamów kuriera GLS za granicę już dziś i ciesz się bezpłatną usługą FlexDeliveryService w wybranym przez Ciebie kraju UE.