Doręczenie przesyłek w Finlandii – kurier GLS | Blog | Boxfox

Doręczenie przesyłek w Finlandii – kurier GLS

8 kwietnia 2022

Doręczenie przesyłek w Finlandii – kurier GLS

Finlandia, położona w Europie Północnej, graniczy z Szwecją, Norwegią, Rosją. Największe miasta to: Helsinki – stolica kraju, Espoo, Tampere, Vantaa, Oulu, Turku, Jyvaskyla, Lahti, Kuopio. Z czym kojarzy się nam Finlandia? Zapewne pierwsza myśl, to ze Świętym Mikołajem, reniferami i Laponią. Finowie kochają spędzać czas wolny nie tylko w fińskiej saunie ale również chętnie popijają kawę. Statystycznie przeciętny Fin spożywa ponad 12 kg kawy w roku, wyprzedzają nawet Włochów w konsumpcji małej czarnej. Jeśli nie jesteś osobą, która zaplanowane wakacje spędza na leżaku, to Finlandia jest dla Ciebie! Kraj Tysiąca Jezior daje duże możliwości do aktywnego wypoczynku m.in. żeglarstwo, wycieczki piesze, kajaki, rowery.

Przewoźnik GLS w Finlandii

Kurier GLS to lider dystrybucji przesyłek do krajów skandynawskich m.in. Finlandii. Przewoźnik gwarantuje szybkie i tanie doręczenie przesyłki z Polski do wskazanego miejsca adresata w Finlandii. Jest to możliwe dzięki dobrze zorganizowanej i rozwiniętej sieci oddziałów w całej Europie. GLS oferuje rozwiązania w transporcie drogowym dla firm oraz osób prywatnych. W Finlandii przewoźnik posiada własne oddziały i sortownie. Główny hub przeładunkowy dla przesyłek zagranicznych znajduje się pod adresem: Rydöntie 6, 20360 Turku, który jest również centralną sortownią w Finlandii. Dodatkowo, liczba filii partnerskich liczy około 45.

Dostawa paczek w Finlandii do odbiorców prywatnych

Jeśli nadałeś przesyłkę z Polski do Finlandii, Twoja paczka lub koperta zostanie doręczona do lokalnego urzędu pocztowego (nie dotyczy paczek powyżej 25 kg, które są dostarczane pod wskazany adres odbiorcy). Dostawa do punktu odbioru jest możliwa dzięki współpracy z partnerem logistycznym Posti, który tworzy dla GLS sieć partnerką, właśnie o punkty pocztowe. Odbiorca po doręczeniu przesyłki do punktu odbioru, otrzymuje komunikat na adres mailowy, SMS lub listem poleconym o adresie punktu pocztowego. Forma kontaktu z klientem jest zależna od wprowadzonych danych w szczegółach zamówienia. Udając się do urzędu pocztowego nie zapomnij zabrać ze sobą: dowód tożsamości ze zdjęciem oraz fiński numer listu przesyłki (rozpoczynający się od JJFI).

Nieudana próba dostawy przesyłki powyżej 25 kg do odbiorców prywatnych

Przesyłki w Finlandii do klientów indywidualnych dla paczek ponad 25 kg, są doręczane kurierem GLS na adres odbiorcy. Bywa również, że adresat nie jest obecny, co wtedy? W przypadku nieobecności odbiorcy, kurier zostawia awizo, z informacją o próbie dostawy. Oddział GLS ponowi drugą próbę doręczenia, po uprzednim kontakcie z odbiorcą i weryfikacji danych adresowych.

Dostawa paczek w Finlandii do odbiorców biznesowych

Wszystkie przesyłki z Polski do Finlandii adresowane do firm oraz przedsiębiorstw, nie zależnie od wagi paczki są doręczana pod adres, w usłudze „door-to-door”. Jeśli biuro lub magazyn danej firmy jest zamknięty, przesyłka zostaje przekierowana do lokalnego urzędu pocztowego lub zwrócona do filii doręczającej. Dla pierwszej opcji odbiorca samodzielnie odbiera paczkę z punktu odbioru. Natomiast w drugiej sytuacji oddział kontaktuje się z adresatem przed drugą próbą dostawy w celu potwierdzenia terminu doręczenia i danych adresowych.

Usługa FlexDeliveryService w Finlandii

Dzięki usłudze FlexDeliveryService, czyli elastycznej formie dostawy, odbiorca może zmienić sposób odbioru swojego zamówienia. Usługa jest darmowa i dostępna dla firm oraz osób prywatnych. W jaki sposób mogę zmienić opcję dostawy? Wygodną dla siebie formę dostawy mogę zmienić przy pomocy komunikatu z linkiem, który zostanie przesłany na adres mailowy odbiorcy. Adresat może przekierować paczkę do punktu odbioru (urzędu pocztowego) lub wybrać dostawę do paczkomatu SmartPost. Dodatkowo przesyłki adresowane do odbiorców korporacyjnych mogą w usłudze FlexDeliveryService zostać przeadresowane.

Jak monitorować przesyłkę z Polski do Finlandii?

Śledzenie przesyłki nadanej kurierem GLS jest ważne szczególnie dla odbiorcy, który niecierpliwie oczekuje na swoją przesyłkę. Zatem jak zlokalizować swoją przesyłkę? Wystarczy wejść na stronę przewoźnika GLS i wybrać zakładkę – śledzenie paczek. Wprowadź numer listu przesyłki i otrzymasz dokładny status swojej przesyłki. Monitorowanie przesyłki nadanej GLSem do Finlandii, jest również możliwe na stronie Posti.

Czas dostawy przesyłki z Polski do Finlandii

Szukasz możliwości nadania taniej paczki z Polski do Finlandii? Wybierz kuriera GLS, który w transporcie drogowym dostarczy Twoją przesyłkę w najniższej cenie. Przewoźnik GLS jest najkorzystniejszym rozwiązaniem dla osób, które szukają ekonomicznej usługi, w dłuższym czasie doręczenia. Przewidywany czas doręczenia przesyłki z Polski to Finlandii to około 5 dni roboczych.

Jak zamówić kuriera do Finlandii?

Zamówić kuriera do Finlandii możesz w serwisie BoxFox.pl bez zbędnych formalności, przy pomocy zakładki „zamów kuriera”. Tam znajdziesz kalkulator wyceny, w którym wygodnie i szybko obliczysz cenę nadania paczki lub koperty. Koszt przesyłki do Finlandii, jest zależny od wagi i gabarytów wysyłki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta, nasi konsultanci pomogą Ci w złożeniu zamówienia.