Bezpieczne przesyłki międzynarodowe w dobie koronawirusa | Blog | Boxfox

Bezpieczne przesyłki międzynarodowe w dobie koronawirusa

27 sierpnia 2021

Bezpieczne przesyłki międzynarodowe w dobie koronawirusa

Epidemia, która kilka miesięcy temu pojawiła się w Chinach, wywróciła do góry nogami życie każdego człowieka. Codziennie słyszy się o nowych zachorowaniach, zgonach, ale także o ozdrowiałych, którzy dają nadzieję na lepsze jutro i powrót do normalności. Sytuacja w Unii Europejskiej i innych krajach świata związana z pandemią koronawirusa zmienia się z minuty na minutę.

Wprowadzone obostrzenia sprawiają, że ludzie nie mogą robić stacjonarnych zakupów (poza żywnością i lekarstwami). Przenoszą się zatem do sieci. W tym momencie zaczynają doceniać pracę kurierów, którzy dla nich narażają swoje zdrowie i życie. Jak powinien zachować się dostawca, aby bez zagrożenia dostarczyć pakunek? Co musisz zrobić jako odbierający, aby uniknąć możliwości zakażenia? Gdzie możesz nadać bezpieczną i tanią przesyłkę międzynarodową? Sprawdź sam!

Bezpieczna dostawa — co robią kurierzy, żeby zachować bezpieczeństwo?

Firmy dostawcze robią wszystko, aby sprostać oczekiwaniom klientów i bez przestojów dostarczać do nich zamówione rzeczy. Aby móc wykonywać swoje zadania bez zbędnego kontaktu z adresatem, wiele przedsiębiorstw wprowadziło specjalne zasady. Jedną z możliwości, którą zastosowaliśmy wobec klientów, jest usługa, która zakłada, że po wyrażeniu zgody przez odbiorcę, kurier pozostawia paczkę w określonym punkcie na terenie miejsca dostawy, jakie zostało podane podczas zakupów. Może to być np. pod drzwiami, furtką lub na tarasie. Dzięki temu dostawca nie będzie musiał spotykać się z zamawiającym, co zmniejszy ryzyko zarażenia się COVID-19.

Jak wygląda kontakt kuriera ze świadczeniobiorcami?

Warto mieć na uwadze, że doręczyciel, który ma przekazać towar, będzie kontaktował się z jedną, wyznaczoną osobą w konkretnym miejscu, np. w sekretariacie lub recepcji budynku. Co więcej, dostawca nie będzie podawał skanera, długopisu i innych przedmiotów podczas procesu doręczania lub odbierania kartonu. Każdy kurier, którego zadaniem jest dotarcie do klienta, jeśli ten chce nadać szybkie i tanie paczki zagraniczne, wyposażony zostaje w środki ochrony osobistej w postaci maseczek i rękawiczek, a także w preparaty dezynfekujące. Co więcej, stosuje się także do określonych wytycznych, które mają zabezpieczyć go przed potencjalnym zarażeniem koronawirusem.

Firmy kurierskie, które odbierają przesyłki międzynarodowe, aby ograniczyć hipotetyczną możliwość zakażenia, proszą nadawców, by zamawiali kuriera jedynie po przygotowaniu minimum pięciu pudeł. Dzięki temu znacznie ogranicza się częstotliwość kontaktu z wybraną osobą. Należy jednak mieć na uwadze, że w tym wypadku klient może indywidualnie umówić się z pracownikiem odbierającym transport. 

Jak bez przeszkód przejąć paczkę? Porady dla odbierających

W dobie pandemii zakupy online jeszcze bardziej zyskały na znaczeniu, ponieważ dają prawie 100-procentową możliwość wyeliminowania zarażenia koronawirusem. Choć kurierzy przed pojawieniem się epidemii, spotykali się z wieloma osobami, obecnie wszystko się zmieniło.

Teraz przesyłka kurierska jest jedną z bezpieczniejszych form dostarczania zamówionego towaru.

Aby zapewnić jeszcze większy komfort zarówno pracownikom, jak i odbiorcom, firmy kurierskie wprowadziły dodatkowe obostrzenia i możliwości. Omówiono je wyżej. Skoro dostawcy dbają o wspólne dobro, jak powinien zachować się adresat pakunku, by mieć pewność, że podczas odbierania lub wysyłki nie narazi siebie i innych na zachorowanie na COVID-19?

Kolejne kroki, o których należy pamiętać podczas obierania paczki

Żeby zminimalizować ryzyko zakażenia, warto stosować się do następujących zasad:

  1. Zachować minimum jeden, a najlepiej dwa metry odstępu od drugiej osoby.
  2. Zdecydować się na nową formę odbioru oferowaną przez doręczyciela (paczka pozostawiona pod wskazanym adresem).
  3. Odbierać pakunek w jednorazowych rękawiczkach.
  4. Dokonywać płatności online, aby do minimum ograniczyć kontakt z kurierem.
  5. Po odbiorze kartonu myć ręce przez co najmniej 30 sekund, a następnie je zdezynfekować.
  6. Dla pewności, że wirus nie znajduje się na pudle, warto odstawić je na kilka godzin, a najlepiej na jeden dzień. Jeżeli zawartość przesyłki jest  potrzebna od razu, najlepiej rozpakowywać ją w jednorazowych rękawiczkach.

Podsumowanie

Powyższe zalecenia powinny do minimum ograniczyć możliwość zakażenia się koronawirusem. Warto o tym pamiętać, chcąc odbierać i  nadawać bezpieczne i szybkie przesyłki zagraniczne. Panująca pandemia wymusiła na wszystkich osobach zachowanie restrykcji w kontaktach. Mamy nadzieję, że omówione wyżej rozwiązania pozwolą klientom uniknąć zakażenia i powrócić do normalności. Mimo ciężkiej sytuacji firma BoxFox wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zleceniodawców i dostarcza przesyłki międzynarodowe nawet do takich krajów jak: AustriaNiemcyHolandiaBelgiaAngliaSzwecja, czy Hiszpania.

Skontaktuj się z nami w sprawie wysyłek zagranicznych