Do jakich krajów Polacy wysyłają najwięcej paczek? | Blog | Boxfox

Do jakich krajów Polacy wysyłają najwięcej paczek?

12 października 2021

Do jakich krajów Polacy wysyłają najwięcej paczek?

Ostatnie badania rynku przeprowadzone przez firmę Metapack jasno pokazują, że posiadanie w ofercie tanich przesyłek międzynarodowych to być albo nie być dla sprzedawców internetowych szukających klientów poza granicami swojego kraju. Polski eksport miał się bardzo źle od 1992 roku, kiedy to notorycznie odnotowywaliśmy deficyt w handlu zagranicznym – łączna wartość towarów importowanych do kraju była wyższa niż łączna wartość produktów sprzedanych za granicę. Przełom nastąpił dopiero w 2015 roku, kiedy to minus zamienił się w plus. Polski eksport wyprzedził import o ponad 2 mld euro, aby w 2017 roku osiągnąć saldo dodatnie na poziomie 4 mld euro. Z pomocą polskiemu eksportowi przyszło nie tylko osłabienie złotego, ale także mocne odbicie gospodarcze w krajach Unii Europejskiej.

Gdzie zatem wysyłamy najwięcej?

Niemcy – rok temu do naszego zachodniego sąsiada trafiło ponad 27% krajowego eksportu za blisko 57 mln euro. Boxfox.pl oferuje tanie przesyłki międzynarodowe do Niemiec bez podpisywania umów oraz z gwarancją najniższej ceny! Dowiedz się więcej o tanim kurierze do Niemiec.

Czechy – od 2010 r. eksport do Czech wzrósł aż o 81 proc., a w ubiegłym roku jego wartość przekroczyła 13 mld euro

Wielka Brytania – na Wyspy Brytyjskie, podobnie jak do Czech, wysyłamy dziś 6,44 proc. całego eksportu, o łącznej wartości powyżej 13 mld euro. Poza tym według ONS obywatele Polski stanowią największą mniejszość narodową w Wielkiej Brytanii. Boxfox współpracuje z kurierem GLS, którego właścicielem jest największa grupa pocztowa na Wyspach – Royal Mail. Możesz zatem spać spokojnie, Twoja przesyłka do Wielkiej Brytanii dotrze na czas. Dowiedz się więcej o tanim kurierze do Anglii.

Francja – Łącznie eksport do Francji w ubiegłym roku wyniósł ok. 11,6 mld euro, czyli 5,6 proc. całości. Jeśli interesuje Cię tani kurier do Francji, nie zwlekaj i sprawdź naszą ofertę cenową.

Włochy – W ubiegłym roku eksport do Włoch zamknął się w kwocie nieco ponad 10,1 mld euro – 4,9 proc. całego eksportu. Jesteśmy w stanie zaproponować Ci konkurencyjne stawki na tanie przesyłki kurierskie do Włoch.